Diginovela o DVB-T2 vyšla ve Sbírce zákonů, platit začne 2. září

3 komentáře 18.8.2017 / Jan Potůček

UVNITŘ DOKUMENT – Novela zákona o elektronických komunikacích má stanovenu účinnost 15 dní od zveřejnění ve Sbírce zákonů. V té se objevila dnes.

Druhá televizní digitalizace může začít. Ve Sbírce zákonů dnes vyšla novela zákona o elektronických komunikacích, která upravuje podmínky přechodu na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2. Zákon začne platit 15 dní od zveřejnění ve Sbírce, tedy 2. září. Od tohoto dne bude moci Česká televize reálně zahájit kroky ke spuštění svojí přechodové sítě DVB-T2, v níž nabídne všech šest svých programů v HD kvalitě. Vydání diginovely bude rovněž impulsem pro společnost Digital Broadcasting, aby spustila třetí přechodovou síť DVB-T2.

Oba operátoři se během podzimu přidají k Českým Radiokomunikacím, které svůj přechodová multiplex provozují již od letošního března a momentálně jeho signál pokrývá tři čtvrtiny obyvatel Česka. Diginovela zároveň ukládá Českému telekomunikačnímu úřadu, aby prodloužil operátorům čtyř celoplošných sítí DVB-T pozměněné kmitočtové příděly až do roku 2030. K prodloužení kmitočtových přídělů dojde po dokončení mezinárodní koordinace kmitočtů pro finální sítě DVB-T2 a sestavení Technického plánu přechodu na DVB-T2, který má nejpozději do 30. června příštího roku přijmout vláda formou svého nařízení.

Sbírka zákonů by Jan.Potucek on Scribd

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Diginovela o DVB-T2 vyšla ve Sbírce zákonů, platit začne 2. září”

  1. Nonic napsal:

    Jestliže 11 síť má jak se chlubí všechny vysílače zkoordiovaně schválené prý dokonce i finálně a zákon byl též vytištěn = vešel v platnost… tak mohou hned dohnat zpoždění tj. tvrdili, že počítali s tím, že budou souběžně naráz zapínat se spouštěnou sítí 12… tak vlítnout a zapnout když T2 technologii už nainstalovali… patřičný nový kmitočet… nebo to bude? tempem zas 2 stožáry měsíčně…

Napsat komentář