Petr Dvořák: Dokážu si představit, že by ČT měla v DVB-T2 dva multiplexy

1 komentář 21.4.2017 / Jan Potůček

Generální ředitel České televize, který obhajuje post v probíhajícím výběrovém řízení, se poprvé veřejně vyjádřil k návrhu vládní Strategie na druhý veřejnoprávní multiplex.

Česká televize by mohla po přechodu na nový typ pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2 provozovat místo jednoho veřejnoprávního multiplexu hned dva. Návrh, který se objevil ve vládní Strategii rozvoje terestrického televizního vysílání, podporuje i současný generální ředitel ČT Petr Dvořák. Potvrdil to v anketě serveru Televizníweb.cz, v níž se finalisté výběrového řízení na nového šéfa ČT vyjadřují k problematice přechodu na DVB-T2. Celou anketu s odpověďmi Petra Dvořáka, Martina Konráda, Karla Nováka, Jiřího Františka Potužníka a Petra Vinkláře zveřejní Televizníweb.cz v pondělí 24. dubna.

Vládní Strategie navrhuje, že by ČT mohla získat vedle jedné kompenzační celoplošné sítě DVB-T2 také jednu rozvojovou, regionalizovatelnou síť. Ta by umožňovala odpojovat regionální vysílání pro více celků než nyní. ČT aktuálně nabízí tři regionální mutace Událostí v regionech – jednu pro Čechy (studio Praha) a dvě pro Moravu (studio Brno a studio Ostrava). Kavčí hory se již před časem začaly připravovat na rozšíření regionálního odpojování na pět celků. Ke stávajícím regionálním studiím by přibyly České Budějovice (jihozápadní Čechy) a Hradec Králové (severovýchodní Čechy).

„Česká televize má reflektovat společenské dění na všech úrovních, nadnárodní, národní i regionální, a dokážu si tak představit, kromě jiného, i funkční využití druhého multiplexu pro posílení služby, kterou veřejnosti naším vysíláním poskytujeme,“ odpověděl Petr Dvořák na otázku, zda je pro to, aby ČT provozovala místo jednoho hned dva veřejnoprávní multiplexy. V současné době ČT vysílá terestricky prostřednictvím vlastního celoplošného multiplexu 1 a dále si pronajímá většinu kapacity Regionálních sítí 7 a 20 a jednu programovou pozici v celoplošném multiplexu 3.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Petr Dvořák: Dokážu si představit, že by ČT měla v DVB-T2 dva multiplexy”

  1. VITEK2442 napsal:

    Závěr článku: „V současné době ČT vysílá terestricky prostřednictvím vlastního celoplošného multiplexu 1 a dále si pronajímá většinu kapacity Regionálních sítí 7 a 20 (nemá zde být 10 ? ) a jednu programovou pozici v celoplošném multiplexu 3.“ Ve Dvacitce nejsou vysílány stanice ČT ale v Desítce.

Napsat komentář