Němci od začátku roku nakoupili téměř 3,5 milionu set-top-boxů DVB-T2 za devět miliard korun

4 komentáře 22.8.2017 / Jan Potůček

Meziročně vzrostl prodej přijímačů DVB-T2 v Německu o 172 procent, vyplývá z průzkumu HEMIX Home Electronics Market Index za první letošní pololetí.

Zájem o set-top-boxy pro příjem pozemního digitálního televizního vysílání v novém standardu DVB-T2 v Německu vytrvale roste. Jenom za první pololetí letošního roku Němci nakoupili téměř 3,5 milionu přijímačů za více než devět miliard korun. Vyplývá to z pravidelného výzkumu HEMIX Home Electronics Market Index sdružení zástupců a subjektů podnikající v oblasti spotřební elektroniky GFU, na který upozornil server Český rozhlas Digitální rádio. Meziročně vzrostl počet prodaných set-top-boxů o 172 procent, tržby rostly dokonce o 225 procent, podotkl web.

Růst podpořilo vypínání pozemních sítí DVB-T v prvních regionech Německa, k němuž došlo letos v březnu. Další regiony se mají dočkat přechodu na DVB-T2 v následujících měsících. Do roku 2019 má Německo zcela přejít na DVB-T2 a uvolnit kmitočtové pásmo 700 MHz pro mobilní datové sítě nové generace. Kmitočty v tomto pásmu země vydražila již v roce 2015. Přechodem na DVB-T2 se mění obchodní politika německých komerčních televizí, které svůj signál v pozemním vysílání zakódovaly a příjem zpoplatnily. Veřejnoprávní kanály lze sledovat nadále volně zdarma.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Němci od začátku roku nakoupili téměř 3,5 milionu set-top-boxů DVB-T2 za devět miliard korun”

  1. Ant napsal:

    Němci si nejčastěji kupují STB za 41€ a EU platí Kolumbii 88€ příspěvek na STB pro jejich sociálně slabé ?!?

    Někde je chyba.

    • Nonic napsal:

      Už jsme to probírali jinde… Prostě vývoz jinam tj. koupit si něčí náklonnost dotacemi… a v Německu pak i natáčí videa o naštvaných spotřebitelích kvůli přechodu na nový formát DVB-T2 + placené vysílání… na jiném Českém webu jeden Áda to neustále ve všech diskuzích obhajuje ač mu nadávají… jisté je jedno, že nový prodej hraček oživuje spotřebou ekonomiky států…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *