České Radiokomunikace v pondělí zveřejní termíny dalšího rozšiřování přechodové sítě DVB-T2

1 komentář 14.7.2017 / Jan Potůček

Největší tuzemský provozovatel televizních vysílačů svolává tiskovou konferenci k projednávání diginovely zákona o elektronických komunikacích v Senátu.

Dva dny před klíčovým hlasováním Senátu o novele zákona o elektronických komunikacích proběhne v Praze tisková konference, na které České Radiokomunikace (CRA) vyčíslí ztrátu pokrytí bezplatného pozemního digitálního televizního vysílání v případě, že horní komora Parlamentu tuto novelu neschválí. Společnost v pondělí zároveň oznámí nejbližší plány s rozšiřováním pokrytí svojí přechodové sítě DVB-T2. Vyčíslí rovněž náklady domácností na přechod k pozemnímu digitálnímu vysílání nové generace DVB-T2 a porovná je s náklady na jiné způsoby příjmu televizního signálu.

Mimořádnou tiskovou konferencí CRA reagují na jednání Ústavně-právního výboru Senátu a Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, na nichž senátoři ve středu podrobili diginovelu silné kritice. Ústavně-právní výbor dokonce schválil pozměňovací návrh senátora Jaroslava Větrovského (nezávislý zvolený za hnutí ANO), který vychází z podkladů České asociace satelitních operátorů a fakticky by vedl k živelnému přechodu na DVB-T2, který by poškodil terestrickou televizní platformu. Tisková konference CRA proběhne den před jednáním senátního Výboru pro hospodářství, dopravu a zemědělství a Stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky, jež se budou rovněž zabývat diginovelou.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “České Radiokomunikace v pondělí zveřejní termíny dalšího rozšiřování přechodové sítě DVB-T2”

  1. z napsal:

    Pre SK divákov by sekli tieto stanovištia pre DVB-T2: Hodonín – Babí lom, Mikulov – Děvín, Brno – Kojál, Valašské Klobouky – Ploštiny, Zlín – Tlustá hora, Vsetín – Bečevná, Frenštát pod Radhoštěm – Velký Javorník, Valašské Meziříčí – Radhošť, Frýdek-Místek – Lysá hora, Jeseník – Praděd, Třinec – Javorový vrch, Jablunkov – Vitališov a bola by aj sranda keby dali aj Uherský Brod – Velká Javořina.

Napsat komentář