V přechodovém multiplexu DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting došlo ke změnám

4 komentáře 20.9.2017 / Jan Potůček

Operátor upravil označení šířených programů a doplnil je o elektronického programového průvodce (EPG), informoval server Český rozhlas Digitální rádio.

Konfiguraci přechodové sítě 13 pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2 v uplynulém týdnu několikrát změnil její operátor, společnost Digital Broadcasting. Podle serveru Český rozhlas Digitální rádio, který si úprav všiml jako první, došlo k úpravám identifikace přenášených programů a také nasazení elektronického programového průvodce (EPG). Multiplex šíří pouze dvě televizní stanice z mediálního portfolia majitele operátora sítě Radima Pařízka – televize Rebel a Relax.

Programy se dosud v přechodové síti 13 identifikovaly jako Rebel │T2 a Relax │T2. Nově jsou označeny TV Relax a TV Rebel, tedy obdobně jako v celoplošném multiplexu 4, v němž rovněž vysílají pod identifikací Relax a Rebel. „Běžný divák, který tak naladí tyto stanice z obou multiplexů, nemá šanci poznat, zdali jsou programy z multiplexu 4, případně z nové přechodové sítě Digital Broadcasting,“ konstatuje Český rozhlas Digitální rádio. Přechodová síť 13 vysílá zatím z jediného vysílače v Praze na ulici Novodvorská. V řádu týdnů plánuje v metropoli spustit i vysílač Ládví a rozšířit vysílání i do Ostravy a Brna.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “V přechodovém multiplexu DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting došlo ke změnám”

 1. vedro napsal:

  Pokud chytnu jen programy Rebel a Relax, prijimam T2 (sit13), pokud chytnu i dalsi programy z muxu 4 tak chytam i ty dva z muxu 4. Pokud je tam mam 2x tak chytam T+T2. Beznemu divakovi je to jedno, ten kto to chce vedet si to lehce zjisti.

 2. pevy napsal:

  No ale pokud mám naladěno všechno (tj. „kde co“), mohl jsem vše snadno rozlišit, teď už tedy ne.
  Ale diváci jistě ocení EPG. To, jestli běží „odpolední porce rocku“ nebo už „večerní porce rocku“, to určitě diváci velmi ocení 🙂

 3. Jakto že nemá šanci jak poznat …? 🙂 ale má, s BarGrafem se přeci ukazuje frekvence či kanál na kterém to jede. Pokud jde o název – ten se dá snad na většině přístrojů i přepsat na cokoliv libovolného. Alespoň boxy toto umějí standardně. Takže klidně tam můžu mít název – píčovina1, píčovina2 apod. 😀 Pokud jde o přepis, tak to by taky mělo nějak jít obejít … až jako 2. ladím ten mux na kterém chci aby tyto 2 programy hrály – a mělo by to fungovat. Ovšem opět mají smůlu ty přístroje, které neumí ladit MANUAL po muxech. I takové se dnes najdou, hlavně ty levné střepy. Už jsem pár takových TV viděl, a nestačil se divit.

 4. vedro napsal:

  Koukam jak koukam dnesni odstavku Kojalu – vysilace s vyznamnym pokrytim nejen JM na webu o digitalnim vysilani nevidim. Pri Ostrave i Hadech to stalo redaktorovi tuknout do klavesnice u Kojalu nikoliv 🙁
  A blizsi informace zda to bylo hlavne kvuli DVBT2 a presny termin kdy T2 z tohoto vysilace spusti by nebylo take k zahozeni.

Napsat komentář