Němci od začátku roku nakoupili téměř 3,5 milionu set-top-boxů DVB-T2 za devět miliard korun

4 komentáře 22.8.2017 / Jan Potůček

Meziročně vzrostl prodej přijímačů DVB-T2 v Německu o 172 procent, vyplývá z průzkumu HEMIX Home Electronics Market Index za první letošní pololetí.

Zájem o set-top-boxy pro příjem pozemního digitálního televizního vysílání v novém standardu DVB-T2 v Německu vytrvale roste. Jenom za první pololetí letošního roku Němci nakoupili téměř 3,5 milionu přijímačů za více než devět miliard korun. Vyplývá to z pravidelného výzkumu HEMIX Home Electronics Market Index sdružení zástupců a subjektů podnikající v oblasti spotřební elektroniky GFU, na který upozornil server Český rozhlas Digitální rádio. Meziročně vzrostl počet prodaných set-top-boxů o 172 procent, tržby rostly dokonce o 225 procent, podotkl web.

Růst podpořilo vypínání pozemních sítí DVB-T v prvních regionech Německa, k němuž došlo letos v březnu. Další regiony se mají dočkat přechodu na DVB-T2 v následujících měsících. Do roku 2019 má Německo zcela přejít na DVB-T2 a uvolnit kmitočtové pásmo 700 MHz pro mobilní datové sítě nové generace. Kmitočty v tomto pásmu země vydražila již v roce 2015. Přechodem na DVB-T2 se mění obchodní politika německých komerčních televizí, které svůj signál v pozemním vysílání zakódovaly a příjem zpoplatnily. Veřejnoprávní kanály lze sledovat nadále volně zdarma.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Němci od začátku roku nakoupili téměř 3,5 milionu set-top-boxů DVB-T2 za devět miliard korun”

  1. Ant napsal:

    Němci si nejčastěji kupují STB za 41€ a EU platí Kolumbii 88€ příspěvek na STB pro jejich sociálně slabé ?!?

    Někde je chyba.

Napsat komentář