Seznam.cz TV získala televizní licenci, vysílat by měla začít ještě letos

4 komentáře 24.10.2017 / Jan Potůček

Oprávnění se týká pozemního, kabelového i satelitního vysílání. Nový program bude dostupný i přes hybridní aplikaci HbbTV.

Vysílací licenci pro pozemní, kabelové a satelitní televizní vysílání získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) společnost Seznam.cz TV. Informoval o tom zpravodajský server Novinky.cz, který se odvolal na prohlášení předsedy RRTV Ivana Krejčího. Program by měl zahájit vysílání ještě v letošním roce, patrně se objeví v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací a v jejich přechodové síti DVB-T2. Obsah vysílání má tvořit živé vysílání zpravodajství a publicistiky od redakce Seznam Zprávy a pořady z internetové televize Stream.cz.

Projekt Seznam.cz TV má na starosti Jakub Unger, který stojí i za projektem Seznam Zprávy. Do tohoto média v posledních měsících přešla celá řada známých novinářů, například Jindřich Šídlo, Zuzana Hodková, Jiří Kubík, Hanuš Hanslík, Sabina Slonková, Filip Horký a celá řada dalších. Seznam.cz, který se donedávna označoval za internetovou společnost, tak vykročil do dalších mediatypů a sám sebe nově označuje za mediální dům. Kromě televize má i podíl ve vydavatelství Borgis, které vydává deník Právo, s nímž společně provozují největší tuzemský zpravodajský server Novinky.cz.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Seznam.cz TV získala televizní licenci, vysílat by měla začít ještě letos”

 1. František Hrabovský napsal:

  Konečně další tv. Snad jim to vydrží

 2. Nonic napsal:

  Kam to tam do MUX-4 dají… když je plno…
  Poslední díry kde nebylo lokální vysílání zahltil Pařízek ementálovými rokáčemi… i některé regionální stanice jako Liberecká RTm+ chce do konce roku též v MUX-4 vysílat v Libereckém a Ústeckém kraji…
  Jinak zprávy jsou dobrý nápad a né jen do toho HbbTv co se má zahltit agresivní reklamou… takže se lidi na multi funkce spojené s netem brzy naštvaně vykašlou…
  V pozemáku DVB-T tedy asi vypnou O2 nebo těm dalším stanicím uberou? datový toky či jak se tam chtějí natěsnat… V DVB-T2 místo ale už bude…

 3. JoZa napsal:

  Hezký den přátelé.
  Pan Potůček jasně v článku uvádí,že pozemě budou vysílat v RS 8 a v novém DVB-T2.Tedy ne v muxu 4.Tam by se už stěží vměstnali.To T2 by jim mohlo jednou zajistit slušné pokrytí.

 4. Luxpe napsal:

  Dobrý den,
  Televizi Seznam přeji úspěch a spoustu diváků. Konkurenční zpravodajská televize zde doopravdy chyběla. Věřím, že za Televizí Seznam stojí silná česká společnost která projekt po krátké době jen tak nepoloží. Jsem rád, že Televize Seznam svého slibu docílila tak nyní s chutí do vysílání :-)!

Napsat komentář