Do terestriky míří nový dětský kanál Tuty. Naladíte ho zdarma od 1. června

2 komentáře 19.5.2017 / Jan Potůček

Za televizí, která chce hojně využívat youtubery, stojí společnost TuTy Broadcasting Miloslava Maxy. Vysílat bude v pozemní Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací.

Na mezinárodní Den dětí odstartuje v České republice první volně dostupný komerční televizní kanál pro děti Tuty TV. Stanice, která se chce zaměřit na diváky od čtyř do 17 let, bude vysílat prostřednictvím pozemní Regionální sítě 8, kterou ve všech krajských městech a jejich okolí provozují České Radiokomunikace. Stanice se dopoledne zaměří na nejmladší diváky od čtyř do 10 let, jimž nabídne například seriály Teletubbies, Winx Club, Degrassi či LOL. Odpolední vysílání bude věnované starším dětem a teenegerům.

Televize chce hodně spolupracovat s youtubery a přímo je zapojit do vysílání. Využije také populární youtubery ze zahraničí. Kromě pozemního vysílání bude Tuty TV vysílat i přes kabel, satelit, IPTV a na internetové stránce www.tuty.tv. Stanici bude provozovat společnost Tuty Broadcasting, za kterou stojí Miloslav Maxa. Investice do rozjezdu televize dosáhne několika desítek milionů korun, návratnost provozovatel očekává do tří let. Tuty TV bude na rozdíl od veřejnoprávního Déčka vysílat reklamu, při prodeji reklamních formátů ji bude zastupovat společnost Atmedia.

Krátce po svém startu bude muset Tuty TV řešit otázku distribuce signálu v pozemních sítích. Regionální síť 8, v níž se od června nový program objeví, totiž má individuální oprávnění pro využívání kmitočtů jen do konce letošního roku a všechny celoplošné multiplexy DVB-T jsou plné. Tuty TV by se teoreticky mohla objevit v některé z přechodových sítí DVB-T2, kde bude dostatek kapacity.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Do terestriky míří nový dětský kanál Tuty. Naladíte ho zdarma od 1. června”

  1. VITEK2442 napsal:

    Už tam od včerejška vysílá promo.

  2. drahomir napsal:

    Kdib dálí TUTY do Prechodové SIT 12
    Ješté kdibi dálí SPRT 5 REGIONALNI TEKEVIZE . CZ
    Celkém bi celkém bilo 17 programu

Napsat komentář