Digital Broadcasting spustil DVB-T2 vysílání v Brně a Ostravě, má i třetí vysílač v Praze

10 komentářů 9.1.2018 / Jan Potůček

UVNITŘ TABULKA VYSÍLAČŮ – Přechodová síť 13 zařadila pět programů skupiny Nova, vysílá z šesti vysílačů a pokrývá aktuálně 33,1 procenta obyvatel České republiky.

Čtyři nové vysílače vlastní přechodové sítě DVB-T2 pro pozemní televizní vysílání nové generace spustila společnost Digital Broadcasting. V Praze zprovoznila třetí vysílač v lokalitě Olšanská, který vysílá stejně jako dva dříve spuštěné vysílače Novodvorská a Ládví na kanálu 24. Nově je možné multiplex naladit i v Brně z vysílačů Barvičova na kanálu 31 a Jihlavská na kanálu 43 a v Ostravě z vysílače Lanová na kanálu 31. Celkové pokrytí sítě stouplo na 33,1 procenta obyvatel České republiky. Operátor zároveň do sítě zařadil pět nových programů: Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action a Nova Gold.

Přechodový multiplex plánuje do konce prvního čtvrtletí rozšířit vysílání na dalších devět lokalit, pro která má již od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) přidělena individuální oprávnění pro kmitočty. Jde o Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Orlicí, Ústí nad Labem, Teplice, Mariánské Lázně, Olomouc, Uherské Hradiště a Zlín. Poté pokrytí Přechodové sítě 13 stoupne na 57,3 procenta populace. Další rozšiřování multiplexu závisí na ČTÚ a přidělení nových individuálních oprávnění. Všechny plánované vysílače chce mít Digital Broadcasting spuštěny do konce srpna.

Zdroj: ČTÚ, údaje o výkonu vysílače jsou maximální možné a nemusí odpovídat realitě

Vstup do Diskuse

10 komentářů: “Digital Broadcasting spustil DVB-T2 vysílání v Brně a Ostravě, má i třetí vysílač v Praze”

 1. Pajas napsal:

  V tabulce je chyba kanálu u Jihlavské..

 2. tomas napsal:

  A co České Budějovice – Kleť? Nějak na tento důležitý vysílač zapomínají všichni

 3. Miklik napsal:

  V Ostravě 10kW, tak to mi do Krnova asi nedosvítí, ale testnu to.

 4. Milča napsal:

  Už se těším, až půjde opět kvalitní signál z vysílače Domažlice – Čerchov.

  Po nedávné změně kanálů vysílaných z Čerchova nejde stanice Kinosvět vůbec, většinou nejdou ani další dosud sledované v HD (ČT1, ČT2 atd.). Nechci věřit, že i zde platí heslo pesimistů: Každá změna budiž k horšímu!

  • Milča napsal:

   Zapomněla jsem poznamenat, že na Čerchov vidím z okna, takže se divím, v čem může být problém!

   • Nonic napsal:

    Milčo, když si blízko vysílače, můžeš mít přebuzený zesilovač… tj. musela by si stáhnout na síle nebo vyndat a dát jen symetrizační člen… dle toho co používáš za anténu…. Každopádně se netěš moc dopředu pokud si chytala Hoher Bogen na 28k v DVB-T… tak bude problém protože jej na podzim překlopí do T2 i ti Bavoráci… tak jako naši 28k v +- březen pro PS-13 a někde mají i 28k pro PS-12 už dýl…
    Ostatně Štěpán o tom též řekl svý…

  • Jan napsal:

   But rada ze mas neco,ja nemam nic z Cerchova

 5. VITEK2442 napsal:

  Taky nemám v Havířově na ITA signál z K31 tak jako z K45. Oba mají stejný vyzařovací diagram s útlumem 2 dB směr JV (6,3 kW).

 6. Štěpán napsal:

  ČTÚ posvětil pro Dyleň 28.k, to jsou totál paka 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *