Satelitáři čelí řízení za karikaturu premiéra v inzerátu proti DVB-T2

4 komentáře 28.8.2017 / Jan Potůček

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí zahájil podle serveru iRozhlas.cz správní řízení s Českou asociací satelitních operátorů, které hrozí pokuta až 100 tisíc korun.

Pokutou až 100 tisíc korun může skončit správní řízení, které v polovině srpna zahájil s Českou asociací satelitních operátorů (ČASO) Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Předmětem je novinový inzerát, v němž satelitní operátoři zobrazili karikaturu premiéra Bohuslava Sobotky, jak na buldozeru tlačí peníze k vysílači Českých Radiokomunikací. Satelitní asociace v inzerátu naznačuje, že tehdy projednávaná novela zákona o elektronických komunikacích, která řeší přechod na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2, přihraje státní peníze soukromým firmám.

Podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí však inzerát naplňuje znaky volební kampaně, aniž by se jeho zadavatel nechal zapsat do registru politických stran a hnutí. „Vytýkají nám, že jsme uveřejnili 19. května v MF Dnes inzerát, který dle úřadu naplňoval znaky volební kampaně, aniž by naše asociace byla k danému datu zapsaná ve zvláštním registru vedeném úřadem,“ řekl serveru iRozhlas.cz sekretář ČASO Patrik Brom. „My předvolební kampaň neděláme, my se ohrazujeme proti jedné konkrétní normě,“ dodal s tím, že asociace se proti případnému správnímu řízení ohradila již v minulosti.

Pro Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí je aktuální správní řízení se satelitními operátory jedním ze dvou prvních případů, které řeší po svém vzniku na začátku letošního roku. Druhým je kampaň olomouckého hejtmana Ladislava Oklešťka „Hejtuj hejtmana“, která nebyla označena informací o zadavateli a zpracovateli.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Satelitáři čelí řízení za karikaturu premiéra v inzerátu proti DVB-T2”

 1. VITEK2442 napsal:

  Tvrdě do nich.K té částce bych přidal ještě jednu nulu ať je pokuta citelnější.

 2. BIDLO napsal:

  Dodnes se divím že za tenhle puberťácký výkřik do tmy na ČASO nikdo nepodal trestní oznámení.

  • Nonic napsal:

   Sateliťáci a i jiní zas na velmi vysokých dividendách… vyvážejí namalé zisky do ciziny a tam je vše v pořádku?… Proč si vybrali vzteklou jedovatou slinou na „mušku“ 60% volný pozemský příjem… asi chtějí aby stát musel díky vývojářům LTE a nařízení ve světě a v Evropě díky třem Digitálním Dividendám (nyní té druhé na 700MHz pásmo které se sateliťáků vůbec netýká) platit nemalé částky za zmařené investice, když licence měly provozovatelé v MUXech na své programy do roku 2025 a musí se předčasně vypnout v DVB-T… Tedy svět, EU a jednotlivé státy se dohodly na nějakém dotovaném přechodu na DVB-T2 než platit nějaké arbitrážní penále… Nova asi s tou kličkamu udělanou licencí kdysi díky Železnému nestačila?… což ten dotovaný přechod sateliťáci škodolibě zneužili a dělají narážky, urážky, kampaň přejděte na satelity… pozemák už nebudete moci chytat… a přes některé politiky i nechvalně známých Plzeňských práv atd. zdržovali potřebné legislativy – zákony… Takže Sobotka ať si o něm může kdo chce co chce myslet byl zneužit kampaní tj. defakto předvolební napadení a „očerňování“ ač se to sateliťákům takto nezdá, že by nějakou dělali?… to samé bylo se sundáním recesisty státního symbolu a roztříhání na malé kousky a ještě se tím chlubili… Zde v Česku to je s těmi právy jen pro někoho fakt jak ze Švejkovo hlášek…

 3. vedro napsal:

  At se satelitaci zameri na mobilni operatore a bojuji proti odebirani TV pasma pro 4G/5G internet. Kdyz se nebude orezavat TV pasmo, nebude potreba odebirat licence, menit standardy… a resit dotace a kompenzace.

Napsat komentář