Bohuslav Sobotka: Domácnosti čeká kvůli DVB-T2 výměna televizorů, dostanou ale více programů

10 komentářů 24.5.2017 / Jan Potůček

Premiér uvítal schválení novely zákona o elektronických komunikacích, která prošla třetím čtením v Poslanecké sněmovně. Divákům slibuje v DVB-T2 více televizních programů.

Většina českých domácností si bude muset kvůli přechodu na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2 vyměnit televizor, mají na to ale čas až do roku 2021 a získají za to mnohem více televizních programů. V reakci na schválení diginovely zákona o elektronických komunikacích to řekl premiér Bohuslav Sobotka. „Diváci dostanou mnohem širší nabídku televizních programů, než kolik je schopna nabídnout současná síť, a také daleko lepší kvalitu vysílání a další výhody, které umožní modernější systém přenosu,“ uvedl premiér.

Další výhodou přechodu na DVB-T2 je podle předsedy vlády možnost rozvoje mobilního broadbandu. „Uvolněnou frekvenci navíc budou moci využít poskytovatelé rychlých mobilních sítí,“ uvedl. „Věřím, že novela projde hladce i v Senátu, aby mohla co nejdříve usnadnit život našim občanům a mohl být nastartován proces zásadní modernizace zemského televizního vysílání,“ dodal Bohuslav Sobotka s tím, že schválením novely vláda splnila svůj slib modernizace televizního vysílání a posílení práv a ochrany klientů mobilních operátorů.

„Schválení novely zákona o elektronických komunikacích jsme museli vybojovat proti odporu silné lobby poskytovatelů služeb satelitního televizního vysílání,“ neopomněl dodat premiér, jehož karikaturu použila Česká asociace satelitních operátorů v novinových inzerátech zaměřených proti novele.

Vstup do Diskuse

10 komentářů: “Bohuslav Sobotka: Domácnosti čeká kvůli DVB-T2 výměna televizorů, dostanou ale více programů”

 1. Hunyady napsal:

  Politici by se měli vyjadřovat jen tomu čemu rozumí. Bohužel, nebo spíše naštěstí, by pak museli stále mlčet. 🙂

  Klidně se vsadím, že v roce 2022 nebude v terestrice více programů „zdarma“ než je nyní.

 2. Eva Skramlíková napsal:

  Proč více programů vždyť je to zbytečný protože tam nic nedávají vše se opakuje kolem dokola a na to samý mě koukat nebaví

 3. Martin Horák napsal:

  Více programů,které budou dokola opakovat to samé a na každém z nich bude SOUDKYNĚ BARBARA,SOUDKYNĚ ARABELA,SOUDKYNĚ KLÁRA,SOUDKYNĚ AMY,SOUDCE RUDOLF,SOUDCE TIM,SOUDCE KÁJA a spol.? Dále SOUDNÍ SÍŇ,TRIBUNÁL,atd. … A neustále se opakující seriály ORDINACE,PŘÁTELÉ,DVA a TŘIČTVRTĚ CHLAPA … V pondělí večer,v úterý ráno,ve středu odpoledne a ve čtvrtek v noci ? První díl ve 20.20 ,druhý díl ve 22.20 …jeden den. Pak druhý díl další den ve 21.20 a třetí díl v 0.20 ? A furt dokola ??? Vždyť už i ta nabídka filmů jde do řiti. V pondělí RAMBO na NOVĚ,v úterý na NOVĚ CINEMA,ve středu RAMBO na NOVA ACTION a ve čtvrtek RAMBO na NOVA GOLD. A další týden se RAMBO objeví na TV BARRANDOV ….

 4. jatro napsal:

  no pokut vim tak na anteně je už dnes pomalu vic programu než na skylinku a to nemluvim,že ty slovenský,který za něco stály tak tam nejsou a nějaké přiblblé to nahradily

 5. Naprosto souhlasím, jsme důchodci a musíme stále hledat na různých stanicích, protože všude jdou pořád dokola stejné pořady. Nemělo by se to jmenovat opakovačka a ne televize. Navíc, spousta lidí ani nebude mít možnost koupit nový televizor, viz příjmy obyvatel mimo „horních deset tisíc“, jak se říká.

 6. Miklik napsal:

  Jo jo, nedostatek nového obsahu je problém dnešního video průmyslu. Dokud si nevymyslí, jak dostat od lidí peníze na výrobu nových filmů, tak to lepší nebude. Což může znamenat vyrobit obsah, za který budou lidi ochotní platit.

Napsat komentář