DVB-T2 už i na počítači: Evolveo uvádí na český trh USB tuner s HEVC a nahráváním

20 komentářů 13.9.2017 / Jan Potůček

UVNITŘ GALERIE – Novinka umožňuje sledovat živé televizní vysílání, teletext, využívat elektronického programového průvodce EPG, funkci TimeShift a nahrávat pořady.

Nabídku televizních přijímačů pro pozemní digitální vysílání nové generace DVB-T2 v Česku rozšířil první USB tuner pro příjem digitální televize na počítači nebo notebooku. Přichází s ním výrobce Evolveo. Digitální USB přijímač Evolveo Sigma T2 podporuje kodek H.265/HEVC a je tak plně kompatibilní s českými vysílacími sítěmi. Uživatel s ním může nejen sledovat živé televizní vysílání, ale také používat funkci TimeShift pro pozastavení vysílání nebo nahrávat vybrané pořady do počítače. Samozřejmostí je i teletext a elektronický programový průvodce (EPG).

Součástí balení je i pokojová televizní anténa, přičemž USB klíčenka má i standardní anténní konektor, takže ji lze připojit i k venkovní nebo společné televizní anténě. Přijímač je zpětně kompatibilní a dokáže zpracovat rovněž signál DVB-T a televizní vysílání v kompresních standardech MPEG-2, MPEG-4, SD i HD rozlišení. Přijímá i rádia, má automatické a ruční ladění. Umožňuje programové nahrávání s podporou automatického vypnutí počítače po ukončení nahrávání. Podporuje plánované nahrávání z EPG a dokáže dělat screenshoty obrazovky ve formátu JPG.

Evolveo Sigma T2 má rozměry 68 x 20 x 14 mm a funguje na počítačích a noteboocích s operačními systémy Windows 7, Windows 8.1 a Windows 10, u Pentium IV 2.0 GHz a vyšších s pamětí alespoň 2 GB RAM. Zařízení by mělo mít grafickou kartu s podporou Microsoft DirectX a vyšší nebo minimálně 16 MB paměti, zvukovou kartu a USB 2.0 port. Přijímač je v nabídce vybraných e-shopů a prodejců za doporučenou maloobchodní cenu 890 Kč včetně DPH.

Vstup do Diskuse

20 komentářů: “DVB-T2 už i na počítači: Evolveo uvádí na český trh USB tuner s HEVC a nahráváním”

 1. Ant napsal:

  Na Heurece nejlevněji za 869,- Kč, doprava zdarma.

  Ten obchod s cenou 838,- nevypadá důvěryhodně.

 2. Pavel G napsal:

  Nic nového to není,už minulý rok začali prodávat
  tento výrobek : Aver TV Volar HD Pro.
  Jede spolehlivě!

 3. Vladimír napsal:

  Mám AVERMEDIA TV tuner DVB-T2 TD310. Kupoval jsem přes internet, u CZC.cz, za 1089,- Kč. U mě, ve Windows 10, dobrý, včetně přibalené, citlivé anténky.

 4. Ant napsal:

  Evolveo je česká firma (kancelář), která jen lepí svoje jméno na výrobky bezejmenných čínských výrobců. EVOLVEO nic nevyrábí.

  Tato klíčenka se podobá té od Geniatechu (známý tchajwanský lepič svého jména na neznámé čínské výrobky), která se také prodává pod nálepkami MyGica, August a pravděpodobně mnoha jinými.

  Problém těchto klíčenek je, že jich je několik (desítek) různých modelů s různými čipy uvnitř, takže je těžké říct, která konkrétně je tato. To by se muselo připojit k Linuxu a podívat se, jak se interně ohlašuje (existují i programy pro Windows) nebo ji rozdělat a opsat názvy čipů uvnitř (tipuji Si21xx).

  Tyto DVB-T2 klíčenky se na čínských e-shopech, odkud si je může každý Čech objednat (bezplatná doprava), prodávají asi za polovinu (20,- $ +/- 3,- $).

  • Ant napsal:

   To by mě zajímalo, proč můžu najednou poslat výše uvedený příspěvek jen v tom ořezaném tvaru bez odkazů na zdroje. 🙁 Komu v redakci se nelíbí šíření pravdivých informací?

  • Ant napsal:

   Evolveo je česká firma (kancelář), která jen lepí svoje jméno na výrobky bezejmenných čínských výrobců. EVOLVEO nic nevyrábí.

   Tato klíčenka se podobá té od Geniatech-u (známý tchajwanský lepič svého jména na neznámé čínské výrobky), která se také prodává pod nálepkami MyGica, August a pravděpodobně mnoha jinými.

   Problém těchto klíčenek je, že jich je několik (desítek) různých modelů s různými čipy uvnitř, takže je těžké říct, která konkrétně je tato. To by se muselo připojit k Linuxu a podívat se, jak se interně ohlašuje (existují i programy pro Windows® ) nebo ji rozdělat a opsat názvy čipů uvnitř (tipuji Si21xx).

   Tyto DVB-T2 klíčenky se na čínských e-shopech, odkud si je může každý Čech objednat (bezplatná doprava), prodávají asi za polovinu (20,- $ ± 3,- $). Zde jedna z dražších nabídek (Geniatech T230 na AliExpress) za $23,75.

 5. VITEK2442 napsal:

  Tak jsem si tuto mašinku koupil. Je zalisovaná v průhledném plastu spolu s anténkou a prodlužovačkou USB. Není k tomu instalační CD. V přiloženém papíře je psáno, že ovladače a software je potřeba stáhnout z http://ftp.evolveo.eu.To jsem udělal, na disku rozbalil a jal se instalovat ovladače. Instalátor ale sám těsně před koncem instalaci zrušil. Čertví proč! Opakoval jsem ji několikrát- bezúspěšně.

 6. VITEK2442 napsal:

  Ten odkaz se mi nepovedl. No,však si to najdete sami.

 7. VITEK2442 napsal:

  Tak jsem si tuto mašinku koupil. Je zalisovaná v průhledném plastu spolu s anténkou a prodlužovačkou USB. Není k tomu instalační CD. V přiloženém papíře je psáno, že ovladače a software je potřeba stáhnout z http://ftp.evolveo.eu. To jsem udělal, na disku rozbalil a jal se instalovat ovladače. Instalátor ale sám těsně před koncem instalaci zrušil. Čertví proč! Opakoval jsem ji několikrát- bezúspěšně.

  Na druhém notebooku s W7 se mi taktéž nepodařilo nainstalovat tytéž ovladače.Tak nevím, co si o tom mám myslet. na dvou ntb a …..nic. Špatné ovladače, chyby v ntb,….? Poradí někdo?

Napsat komentář