Brno má omezený příjem DVB-T2, do 15:00 je odstaven městský vysílač Hády

8 komentářů 18.9.2017 / Jan Potůček

Výluka se netýká vysílače Brno – Barvičova, z Hádů nelze kromě přechodové sítě DVB-T2 naladit ani celoplošné multiplexy 1, 2 a 3 ve standardu DVB-T.

Zhoršený příjem pozemního digitálního televizního vysílání nové generace DVB-T2 mají dnes diváci v Brně. České Radiokomunikace naplánovaly ode dnešní šesté hodiny ranní pravidelnou odstávku vysílače Hády. Právě z něj a z městského dokrývače Barvičova v Brně vysílá přechodová síť 12 s čtrnácti programy komerčních televizí. Z Barvičovy lze multiplex naladit i během výluky Hád, dostupnost signálu je ale o poznání horší. Výluka potrvá do dnešních 15 hodin a dotkla se také všech tří celoplošných multiplexů DVB-T.

Z vysílače Hády tak není možné od 6:00 do 15:00 naladit multiplex 1 na kanálu 29 s programy České televize, multiplex 2 na kanálu 40 s hlavními programy komerčních televizních skupin Nova, Prima a Barrandov, multiplex 3 na kanálu 59 s tematickými programy Primy, Barrandova, Óčka a Šlágr TV a přechodovou síť 12 na kanálu 28 se stanicemi skupiny Prima, Barrandov, Óčko, Šlágr TV a TV Noe. Obdobná výluka čeká zítra také hlavní ostravský vysílač Hošťálkovice.

Vstup do Diskuse

8 komentářů: “Brno má omezený příjem DVB-T2, do 15:00 je odstaven městský vysílač Hády”

 1. Lejsek napsal:

  Zhoršen je i příjem z Kojálu. Už 14 dní pozoruji nulový příjem multiplexu 3. Je toto možné?

  • Jan Potůček napsal:

   Těžko říct, poptám se. Kojál se ale připravuje na spuštění DVB-T2, možná to může nějak souviset.

 2. vedro napsal:

  Mozna LTE.

  • Lejsek napsal:

   Žádné LTE, skutečně příjem po dnešní výluce před pár minutami naběhl. Mám podezření, že ve zkušebním režimu na velmi malý výkon bylo spuštěno DVB-T2, ale nemohu ověřit, nemám DVB-T2 přijímač.

 3. Lejsek napsal:

  Ano. Prý měnily antény.

 4. Pavel napsal:

  Po včerejším orkánu se mě úplně rozsypal signál. Antény mám pod střechou a závadu u mě jsem nenašel. Děje se něco díky.

 5. Viktor napsal:

  Dobry den,zakoupil jsem abych mohl sledovat Vídeň setobox dvb-t2,vše v pořadku,i obraz ORF v kvalitě SD,pěkně ostrý,nedávno se me naladily české programy v dvb-t2,hotová katastrofa,obrazy jsou ještě vice rozmazány neż dvb-t,vím že všechny programy nechcou přejíd do HD ale na tuhle mazanici v dvb-t2 se neda divat,jakto že Vídeň mam v SD ostrou a české pr.v dvb-t2 katastrofalně rozmazaný,doufam že se vše změni a obraz bude ostry tak jak byl v analogu.Viktor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *