Chebský deník láká diváky k příjmu DVB-T2, nabízí jim 14 nových televizních programů

2 komentáře 15.9.2017 / Jan Potůček

Díky přechodové síti DVB-T2 od Českých Radiokomunikací lze na Chebsku přijímat programy z multiplexu 3 a Regionální sítě 8, které zde nevysílají.

Čtrnáct nových televizních programů mohou naladit pozemní cestou na klasickou anténu zdarma diváci z Chebska, kteří si pořídí televizor nebo set-top-box pro příjem pozemní digitální televize nové generace DVB-T2. Ve svém dnešním vydání na to upozorňuje Chebský deník. České Radiokomunikace ve čtvrtek spustily z chebského vysílače Zelená hora vysílání svojí přechodové sítě DVB-T2, která obsahuje i programy celoplošného multiplexu 3 a Regionální sítě 8, vysílajících ve standardu DVB-T. Tyto dva multiplexy ale na Chebsku nevysílají, takže jejich programy se k divákům dostanou až nyní prostřednictvím DVB-T2.

Konkrétně jde o stanice Prima love, Prima Zoom, Prima Max, TV Barrandov, Barrandov Plus, Barrandov Family, Kino Barrandov, Óčko, Óčko Gold, Óčko Expres, Šlágr TV a TV Noe. Diváci na Chebsku je naladí na kanálu 31, ale potřebují k tomu výše zmíněné přijímače DVB-T2 s kodekem HEVC. „Domácnosti však aktuálně nemusí měnit své starší set-top-boxy či televizory za nové. Stávající celoplošné terestrické multiplexy budou v provozu do roku 2020,“ upozornila mluvčí Českých Radiokomunikací Petra Miterová. Na přijímače DVB-T lze z vysílače Zelená hora naladit celoplošné multiplexy 1 a 2 s programy České televize a hlavními kanály skupin Nova, Prima a Barrandov.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Chebský deník láká diváky k příjmu DVB-T2, nabízí jim 14 nových televizních programů”

  1. Pevy napsal:

    Od kdy TV Barrandov vysílá v muxu 3 ?

  2. Nonic napsal:

    No prostě tam ze zvyku napsaly vše… i ty co jsou v MUX-2 když jsou nyní v DVB-T2 přítomny pohromadě… krom trucujících Nováků kteří dokud se prý nezakóduje nebo nezmění jiné strategie placení za šíření či nebude Pařízek pro ně mít volnou alternativní kapacitu v níž by měli hlavní program + klony pohromadě… viz truc se novou smlouvou v MUX-2 Cinema dablovaná dlouho i ve MUX-4… Prostě tam kde neměli MUX-3 a RS-8 tak si polepší ke stávajícím z MUX-2 programům nyní v T2…

Napsat komentář