TeleSystem TS6820 T2 HEVC TWIN: set-top-box pro DVB-T2 s kvalitním nahráváním

Hledáte přijímač DVB-T2, který by vám zároveň umožnil nahrávat pořady? Otestovali jsme TeleSystem TS6820 T2 HEVC TWIN, který patří mezi nejlepší PVR set-top-boxy.

Znám lidi, kteří funkci nahrávání televizních programů nepostrádají. Díky legálním technologiím jako je HbbTV a zvyšující se dostupnosti záznamů téměř čehokoli někde zveřejněného a sdíleného (byť často nelegálně) se opravdu někdy zdá, že funkce nahrávání z „televize“ (PVR) přestává být zajímavá. Bohužel to podobně vnímá i velká část výrobců set-top-boxů a televizorů, takže sehnat rozumný „nahrávač“ je disciplína obtížná a/nebo nákladná. Lidé, kteří nahrávání z televize praktikují a vyhledávají (i já se k takovým řadím) narážejí na následující paradox. Ve většině levnějších set-tob-boxů přístrojů i televizorů všeho druhu (včetně těch „chytrých“) je PVR funkce spíše doplňkovou a nepříliš použitelnou. Pak následuje doslova „díra na trhu“ a nabídku PVR uzavírají kvalitní, ovšem x-násobně dražší přístroje (nejčastěji vybavené otevřenými systémy na bázi Enigma 2). Recenze modelu TeleSystem TS6820 T2 HEVC TWIN je v tomto kontextu pokusem o sondu do toho nejlepšího z té první poloviny pro diváky – nahrávače.

Parametry – výbava

Z papírových parametrů TeleSystem TS6820 člověka rozhodně zaujme, že má dvojitý tuner typu DVB-T2 (zpracuje pochopitelně i signál DVB-T), což mu umožňuje nahrávat i jiný než živě sledovaný program (dokonce dva, viz dále) na připojený USB disk (není součástí přístroje) a umí zpracovat i obsah komprimovaný kodekem H.265 neboli HEVC, čímž se jeví být „DVB-T2 ready“. Dlužno dodat, že maximální zpracovatelné rozlišení obrazu je „pouze“ Full HD (1920×1080), čili pokud se čirou náhodou někdy v DVB-T2 bude vysílat v rozlišení UHD (4K), tento přístroj ho nezobrazí (na druhou stranu, podle dosavadních vyjádření televizních vysílatelů to nejspíš nehrozí, i dotovaná ČT chystá „pouze“ Full HD). Kromě digitálního HDMI výstupu má přístroj i výstup SCART, takže ho lze připojit i ke starším televizorům. Šikovné je, že USB konektory má přístroj dva, vpředu a vzadu, přičemž lze připojit i oba. V neposlední řadě přístroj má i síťové rozhraní a nabízí jeho využití (moc se ale netěšte, nejde o žádné „smart“ funkce, viz dále).

Vzhled a koncepce

TeleSystem TS6820 je na pohled nenápadná malá černá krabička s čtyřmístným segmentovým displejem (svítící oranžově), nikoli nepodobná desítkám základních set-top-boxů. Kromě plastového předního panelu tvoří krabičku děrovaný ocelový plech, prostě „klasika“, rozhodně nic pro designové avantgardisty. Napájení zajišťuje externí adaptér, což bývá poslední dobou pravidlem a jako uživatel to vítám (hlavní výhodou je, že v případě závady zdroje, což je statisticky nejčastější porucha spotřební elektroniky vůbec, je adaptér snadno a levně nahraditelný bez nutnosti opravy). Dálkový ovladač se mi po celou dobu testování jevil jako ergonomicky zdařilý a spolehlivě funkční.

Zapojení a zprovoznění

Po prvním připojení napájení se zobrazí formulář pro nastavení základních parametrů jako je HDMI výstup, poměr stran zobrazovací jednotky, jazyka (čeština je navolena implicitně) a hesla.

Toto heslo se bude hodit při některých nastaveních a odemčení zamčených programů. Heslo nemá žádný „default“ a je ho tedy nutné zadat, což je trošku otrava, ale pro jednou se to dá přežít. Za pochvalu stojí, že HDMI módy jsou až 1080p s frekvencí 50Hz i 60Hz, což dává dobrou šanci na připojení přístroje nejen k televizoru, ale i k většině PC monitorů (monitorům obvykle dělá problém zpracovat frekvenci 50Hz, o prokládáném módu nemluvě).

Následuje automatické naladění a uložení všech dostupných stanic, a nebylo jich u nás (východní okraj Prahy) zrovna málo.

Přístroj našel neuvěřitelných 146 stanic v rámci 23 multiplexů, z toho dva DVB-T2 (kromě K31 ze Žižkova ještě K28 z Votic)!

Jasná jednička za citlivost a selektivitu tuneru (a selektivitu podtrhuji, mezi K31 a K44 nezbyl jediný volný kanál/multiplex). Určitě by bylo zajímavé vyzkoušet třeba přeshraniční příjem, ale upřímně, v oblasti jako jsou Střední Čechy je tak velká citlivost spíš k vzteku. Přístroj totiž automaticky naladí i stanice, jež mohou mít v době signálové nepřízně výpadky a je záhodno je hned po naladění vyselektovat (odmazat). To není nic moc snadného pro laika (zjistit frekvence lokálních muxů a všechny ostatní odmazat) a nic příjemného to není ani pro odborníka (nejde to moc zautomatizovat). Proto já osobně preferuji automatické ladění hned na začátku zrušit a provést naladění manuální, což v pražské lokalitě aktuálně obnáší 7 multiplexů. To je pořád podstatně méně práce než naladit automaticky kdejaký „šum svistu“ a pak balast pracně mazat. Ovšem pozor! Tenhle přístroj „šmejdí“ po nových kanálech automaticky úplně sám, a to implicitně v čase 4:30, takže až si v něm uděláte pořádek, druhý den ho natěšeně zapnete a budete tam mít těch 146 stanic (z nichž je přes 100 nestabilních) znovu :-). Naštěstí i tuto „chytrou“ funkci lze vypnout. Druhá podobná automatická funkce aktualizuje firmware, ale to u nás naštěstí nehrozí.

Ovládání

Přístroj má obvyklý a poměrně intuitivní (a až na výjimky dobře přeložený) systém on-screen menu, které asi nebude třeba detailně popisovat. Co intuitivní není, je uspořádání pořadí kanálů a musím se přiznat, že jsem pochopení jeho principu po pročtení originálního i českého návodu a asi půlhodince pokusů vzdal. Naštěstí má přístroj také možnost rozdělit stanice do až 8 favoritních skupin stanic (ty lze pojmenovat podle svého) , čímž jsem se z tohoto upřímného zoufalství uspokojivě dostal.

Trochu nepříjemné je, že při každé změně favoritního seznamu přístroj okamžitě přepíná na nějakou stanici z tohoto seznamu, takže třeba přejít z prvního na čtvrtý favoritní seznam (s cílem přepnout z jedné stanice na druhou) znamená přepnout zbytečně 3 stanice navíc. Tento nedostatek je čistě softwarové povahy a i u něj je tedy šance, že bude v nějaké novější verzi opraven.

Nahrávání

K nahrávání je pochopitelně potřeba nějaké datové úložiště. Já jsem zvolil miniaturní USB flash disk (aby moc nevyčníval), což u USB PVR obecně doporučuji.

Z menu je potřeba disk naformátovat (lze zvolit FAT32 nebo NTFS) a nastavit jeden z režimů REC & TMS, Record a Timeshift.

Ty určují velikost oddílů pro nahrávání a timeshift (odložené živé sledování). Ručně (tlačítkem PAUSE) lze timeshift aktivovat i v režimu Record, takže vidím jako zbytečné se obírat o kapacitu disku volbou režimu kombinovaného.

Nahrávky najdete na disku uložené v samostatných složkách, kde je vedle menšího souboru s meta-informacemi „normální“ běžně v PC přehratelný a dále zpracovatelný soubor s transportním streamem (koncovka .TS). Datově objemnější nahrávky jsou segmentovány po 4GB (ani formát NTFS na tom nic nemění).

Nahrávání lze zahájit jak přímo, stisknutím tlačítka REC, tak nastavením časovače.

Záznam v časovači lze vytvořit buď ručně z menu, nebo při procházení EPG.

