Projekt z24 potichu umírá, místo něj se do DVB-T vrací zvířecí Mňau TV

1 komentář 10.8.2017 / Jan Potůček

Zpravodajský kanál z24 měl odstartovat v průběhu léta, místo toho jeho promo obrazovka zmizela ze všech regionálních multiplexů, v nichž měla stanice vysílat.

Definitivní tečku za plánovanou zpravodajskou televizí z24 zřejmě udělala společnost S&P Broadcasting, která tento kanál připravovala společně s bývalým generálním ředitelem televizí Nova a Barrandov Vladimírem Železným. Před několika dny zmizela ze všech regionálních sítí DVB-T, v nichž měla z24 vysílat, promo obrazovka tohoto kanálu. Nyní ji nahrazuje vysílání jiného programu provozovaného společností S&P Broadcasting, zvířecí Mňau TV. Upozornil na to server Český rozhlas Digitální rádio.

Mňau TV se vrací do pozemního vysílání po půlroční přestávce. V minulosti vystřídala několik multiplexů, podobně jako sesterská Mňam TV. Naposledy vysílala v celoplošném multiplexu 4, kde postupně omezovala pokrytí jen na některé regiony. Dříve využívala i Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací. Oba hlavní operátoři pozemních televizních sítí uplatňovali vůči provozovateli stanice nesplacené pohledávky. Poté se S&P Broadcasting se svými televizními stanicemi začala soustředit na menší regionální multiplexy.

Mňau TV se podle Českého rozhlasu Digitální rádio objevila ve středu v plzeňské Regionální síti 17 a má zamířit i do pražské Regionální sítě 4. V obou multiplexech měla původně vysílat zpravodajská z24 a stanice využije její programovou pozici. Letos v únoru přitom S&P Broadcasting tvrdila, že Mňau TV se bude soustředit výhradně na vysílání v kabelu a IPTV, kde se měla objevit v základních programových nabídkách. Zpravodajská televize z24, jejíž plánovaný start oznamoval šéf S&P Broadcasting Pál Milkovics společně s Vladimírem Železným na speciální tiskové konferenci, nikdy nepožádala o vydání vysílací licence.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Projekt z24 potichu umírá, místo něj se do DVB-T vrací zvířecí Mňau TV”

  1. Nonic napsal:

    No zde píšou, že už to jede… http://www.digizone.cz/clanky/televize-mnam-a-mnau-se-vraci-do-zemskeho-vysilani-anoncuji-ucast-v-osmi-regionech/
    No tak z praxe vím, že RS-1 Březenecká 56k a RS-9 Široký vrch 54k ani ťuk… Zatím zde mají jen své regionální zprávy tj. Kadaňský Focus a Mostecký DAKR a pak oba dva shodně NOE + Mnam… Tu zmíněnou Mnau zatím nic… akorát z Březence je černá obrazovka s ID pro stanici Z24 která nestihla svůj start vůbec ani podáním žádosti o licenci… jen nafouklá bublina co splaskla…

Napsat komentář