Nová televize Z24 zvolila multiplex DVB-T, který má na Silvestra skončit

1 komentář 25.4.2017 / Jan Potůček

„Nekorektní zpravodajský kanál“, jak nový program nazývá jeho spolumajitel Vladimír Železný, zatím v terestrice testuje. Ostré vysílání slibuje spustit během léta.

Velmi dočasné by mohlo být pozemní vysílání nové české zpravodajské televize Z24, za níž stojí provozovatel stanic Mňam TV a Mňau TV Pál Milkovics a bývalý generální ředitel televizí Nova a Barrandov Vladimír Železný. Stanice, která má zahájit ostré vysílání letos v létě, začala testovat v pražské Regionální síti 4, která vysílá na kanálu 46 z vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh. Tato síť by ale měla ukončit vysílání letos na Silvestra, protože má stejně jako další regionální multiplexy DVB-T přidělená individuální oprávnění pro využívání kmitočtů pouze do konce roku 2017 bez nároku na jejich prodloužení. Teoreticky by mohla pokračovat ve vysílání i po Novém roce, ale to záleží na rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu.

Programová pozice Z24 se v Regionální síti 4 objevila v pondělí dopoledne. „V tuto chvíli se jedná o technické vysílání, aby si náš klient ověřil rozsah a kvalitu pokrytí vysílání,“ přiblížil Petr Formánek, jednatel společnosti Prague Digital TV, která je provozovatelem multiplexu. Z24 je šestou televizní stanicí v této síti po Harmonii TV, Kinosvět, Praha TV, Retro Music TV a Slušným kanálu. Pražská Regionální síť 4 šíří i dvě rádia: Český Impuls a Rádio Dechovka. Zpravodajský kanál Z24 slibuje „nekorektní zprávy“ přímo od občanů, podobně jako Mňau TV vysílá amatérská videa s domácími mazlíčky.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Nová televize Z24 zvolila multiplex DVB-T, který má na Silvestra skončit”

 1. René Čáslavský napsal:

  Od doby, kdy Vladimír Železný není šéfem TV NOVA, již NOVA není tím, čím kdysi bývala. Proto se velmi těším na tuto novou televizi Z24.
  Bývalá NOVA měla vždy ve svém zpravodajství mnohé, co ČT nikdy nezveřejňovala.
  Od nové Z24 tedy očekávám, že se opět budeme dozvídat vše, co dnes musíme jen dedukovat a dočítat se mezi řádky.
  O spuštění této celoplošné stanice již v červnu 2017 jsem se dočetl v progamovém čtrnáctideníku TV+
  a ta informace o celoplošné stanici mi dává naději, že Z24 budeme moci naladit i u nás na Českomoravské vrchovině z vysílače Krásné i když to tak z výše uvedeného článku nevypadá.
  Moc vás prosím o více informací, nebo na odkaz k nějakému článku o této nové TV zpravodajské stanici.
  René Čáslavský

Napsat komentář