Použití EPG má jedno úskalí a jedno omezení. Úskalí je v tom, že implicitně je přednastavená funkce Kanál, což znamená, že se přístroj v daný čas na vybraný program pouze přepne (nenahraje nic) a je nutno nezapomenout funkci změnit na Nahrávání. Omezení spočívá v tom, že během nahrávání si EPG nezobrazíte. Důvod jsem moc nepochopil, ale je to prostě tak. Zobrazí se nemilá hláška Invalid operation! a s tou nelze dělat nic jiného než ji zavřít stisknutím tlačítka MENU (EXIT, BACK, ani žádné podobně logické tlačítko nefunguje).

Omezení během nahrávání je víc. Během nahrávání nelze:

• Zobrazit EPG (lze ale naplánovat další nahrávku přímo z menu přidáním časovače)
• Přehrávat z disku (nejen dosud neukončené nahrávky, ale nic)
• Použít přímou číselnou volbu kanálu (jen šipkami, ev. OK + menu)
• Editovat seznam stanic, ladit a měnit další nastavení

Nahrávky jsou v seznamu pojmenované automaticky podle názvu pořadu běžícího při spuštění nahrávky (z EPG). To vypadá logicky, ale reálně má v důsledku toho plno záznamů nastavených „s rezervou“ název pořadu, který záznamu předcházel (např. hlavní večerní program na Nově má název „Televizní noviny“). Název nahrávky jde sice přejmenovat, ale …

Abych ale jen nehaněl (ostatně, jde o drobnosti, na které si asi lze zvyknout, případně to může být v další verzi firmwaru už jinak), paralelní nahrávání funguje opravdu velmi dobře. Lze současně nahrávat libovolné dva programy a navíc při tom živě sledovat další program, bude-li z těch dvou multiplexů, z nichž se nahrává. V tom nám napoví seznam stanic, který chytře zobrazuje pouze stanice, na které lze přepnout.

Nahrávání je možné ukončit i ručně, tlačítkem STOP a výběrem příslušné stanice.

Síťové funkce

Jak jsem předeslal, přístroj má i LAN rozhraní, které lze použít k přehrávání vybraných internetových rozhlasových stanic nebo zobrazení informací o počasí ve vybraných městech.

Podle vyjádření českého dovozce se seznam stanic aktualizuje centrálně ze serveru výrobce, kde mohou být po dohodě s výrobcem doplněny i české stanice. V době testování se ovšem nabízely pouze italské, franzouské a německé internetové stanice.

Nemohu nezmínit, že přehrávání internetového rozhlasu se mi jevila ze všech funkcí nejméně stabilní a přístroj mi při ní opakovaně zatuhl (internetové rádio lze bohužel spouštět i během nahrávání, což ovšem příliš nedoporučuji). LAN rozhraní nelze využít k „příjmu“ HbbTV ani k jiným chytrým funkcím (včetně upgradu, pouze z USB nebo OTA, pokud jste v Itálii), takže je v podstatě lepší ho nezapojovat/nepoužívat vůbec (alespoň dokud firmware nedozná opravy).

Doplňkové funkce

Přijímač umí přehrávat z USB disku (případně obou připojených disků) i jiné než vlastní záznamy (JPG, AVI, MP4, MP3 a další formáty). Není tím nijak výjimečný, ale ani v tomto ohledu vůči srovnatelné konkurenci nezaostává. Jako bonus ovšem vidím to, že USB porty jsou dva, takže zatímco „normální“ disk pro každodenní nahrávání může být dlouhodobě/trvale připojený (schovaný a tedy chráněný před poškozením manželčinou prachovkou, zvědavými dítky, domácími mazlíčky …) v zadním USB portu, do předního můžeme čas od času vložit flashku s fotkami z dovolené či jiným „cizím“ obsahem, aniž bychom museli nahrávací disk neustále odpojovat a znovu připojovat (nejde tu jen o komfort, ale i o nižší riziko poškození integrity záznamů).

