Skylink čelí velkému pirátství karet na východním Slovensku. Kvůli českým programům

3 komentáře 27.10.2017 / Jan Potůček

Proti zneužívání dekódovacích karet bychom měli bojovat společně, míní Jaromír Glisník, člen představenstva lucemburské M7 Group, která je provozovatelem Skylinku.

Nezvykle vysokému počtu případů pirátství dekódovacích karet k placeným programovým nabídkám čelí na východním Slovensku největší česká a slovenská satelitní služba Skylink. Na míru pirátského přístupu k programům upozornili účastníci konference Bratislava Business Briefing, kterou ve čtvrtek ve slovenské metropoli pořádal server BroadvandTVnews.com a satelitní operátor SES. Podle zástupců servisních firem nese odpovědnost za nezvykle vysoký podíl pirátských přístupů samotný provozovatel služby, společnost M7 Group.

Provozovatele Skylinku kritizoval i operátor konkurenční satelitní služby Pantelio. Manažer M7 Group pro Českou republiku a Slovensko Jaromír Glisník ale odpovědnost za vysokou míru pirátství odmítl s tím, že na Slovensku se nelegální příjem kódovaných satelitních služeb rozmohl již dříve. Podle Glisníka jsou moduly CA, které používá Skylink, dobře zabezpečené. „Proti pirátství musíme bojovat všichni společně, nemůže to být ponecháno pouze na samotném Skylinku,“ zdůraznil Glisník. Piráti mají zájem především o české televizní programy, které jinou cestou nelze na východním Slovensku naladit.

Podle technického ředitele slovenské televize Markíza Zdenka Ryšavého se kromě nelegálního sdílení přístupových karet na Slovensku vyskytl i problém s poskytováním internetového vysílání televizí internetovými providery zdarma, aniž by tito poskytovatelé předávali informace o počtu uživatelů těchto služeb televizním stanicím. „Podporujeme tendenci zprůhlednit trh,“ doplnil finanční ředitel konkurenční televize Joj Mojmír Mlčoch. Podle jeho slov je nutné, aby operátoři i diváci za možnost přijímat programy přes satelit a internet platili.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Skylink čelí velkému pirátství karet na východním Slovensku. Kvůli českým programům”

 1. notizia napsal:

  “ Piráti mají zájem především o české televizní programy, které jinou cestou nelze na východním Slovensku naladit. “

  “ Podle jeho slov je nutné, aby operátoři i diváci za možnost přijímat programy přes satelit a internet platili. “

  Pokud budu mít možnost si to legálně pořídit a zaplatit, tak to nebudu následně sledovat pirátsky a zadarmo!!! Pokud toto např. Zdenek Ryšavý s Mojmírem Mlčochem konečně nepochopí, tak se dá opravdu uvažovat o jejich zdravém rozumu a inteligenci.

 2. Skylink napsal:

  Na co si stěžují???? Kupovalo se skylink a cs link v reklamě, dozivotne zdarma české a slovenské programy, kdo první porušil pravidla?

 3. vedro napsal:

  Jenze sdili se uz hodne dlouho, geoblokace se zapla jen letos. Tady jde o penize ne o ceske stanice. Proc by mel clovek platit draz, kdyz to muse mit za zlomek cenikove ceny? To ze Skylink nic nedela proti cizim serverum, ktere se obohacuji je jen a jen vina Skylinku ze nezakroci.

Napsat komentář