Nenechte si ujít konferenci Radiokomunikace 2017 v Pardubicích, zabývat se bude i DVB-T2

Televizníweb.cz je mediálním partnerem sedmadvacátého ročníku odborné konference, již pořádá pardubická společnost UNIT.

Konference Radiokomunikace 2017 je nejvýznamnějším setkáním odborníků z oblasti rozhlasového a televizního vysílání a mobilních komunikací v České republice. Letošní ročník nabídne průřez aktuálním stavem radiokomunikačního oboru, upozorní na novinky, vývoj a perspektivu do budoucna.

Jde o konferenci, jejímž společným jmenovatelem je bezdrátový přenos informací volným prostorem a k tomu používané technologie. I když za základ tohoto přenosu informací je možno považovat i ohňovou signalizaci v dávnověku, v dnešní době prudkého vývoje bezdrátových komunikačních systémů jsou v popředí metody digitalizace a modulace signálů v zařízeních, které upravují vstupní informaci, přenosová media – hospodárné využití kmitočtového spektra a koncová zařízení zprostředkující jejich vyhodnocení člověkem. A o tom právě tato konference přináší informace pro nejširší odbornou veřejnost prostřednictvím renomovaných odborníků jak z univerzitní, tak i podnikatelské oblasti. Konference je pečlivě připravována vždy od ledna kalendářního roku a na její přípravě se podílejí významní odborníci z České republiky. Sborníky z konferencí jsou součástí nabídky odborných knihoven v ČR.

Letos, v pořadí již 27. konference Radiokomunikace 2017, pořádaná agenturou UNIT v Pardubicích, se koná od úterý 17. října do čtvrtka 19. října. První den je věnován problematice disponibilního spektra v dopoledním bloku „Kmitočty a regulace“ zejména z pohledu regulačních orgánů a státní správy. Odpolední blok „Broadcasting, digitální rozhlas a televize“ upozorní na vývoj nových digitálních standardů ve světě, obsáhne praktické zkušenosti operátorů sítí DAB, DVB-T a DVB-T2 (Český rozhlas, RTI, Digital Broadcasting, České Radiokomunikace, Česká televize), bude se zabývat vzájemným rušením v sousedících pásmech spektra broadcastingu a broadbandu a metodikou testování přijímacích zařízení DVB-T2.

Druhý den přinese informace o přehledu radiokomunikačních technologiích, radarových vybavení vojenských letišť nebo asistovaných službách v bloku „Mobilní radiokomunikace a aplikace“ a odpolední blok se bude zabývat využitím satelitních pásem a technologií pro navigaci, civilní letectví, včetně odposlechů a špionážní techniky.

Poslední 5. blok třetího dne bude zaměřen na internet věcí z pohledu přístupových sítí a otázek jejich bezpečnosti a případných hrozeb. Všechny bloky budou zakončeny panelovými diskuzemi s přednášejícími.

Podrobný program a přehled přednášejících je na webových stránkách pořádající agentury UNIT www.konferadio.cz, kde je možno se i přihlásit a nenechat si tak ujít tuto ojedinělou příležitost k dalšímu rozšiřování vlastních znalostí radiokomunikačního oboru.

Zaplněný sál na Konferenci Radiokomunikace 2016 (Foto: Václav Udatný)

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Nenechte si ujít konferenci Radiokomunikace 2017 v Pardubicích, zabývat se bude i DVB-T2”

  1. Ant napsal:

    Nějak mi hned nedošlo, že ta čísla uvedená v tom modrém obrázku, jsou CELKEM ZA těch 27 LET! Pamatoval jsem si totiž mnohem komornější atmosféru z mé dávné návštěvy, snad tenkrát ještě v budově ÚRE (?) …

Napsat komentář