Shrnutí

TeleSystem TS6820 T2 HEVC TWIN se mi jeví jako přístroj, který za opravdu velmi lidovou cenu poskytuje několik bonusů, které u cenově srovnatelných konkurentů jen tak nenajdeme (přinejmenším ne pohromadě). Především zvládá bezproblémově zpracování programů v novém standardu DVB-T2/HEVC, má nadprůměrné příjmové vlastnosti (citlivost, selektivita) a po připojení vhodného USB disku umožňuje vícenásobné nahrávání. Slabinou tohoto přístroje je software, který zbytečně snižuje komfort obsluhy a v případě internetových funkcí také spolehlivost. Přesto mám za to, že nejen za svou cenu (aktuálně kolem 1500 Kč), ale ani za cenu více než dvojnásobnou, aktuálně lepší dvoutunerový PVR s podporou DVB-T2 HEVC v ČR nejspíš neseženete.

Hlavný výhody a nevýhody set-top-boxu TeleSystem TS6820 T2 HEVC TWIN

Vstup do Diskuse

33 komentářů: “TeleSystem TS6820 T2 HEVC TWIN: set-top-box pro DVB-T2 s kvalitním nahráváním”

 1. vedro napsal:

  Chtel bych se autora clanku nebo uzivatele prijimace zeptat:
  1. Je mozne nekde v PVR nastavenich zadat pro vsechny casovace cas „dobehu“ zaznamu o nekolik minut? Tedy ze nahravani jeste pokracuje o zadany casovy interval navic nez je uveden konec poradu v EPG? Pokud ano jake je casove rozpeti, ktere je mozne vyuzit?
  2. Autor clanku pise o spatnem razeni ulozenych kanalu. Co to znamena? Chyby v menu polozka „Presun programu“, nebo je tam jiny problem? Setkal jsem se s prijimaci, kde funkce presunu v menu chybela a presun se (de)aktivoval OK tlacitkem (stredovy kruh). Dekuji.

  • Radek Donát napsal:

   ad 1) Nenašel jsem nic takového.
   ad 2) Ono tam přemísťování stanic je a i se to ptá na pozici programu, ale posune vybranou stanice úplně někam jinam, případně nikam. Možná je ale chyba jen ve mně, že jsem návod nepochopil ;-).

   • vedro napsal:

    Dekuji za upresneni. Ceske zastoupeni (dovozce) ma na cem pracovat…
    Koukam, ze v CRa neni ani certifikovan.

    • Radek Donát napsal:

     Moc nadějí bych si nedělal. Kde není konkurence, nebývá snaha … Tu certifikaci bych moc nepřeceňoval. Stejně dneska nikdo neví co bude za 2 roky, natož za 5. A ČRa už vůbec ne. Některé ty podmínky certifikace jsou vyloženě divné. Třeba že přístroj, který má LAN, musí umět HbbTV. Proč? Tím jsou de facto z certifikace vyřazeny všechny set-top-boxy do 3 tisíc, a to jen proto, že narozdíl od certifikované konkurence mají navíc LAN. No nevím …

     • Ant napsal:

      přístroj, který má LAN, musí umět HbbTV. Proč?

      Vyžaduje to D-book (kap.4 Datová rozhraní, interaktivita): „V případě, že přijímací zařízení je vybaveno některým z rozhraní (Ethernet, WLAN),
      které je určeno pro připojení k internetu, musí podporovat interaktivní služby i na
      základě systému HbbTV …
      „.

      DVB-T2 STB mají rozhraní USB2/3, LAN100+Mbps i WLAN(802.11b+) doporučené.

     • Radek Donát napsal:

      To chápu, ale proč to vyžaduje D-Book? 🙂 HbbTV přece s přechodem na DVB-T2/HEVC vůbec nesouvisí a přístroj kvůli tomuhle necertifikovaný zbytečně vypadá pro laiky jako nedůvěryhodný, oproti mnohem slabším šmejdům, které ani LAN nemají a certifikaci tudíž dostaly. Já ty nálepky nějak nemám rád 🙂

     • Ant napsal:

      Taky mi později došlo, že se asi neptáš na D-book, když jsem si všiml, kam směřuje URL pod tvým jménem.

      Myslím, že je to ochrana laických zákazníků (hele, ono to má ten internet/wifi, to nám bude fungoval ta internetová televize a videoarchívy).

      Já si HbbTV 1.5/2.0 ohlídám, ale v mojem okolí tomu moc šancí nedávám. Většina TV diváků jsou laici. Nedivím se tomu. Já taky 99% věcí v obchodech nerozumím a kupuji je jako laik. Kdo se dívá na přesné složení chleba? Vždyť je to chleba, tak jaký v tom může být rozdíl, že jo? Přesně takhle kupují laici TV. Určitě to sám z obchodu znáš.

     • Radek Donát napsal:

      Laici potřebují informace, ne matoucí nálepky.

    • Ant napsal:

     v CRa neni ani certifikovan

     Certifikaci bych nepřeceňoval. Přece jen je to placená služba (15 tisíc za výrobek, 10 tisíc za každý další opakovaný úplný test při odhalené neshodě s D-bookem) soukromé firmy.

     Certifikace od této soukr.firmy není nutná pro prodej výrobku v ČR.

     Od dovozce bych spíše očekával větší spolupráci a tlak na výrobce s vychytáním těch jednoduchých much, než se koukat na weby plné nelichotivých recenzí. Většinu popsaných problémů dokáže vývojář s přístupem ke zdrojovým kódům odstranit za den.

     • Radek Donát napsal:

      Ano, je to tak. Důvodů proč to nikdo neřeší je víc. Jednak se software dělá na zakázku a každý fix, který není „must“ je drahý (když se šetří i na kondíkách za 50 halířů..?). Druhak výrobcům chybí nějaký konkrétní a jasný feedback. Prostě je od výrobce ke koncovému zákazníkovi moc daleko. A v neposlední řadě jde o setrvačnost „pověsti“ nedodělku. Oni nad tím přístrojem radši zlomí hůl a udělají nový model, kde už to vyřešené bude. Jen proto, že se o těch nedostatcích už psalo a laiky je vždycky strašně těžké přesvědčit, že už je to ok. Prostě marketing…

     • Ant napsal:

      Podle mě ten popis v recenzi vyzněl tak, že je to výrobek určený pro IT/DE, s prodejem v ČR se vůbec nepočítalo, dovozce to chtěl, tak se s nima dohodl na zaslání lokalizačních souborů – a bum ho, už se to prodává.

      Aha, tak oni TeleSystem jsou Italové

     • Radek Donát napsal:

      Ty chyby v softwaru ale nejsou lokalizační. Jsou úplně stejné v Itálii jako u nás.

   • Štěpán napsal:

    V Andromedě mám tento cca +- stejný designový vzhled a tam to přesouvání a řazení stanic funguje bez problémů. 🙂 Ovšem to má jeden háček, mé zadané řazení zůstává zachováno a zapamatováno pouze do chvíle nově přiladěném programu(ů), poté se vše zase rozhodí a seřadí dle muxů. Takže musím nejprve naladit všechny muxy (klidně i manual) ale řadit až nakonec.

    Jaký je přesný postup při přesunu stanic si nyní nevzpomenu, box mám mometálně odpojen a nahražen novým Alma 2800. Combo Optibox zůstává a jede dále na své odělené větvi do konce DVB-T. Na další mám combo Amiko, na jiné TV, a na 4. větvi jsou napojeny 2 PC. (zřejmě taky skončí napojení s T1, karty Avery nezvládnou zpracovat ani to současné T2, natož pozdější HD – nebo nevím jakým softem či kodeky by se to dalo oživit)

 2. Nonic napsal:

  Taky mne mnohé ač je dost citlivý 2 tunerový H.265 a ukládající asi bez přepisů shodných obsahů MUXů úplně vše co je ve vzduchu přítomno…. jeho nahrávací a třídící možnosti odrazují svým známým doporučit za náhradu dosluhujícího STB se vnitřním HDD co má 2 tunery jen DVB-T s MPEG-2…
  Ono dělení po 4GB je fakt opruz… a pokud se něco uloží naprogramovaně v EPG do pořadníku… tak by fakt mělo jít pohodlně posunout i přidáním nějaké minuty navíc nejen kvůli reklamám aby člověk viděl komplet celý záznamový pořad… jinak ta móda TS souborů a kor TSV je taky hnus… prostě když né uplně znemožnit tak aspoň znesnadnit přenositelnost a editaci v počítačích… Ach jo navíc pro HEVC bude zapotřebí už silnější Pc a i nové programy pro použití uchovávání pro svou potřebu archívů tj. vystříhu reklam a napojení do celku pořadu…

  • Radek Donát napsal:

