Hlavní ostravský vysílač má výluku televizního vysílání, nejde ani DVB-T2

5 komentářů 19.9.2017 / Jan Potůček

Plánovaná odstávka se týká výhradě vysílače Hošťálkovice, dalšího ostravského vysílače Hladnov i blízké Lysé hory se nedotkne.

Bez signálu televizního vysílání se musí dnes od 6:00 do 15:00 hod. obejít diváci na Ostravsku, kteří přijímají televizi z hlavního ostravského vysílače Hošťálkovice. České Radiokomunikace naplánovaly údržbovou přestávku vysílání, která se dotkne jak pozemní digitální televize v standardech DVB-T a DVB-T2, tak analogového rozhlasového vysílání. Do třetí hodiny odpoledne tak nebude možné z Hošťálkovic naladit ani přechodovou síť DVB-T2 se čtrnácti programy komerčních televizí, která vysílá na kanálu 28. Stejný multiplex ale nadále vysílá na stejném kanálu z městského vysílače Hladnov.

Výluka se dotkla také celoplošného multiplexu 1 na kanálu 54 s programy České televize, multiplexu 2 na kanálu 37 s hlavními programy skupin Nova, Prima a Barrandov a multiplexu 3 na kanálu 48 s tematickými kanály Primy, Barrandova, Óčka a Šlágr TV. Od desáté hodiny dopoledne z Hošťálkovic nebudou vysílat ani rozhlasové stanice, konkrétně Český rozhlas Radiožurnál, Český rozhlas Vltava, Český rozhlas Ostrava, Rádio Impuls, Frekvence 1, Helax a Hitrádio Orion. Poslední jmenované rádio nebude možné naladit ani z vysílače Třinec – Javorový vrch.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Hlavní ostravský vysílač má výluku televizního vysílání, nejde ani DVB-T2”

 1. drahomir. hrabec napsal:

  Jsem svadavi jesli pusti Přechovu síť 11
  A vysílaní DAB to asi nebujde nebo asi Budou pripravovat potom asi pusti na Skoušku vysílani Přechodovu síť 11
  Nebo DAB

 2. Nonic napsal:

  Drahomíre nic ve zlém… Stále píšeš jak nějaký cizinec (jméno máš ale místní) co neumí Česky… Zamysli se nad sebou… nějaký překlep se dá ještě pochopit ale tvé texty všade v diskuzních příspěvcích jsou… No, raději pomlčím… mnozí se ti určitě smějí… co musí luštit za myšlenku… nebo si raději vůbec celé nepřečtou…
  Jinak ano pravidelné výluky byly každý rok vždy a nyní je to doplněno nejen kontrolou stávajících ale i montáží nových technologií DVB-T2 a někde bude i zmíněný DAB+
  Přeji Vám na Moravě-Slezku nerušené zážitky ze sledování obrazu a poslouchání zvuků…

 3. janáčková napsal:

  v jistebníku není signál čt1,čt2,24absport

 4. Anna napsal:

  Dobrý večer mohu se se zeptat nejdou nám programy nova action,nova gold,joj family a pár dalšich.Čím to je?

Napsat komentář