Zítra se na Pardubicku odmlčí dvě přechodové sítě DVB-T2 a tři multiplexy pro DVB-T

Středeční plánovaná údržbová přestávka postihne jak televizní, tak rozhlasovou část vysílače Krásné. Zatímco v prvním případě bude omezena na den, u rozhlasu bude výrazně delší.

Na rozhlasové části vysílače Krásné, šířícího mj. Rádio Blaník a Český rozhlas Radiožurnál, proběhne údržba od 30. 5. do 5. 6. 2018. Pojede se však – s výjimkou 30. května od 8:00 – 18:00, kdy to bude bez náhrady – na polovinu anténního systému a s nezměněným výkonem. Plánovanou výluku tak podle dispečinku Českých Radiokomunikací poznají zejména posluchači na hranicích pokrytí, které bude i mírně nižší.

Podobně na tom budou posluchači v Brně a okolí, kde se údržba dotkne vysílačů Brno-Hády (Radio Krokodýl či ČRo Plus), Radio Hády (Kiss Hády) a Radio Proglas (Radio Proglas). Tady výluka proběhne od 30. 5. do 2. 6. 2018 a opět se pojede – s výjimkou 30. května od 5:00 do 5:15 kdy bude bez náhrady – na polovinu anténního systému.

Co se týče televizního signálu z vysílače Hradec Králové/Pardubice Krásné ten se – bez náhrady – odmlčí ve středu 30. května v době od 6:00 do 15:00. Plánovaná výluka postihne Multiplex 1 až 3 na kanálech 32, 39 a 34 a Přechodové sítě 11 (kanál 26) a 12 (kanál 28) vysílající ve standardu DVB-T2. Vysílač Krásné šíří například stanice České televize, Novu, kanál Nova Cinema, Seznam.cz TV, Barrandov, Prima Krimi či Prima Max.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Zítra se na Pardubicku odmlčí dvě přechodové sítě DVB-T2 a tři multiplexy pro DVB-T”

  1. Pevy napsal:

    Pane Herwigu, opisujte prosím ta čísla kanálů pozorněji. Z informace se vám takto stává dezinformace….

  2. Bohumil Herwig napsal:

    Opraveno, ale jinak stačilo napsat že tam má být místo 29, 39.

  3. Jan. Novák, napsal:

    Jen požádal autora aby si zjednal jasnoé než začne psát nesmysly. Výraz Hradec Králové/Pardubice Krásné je očividný nesmysl. Správně má být Pardubice Krásné. Vysílač se nachází nedaleko Chrudimi v Pardubickém kraji. S Hradcem králové nemá nic společného, kromě dosahu signálu. Autor tudíž napsal nesmysl, zřejmě chudák ani netuší kde se Krásné nachází.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *