Brno a Ostrava se zítra dočkají DVB-T2, Televizníweb.cz nabídne živé online zpravodajství

3 komentáře 19.4.2017 / Jan Potůček

Na Moravu se rozšíří přechodová síť DVB-T2 Českých Radiokomunikací, multiplex zároveň rozšíří programovou nabídku.

Z Prahy do Brna a Ostravy se zítra rozšíří vysílání přechodové sítě DVB-T2, kterou provozují České Radiokomunikace (CRA). Čtyři nové vysílače, po dvou pro obě moravské metropole, CRA spustí během tiskové konference, která začíná v 11 hodin v ostravském hotelu Imperial. „Televizní vysílání v novém standardu společně symbolicky odstartujeme v Ostravě, na tiskové konferenci v Imperial Hotelu Ostrava za účasti vrcholných představitelů managementu operátora sítě, krajských úřadů, ČTÚ, MPO a dalších významných hostí,“ slibují CRA v oficiální pozvánce na akci.

Televizníweb.cz bude tiskovou konferenci sledovat přímo na místě a nabídne z ní živé online zpravodajství a fotogalerii. Online zahájíme úderem jedenácté hodiny dopoledne a po dobu tiskové konference jej čtenáři naleznou na pozici hlavního článku. Po spuštění brněnských a ostravských vysílačů přechodové sítě DVB-T2 budou CRA šířit nový typ pozemního digitálního televizního vysílání již z šesti vysílačů: v Praze ze Žižkova a Cukráku, v Brně z Hád a Barvičovy a v Ostravě z Hošťálkovic a Hladnova. Pražské vysílače využívají kanál 31, moravské budou vysílat na kanálu 28.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Brno a Ostrava se zítra dočkají DVB-T2, Televizníweb.cz nabídne živé online zpravodajství”

  1. Jarda napsal:

    Jen bych si chtěl ověřit, zda uvažuji správně. Mám Zirkon T2, který má pouze kodek H 264. Uvidím na bargrafu alespoň přítomnost signálu s H 265/HEVC?

Napsat komentář