   Aby nedošlo k mýlce, upravit ručně čas nahrávky v časovači vytvořeném z EPG samozřejmě lze, jen se neprodlužuje sám na základě nějakého obecného nastavení, jak to umějí ty cca 3krát dražší přístroje.
   Transportní stream (.TS) je nativní záznam standardní pro většinu PVR a je přehratelný i zpracovatelný na PC úplně běžně. Segmenty by se měly dát spojit do jednoho souboru i prostým binárním zkopírováním v příkazové řádce (copy /B part1.ts+part2.ts movie.ts).
   Máte pravdu, že ProjectX už na stříhání v PC stačit nebude, ale ono se už něco najde 😉

   • Nonic napsal:

    Soubor ve MPE v jiných STB záznamových zařízeních je ale oproti tomu teď zmodernizovaně všade TS cpanýmu mnohem pohodlnější !!! páč je na něj mnoho pc programů rovnou připraveno narozdíl od tý TSV obludy kde sice ukousnete písmenko a pak vám to ale stejně pořád neukazuje čas nahrávky… Prostě musí se zas shánět nové ještě šikovnější softy pro převody třeba na DVD a editaci v Pc který též musí být víc nadupané aby vše zvládlo zpracovávat… takže dokavaď je DVB-T tak jsem radši… než ta T2 s jiným náročnějším kodekem H.265

    • Ant napsal:

     TS je (stejně jako MPE(G) ) jen kontejner na informace (video/audio/přídavná data). Stačí program pro vyřezání (převod) jednoho kontejneru (TS) do druhého (MPE) a můžeš s tím pracovat jako předtím. Pro převod stačí i pomalé staré PC (80486), klidně i s DOSem.

     Nároky na PC pro zpracování HEVC se rozebírají třeba zde. Na SD stačí i to nejobyčejnější starší PC.

     • Nonic napsal:

      Jsem zvyklý na dost šikovný Mpg2Cut2_C401 a ten s tím TS má problém… když převedu koncovku na MPEG tak obraz v něm je zničený skoro nečitelný… tak pak dělám převod jiným volným programem Pazera a netvrď mi, že když TSV či TS pustíš ve VLC, že ti ukazuje počítadlo jak je nahrávka dlouhá… ConvertXToDVD sice s TS umí pracovat tj ustřihnout začátek a konec ale ne spojovat do sebe mezi reklamou… jen stříhat uložit… do připavený sestavy pro převodové následné vypálení a když děláš z několika různě dlouhých souborů menu tak…

     • Nonic napsal:

      a ten H.265 zkoušel též zpracovat některými nalezenými volnými softy a došlo akorát ke kousnutí mašiny která pravda má lecos za sebou ale není úplně k ničemu… ostatně v testu Stereo&Video u všech STB psaly, že sice lze HEVC sledovat přímo při vysílání ale pak mají problém přehrát jeho záznam protože je to náročné na hardware… takže když dáš do Pc kde je více možností, tak i tam to není žádná pohodlná legrace…

  • Ant napsal:

   dělení po 4GB je fakt opruz

   Jestli to počítám správně, tak 4Mbps program zaplní 4GB za 2 hodiny 20 minut.

   • Nonic napsal:

    Hele Ante každý má jiný potřeby a jsou tv. programy kde jedou pořady za sebou a nevíš kdy přesně jeden skončí a další začne… tak to vezmeš jedním vrzem… a nejsou jen jak si myslíš 2hodinový atd. nějaký dlouhý filmy na ty už dlabu… stejně většinu opakují a akčňákům jsem už odrostl – přejedl se…

 3. spyko napsal:

  Telesystém je dost známý v polsku a tam se vyrobí určitě i alternativ.sw/viz andromeda/,jenže je otázka kdy se v polsku dostane do prodeje-tam je bohužel h265 dost opožděno,ale i tak vidím velký potencial i pro mne jako levný pvr misto amiko 8140,navíc 2x tuner!hbbtv mám v tv i v DM525,tudíž stačí!

 4. Nikoloki napsal:

  Jdou nahrávky z USB stáhnout do počítače přes LAN?

 5. Richter Lubomír napsal:

  Dobrý den pane Donát.
  našel jsem Vaši recenzi teprve nyní a mám dotaz:Uvádíte,že v případě nahrávání nelze z disku přehrávat.Mám tomu rozumět tak,že pokud mám připojené disky dva a na jeden v dané chvíli nahrávám,nemohu současně z druhého sledovat jiný,např. starší záznam?
  Za odpověď předem moc děkuji.

 6. Ivan K. napsal:

  Dobrý den.Jsem také velký nahrávač.Doteď jsem pro
  tento účel používal STB Hyundai DVB-T1,má jednoduché ovládání,které pochopí úplně každý blbec,vestavěný HDD (120 GB),ale kvůli absenci T2,jsem si nedávno (předevčírem) koupil tento TS 6820 twin.Ještě jsem ho pořádně nevyzkoušel.
  Chápu správně ,že během nahrávání nelze sledovat jiný už nahraný záznam?A naprogramovat nelze víc,než 8 pořadů najednou?A nahrávky větší než 4 GB nejsou v kuse?Děkuji za odpověď.

 7. Tomáš napsal:

  Dobrý den
  Není nějaký upgrade firmware aby nedělil záznamy ?
  Třeba zgemma h5 to umí
  Proč spojovat soubory do PC když můžu rovnou otevřít soubor ts na HDD a převádět do mpg
  Děkuji

 8. Marian napsal:

  No, koupil jsem ho a po čtyřech dnech zase vrátil. důvody?
  – nedotaženost SW a oproti TS UNICO velmi slabé ovládání
  – STB si „vybírá“, který externí HDD přečte, nenašel jsem žádný externí HDD (WD MyBook, WS Elements atd.), na který by byl schopen nahrávat (hlášky neznámý formát apod.), takže zbyla pouze možnost na flashky
  – horší citlivost než TS UNICO
  Chápu, že za 1600 Kč nelze chtít zázraky, ale dvoutuner holt budu muset pořídit v poněkud vyšší kategorii…

 9. Franta napsal:

  Používám tento STB od září 17 hlavně pro nahrávání. Že to bylo bez titulků jsem považoval za normální. Teď, když jsou jsou prakticky všechny programy, které doma používáme v normě T2 , tak bych rád STB využil pro sledování programů. A to včetnè možnosti používat titulky.Při našem zhoršené sluchu je to nèkdy nezbytné. A to se mi nepodařilo. Při zmáčnutí tlačítka TXT se objeví černá plocha, která zmizí teprve při odpojení STB od sítè. Nevím jestli jsem něco nepochopil, nebo je to závada. Byl bych moc rád, kdyby mi nèkdo z uživatelů, který využívá titulky , mohl poradit jak na to.

  • Vladimír napsal:

   TXT spouští teletext. Na titulky je SUB. Ale obávám se, že to funguje jen u ČT.

   • Jirka napsal:

    Doporučuji, aby se titulkům a titulkovaným komentářům v manuálech pro STB věnoval větší prostor. Mnozí uživatelé – laici ještě nepochopili, že pro naladěné programy jsou titulky u HD pořadů a je jedno, zda je to jen ČT, ale i Nova, Prima, …, tak mají mít v nastavení STB zapnutou funkci titulků neboli na ovladači tohoto STB stisknutím tlačítka SUB což je zkratka pro SUBTILE (titulky). U pořadů bez HD rozlišení se tyto titulky automaticky nezobrazují a musí se nastavit vyvoláním teletextových stránek na 888 a ono to samozřejmě funguje. Každý by měl umět rozlišit, zda má pořad s HD nebo bez něj a pro HD rozlišení je potřeba mít STB propojen s HDMI kabelem. U SMART kabelu funkce HD nejspíš u TV nefunguje. Toto platí hlavně pro pořady přes pozemní vysílání. Satelitní, kabelové a IPTV vysílání může mít i nemusí mít shodnou vlastnost titulkování pořadů a to záleží na operátorovi kanálů. Pro nahrávání HD pořadů s titulky jsem zatím používal HDD disk přímo z televize. Vyzkouším to ještě s tímto STB a myslím si, že by to i takto mělo fungovat. Základní postup je, že musí být nahrávací zařízení formátováno přímo tímto STB, nikoliv v jiném zařízení. Toto se dost často přehlíží a nahrávky jsou někdy neúplné.

 10. Cenda napsal:

  Jak se dá přehrát pořad natočený přes set top box
  s příponou .dvr na počítači?

Napsat komentář