Které kmitočty budou muset regionální sítě DVB-T vypnout k 31. prosinci 2017?

4 komentáře 22.9.2017 / Jan Potůček

UVNITŘ TABULKA – Regionální síť 8 nakonec přijde o čtyři kmitočty, Český telekomunikační úřad doplnil seznam vypínaných kanálů o jednu lokalitu.

Nikoli deset, ale jedenáct kmitočtů využívaných regionálními sítěmi DVB-T nebude možné používat po 31. prosinci letošního roku. Český telekomunikační úřad v aktualizovaném Plánu využití rádiového spektra doplnil tabulku kmitočtů, na které se nebude vztahovat možnost prodloužení individuálních oprávnění původně platných pouze do konce letošního roku. Regionální síť 7 Radima Pařízka tak bude muset vypnout šest vysílačů, Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací čtyři a Regionální síť 20, již provozují také CRA, jeden.

Nově v tabulce vypínaných kmitočtů přibyl Tachov u Regionální sítě 8. Jde o slabý několikawattový vysílač, který CRA získaly teprve v loňském roce a spustily jej na základě zájmu jednoho svého lokálního klienta. Nyní jej ale budou muset vypnout, stejně jako vysílače v Českých Budějovicích, Plzni a Pardubicích. Regionální síť 7 přijde o vysílače v Českých Budějovicích, Domažlicích, Jablonci nad Nisou, Jáchymově, Jihlavě a Klatovech. Regionální síť 20 ukončí ke konci letošního roku vysílání v Karlových Varech.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Které kmitočty budou muset regionální sítě DVB-T vypnout k 31. prosinci 2017?”

 1. Nonic napsal:

  OK ale není uvedeno co které přidělení IO (indivuálního oprávnění) znamená tj. neznalí zákonů a smluv neví co je MUX-7, RS-8 atd. musí si to dát do vyhledávačů ale i tak je nepochopitelný fakt… co komu pomůže vypnutí věcí nad 48k když jiní mohou nadále od 49 do 60k vysílat do doby než je vytlačí LTE páč DVB-T2 se na těch kmitočtech rozhodně spouštět nebude = nemělo by to na téch pár týdnů tj. Německý podzim 2019 vypínáni DVB smysl tj. až teprve potom nastane vzájemné přeshraniční rušení pokud by se jelo dál ve starém modelu do roku 2020 / 21…

 2. mirasat napsal:

  Děkuji.
  A tabulka pro ČT MUX je opradu tak tajná ?

 3. Nonic napsal:

  Bohužel dokud to Č.T.Ú. nezveřejní… tak je ticho a jen doměnky… viz na webech pravidelně Vítek prý čerpá z nějakého zdroje mapy a kmitočty celého světa a zveřejňuje na českých ale jestli tomu tak bude v reálu ví skutečně jen naše Č.T.Ú. a ti mlčí jako hrob… do doby než se začne spouštět dle harmonogramu provozovatele vysílačů… proto víme jen přechodovou síť 12 a trošku 13 a ty zbývající 4 celoplošné do celkových 6 nic… prý probíhají koordinační jednání ač Čt se vyjádřila, že už má vše schválený jako jediná na finálních kmitočtech… mezi lidmi koluje pravděpodobný 26k a ? ví se jen, že máme volné 22, 24, 26, 27, 28, 31k z toho běží 28 + 31 a jeden 24k Pařízek 13 síť a jeden 12 sítě samostatný 22k ttj. am kde by se 28k rušila cizina… niz víc ofiko nikdo neřekne ani zdejší redaktoři když nemají odkud získat – vyždímat…

Napsat komentář