Hudební kanál Óčko Gold se přejmenuje na Óčko Star, pod novým názvem bude i v DVB-T2

3 komentáře 4.9.2017 / Jan Potůček

Stanice již požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o vydání nové satelitní licence pod novým názvem, zjistil server Český rozhlas Digitální rádio.

Pod novým názvem Óčko Star chce pokračovat druhý kanál hudební stanice Óčko, program Óčko Gold. Podle serveru Český rozhlas Digitální rádio provozovatel Óčka již požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o souhlas s touto změnou. Óčko Gold zároveň zahájilo vysílání na satelitu, kde byl dosud dostupný pouze hlavní kanál Óčka. V terestrickém vysílání lze Óčko Gold naladit v celoplošném multiplexu 3 a také v přechodové síti DVB-T2 Českých Radiokomunikací, která aktuálně pokrývá signálem 76 procent obyvatel České republiky a 14. září se rozšíří i na Sušicko a Chebsko.

O přejmenování Óčka Gold uvažoval provozovatel delší dobu, nemohl ale nalézt vhodný název. Skupinu Óčko tvoří tři televizní stanice: hlavní kanál Óčko, na hity zaměřené Óčko Gold a Óčko Expres, které cílí spíše na městské diváky. Poslední jmenovaná stanice má nejmenší dosah, pozemní cestou ji naladí diváci v „krajské“ Regionální síti 8 a ve zmíněné přechodové síti DVB-T2 provozované Českými Radiokomunikacemi. Skupina Óčko patří do vydavatelství Mafra, které vydává deníky MF Dnes, Lidové noviny, Metro, časopis Téma a další tituly. Na internetu pak provozuje zpravodajský server iDnes.cz a videoportál Playtvak.cz.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Hudební kanál Óčko Gold se přejmenuje na Óčko Star, pod novým názvem bude i v DVB-T2”

  1. BIDLO napsal:

    Proboha proč furt někdo rýpe do něčeho, na co jsou už lidi zvyklí.

  2. Nonic napsal:

    Protože změna je život ač mnohdy a vlastně trvale k horšímu viz kdysi VIVAII a Britská verze MTV rozmělněná mutacema… co se s nimi stalo když z toho udělali přeplácanou a grafikami žvanírnu a hudby stále míň… až nic či tfujtajbloviny který za pár dní zapadnou do propadliště v tom množství šiťáků…

  3. Jan Kus napsal:

    Tak Óčko GoldStar si můžeme škrtnout. Kterej pablb vymyslel grafiku, která z 80% zakrývá videoklip? Jsme snad slepí? Tahle tv zapadne do smetiště dějin. A to měla tak pěkně našlápnuto…

Napsat komentář