Set-top-box Alma iHD pro DVB-T2/HEVC s HbbTV i na českém trhu!

Novinka, která byla původně určena jen pro slovenskou placenou televizi Plustelka, se nyní objevila i v nabídce některých českých obchodů. Podívejme se, co nabízí.

Set-top box má zabudován přístupový systém pro placené televizní vysílání Irdeto, volně použitelnou mechaniku na přístupovou kartu u něj ale nehledejte. Je tak, v případě Pay-TV, určen pouze pro slovenskou službu Plustelka. Pro české vysílání v DVB-T a DVB-T2/HEVC je však přijímač zajímavý díky podpoře hybridního televizního vysílání HbbTV a pokud se to potvrdí, půjde o nejlevnější set-top box na našem trhu s tímto standardem.

Alma iHD zvládá nahrávat i přehrávat živé televizní vysílání se zpožděním (TimeShift) a podporuje základní multimediální formáty; udávány jsou MP3, JPEG a AVI. Dálkový ovladač má prakticky plný rozměr, popisky tlačítek jsou výraznější, než je zvykem. Zabudována jsou rozhraní HDMI, SCART (speciální konektor), USB 2.0 a digitální optický audio výstup. K internetu se box připojuje prostřednictvím ethernetového RJ-45. Všechna rozhraní jsou na zadní straně, na straně horní najdete základní ovládací tlačítka.

Spotřeba za provozu je maximálních 8 W, v pohotovostním režimu by si měl set-top box s rozměry 180 x 40 x 120 mm vzít méně než watt. Přijímač nám společnost Inter-Sat zapůjčila, test je v přípravě.

Vstup do Diskuse

7 komentářů: “Set-top-box Alma iHD pro DVB-T2/HEVC s HbbTV i na českém trhu!”

 1. vedro napsal:

  Otazka pro testera:
  Pokud neni k dispozicii pevne internet. pripojeni pres RJ45 zda lze pripojit USB Wifi Stick. Pokud ano jak funguje Hbbtv v teto kombinaci.
  Seradte programy v seznamu podle sebe a nechte prijimac vytazeny z el. zasuvky a dalsi den porovnejte zda se razeni programu nezmenilo. Dekuji.

 2. xren napsal:

  HbbTV na ČT nejde a na ostatních programech je nespolehlivé.

  • Bohumil Herwig napsal:

   diky za zpravu. uz ho mam a uz ho zkousim

  • Pepe napsal:

   No za 1500,- v tý Almě nebude asi nejlepší HW, když za ty samý funkce (+něco navíc WWW) stojí parametrově srovnatelný ale spolehlivý TechniSat DigiPal ISIO HD cca 4300,-. Bylo by zajímavé porovnat HW obou strojů, možná by se pak objevil ten rozdíl 2800,- v ceně.

 3. Bohumil Herwig napsal:

  Ano Wi-Fi dongl občas funguje ale musí být kompatibilní s daným přístrojem, který musí být tzv. Wi-Fi Ready. Zkusim zjistit, zda tento je, ale pochybuji o tom.

 4. martin napsal:

  Tesim se na test, poprosim taky co nejvic snimku z GUI prostredi (menu/funkce), diky.

 5. Alois napsal:

  Dobrý den pane Herwig, také se těším na test hlavně HbbTv. Můžete napsat kdy asi bude uveřejněn? Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *