Soud potvrdil pokutu 9,5 milionu korun satelitnímu Skylinku za nedodržení povinnosti registrace

9 komentářů 22.5.2017 / Jan Potůček

Český telekomunikační úřad obhájil pokutu 9,5 milionu korun, kterou udělil provozovateli Skylinku poté, co zavedl servisní poplatek pro zákazníky základní bezplatné programové nabídky.

Pokutu 9,5 milionu korun bude muset zaplatit provozovatel největší české satelitní služby Skylink, společnost M7 Group, za to, že se včas neregistroval jako provozovatel sítě elektronických komunikací u Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ). Ten chtěl v roce 2012 pokutovat provozovatele Skylinku za zavedení tzv. servisního poplatku pro zákazníky bezplatné základní programové nabídky této satelitní služby. Skylink ale pokutu odmítl s tím, že jeho provozovatel nesídlí v České republice a tudíž nepodléhá regulaci ČTÚ. Úřad poté se Skylinkem zahájil správní řízení o nedovoleném podnikání na českém trhu, resp. za nedodržení zákonné povinnosti registrace u ČTÚ.

Proti téměř desetimilionové pokutě se ale majitel Skylinku odvolal. Nyní Městský soud v Praze rozhodl o oprávněnosti pokuty. O rozsudku informoval prostřednictvím Twitteru přímo ČTÚ. „K aktuální diskuzi aktuální rozsudek. Jsme rádi, že Městský soud potvrdil námi udělenou rekordní pokutu společnosti M7 Group,“ uvedl ČTÚ s poukazem na projednávanou novelu zákona o elektronických komunikacích.

Skylink je vedle další satelitní služby Digi TV členem České asociace satelitních operátorů, která si minulý pátek zadala celostránkový inzerát v deníku MF Dnes proti diginovele zákona o elektronických komunikacích a premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. Proti znění inzerátu se postupně ohradil premiér, ministerstvo průmyslu a obchodu i ČTÚ. Všichni jej označili za lživý. Poslanecká sněmovna bude ve středu projednávat novelu zákona o elektronických komunikacích ve třetím a závěrečném čtení. Novela řeší přechod na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2 a zachování bezplatného příjmu terestrické televize.

Vstup do Diskuse

9 komentářů: “Soud potvrdil pokutu 9,5 milionu korun satelitnímu Skylinku za nedodržení povinnosti registrace”

 1. Jarda napsal:

  Co to pro ně je? Různými kličkami lákají z lidí miliardy za původně „bezplatný“ příjem. (Stačilo si koupit jen kartu za 3 tis.) A nyní se ještě „satelitáři“ ozývají ve větší míře.
  Ještě, že to nečte Adolf s takovým nehezkým příjmením. Ten by asi Glisníka s jeho lichvou opět pochválil a odpůrce pohaněl. Jenže daně platím já a přijímače budu muset vyhodit.
  „Z letošní úrody ani zrno! Nazdar“

 2. Jarda napsal:

  a vrati penize tem co to zaplatili? uz si na pokutu vydelali tak jim to vyslo sul nul

 3. Lukáš napsal:

  Ozivaji protože museji platit televizim.

 4. VITEK2442 napsal:

  9 500 000 x 26 = 247 000 000 EURO.nebylo by to pro M7 likvidační,pokud by se ty peníze podařily vymoci?

 5. Lukáš napsal:

  Pane potuček sam vite že to bez servísního poplatku nejde.

Napsat komentář