České Radiokomunikace dokončí výstavbu své přechodové sítě DVB-T2 nejdříve v březnu 2018

0 komentářů 10.2.2017 / Jan Potůček

Oproti původně plánovanému termínu jde o posun o čtvrt roku. Nelze vyloučit ani další zdržení, záleží na rychlosti schvalování změn legislativy potřebné pro zavádění DVB-T2.

Nikoli do konce letošního roku, ale nejdříve do března 2018 plánují České Radiokomunikace dokončit výstavbu svojí přechodové sítě DVB-T2, která má sloužit klientům z nynějších celoplošných multiplexů 2 a 3 k přechodu na nový typ digitálního vysílání DVB-T2. Minimálně tříměsíční zpoždění způsobily průtahy s přípravou a schvalováním legislativy potřebné pro start vysílání DVB-T2 a kompenzaci provozních nákladů spojených s vysíláním přechodových sítí. Uvádí to výroční Zpráva realizace Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání, kterou má server Televizníweb.cz k dispozici.

Dokument vypracovalo ministerstvo průmyslu a obchodu a je určen vládu. Podle zmiňované Strategie jej má resort po dobu přechodu na DVB-T2 předkládat jednou ročně kabinetu, vždy k 31. lednu. První Zprávu předložilo ministerstvo ještě pod vedením odcházejícího ministra Jana Mládka. České Radiokomunikace původně předpokládaly, že svoji přechodovou síť DVB-T2 dokončí do konce letošního roku. Obdobně na tom měla být i přechodová síť České televize, která však čeká ne vyřešení otázky financování jejího provozu. Třetí přechodová síť společnosti Digital Broadcasting pro změnu nemá zkoordinovaný dostatek kmitočtů.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *