100 televizí se v DVB-T2 neuživí, jeden až dva multiplexy musí být placené, míní majitel CS Filmu

7 komentářů 27.11.2017 / Jan Potůček

„Už v současnosti není na trhu tolik peněz, aby se uživily všechny neplacené televize,“ řekl Leoš Pohl v rozhovoru pro server MediaGuru.cz.

Šest finálních multiplexů DVB-T2, které jsou plánované pro Českou republiku, není možné naplnit volně šířenými a bezplatnými programy, míní Leoš Pohl, většinový vlastník Československé filmové společnosti, provozovatele televizí CS Film, CS mini, Kinosvět a TV WAR. Jedna až dvě celoplošné sítě DVB-T2 tak budou muset obsahovat placený obsah, uvedl Pohl v rozhovoru pro server MediaGuru.cz. „Velká konkurence pro placenou televizi nastane s ukončením přechodového období v roce 2020 až 2021. Mohlo by tu být až šest multiplexů, což by celkově znamenalo v SD verzi sto stanic,“ řekl Pohl.

„Domnívám se, že už v současnosti není na trhu tolik peněz, aby se uživily všechny neplacené televize. Z čeho by se zaplatilo sto televizí? Podle mého názoru tak vzniknou jeden až dva multiplexy, které budou placené,“ míní Pohl. Pokud by i v DVB-T2 zůstaly všechny programy volně dostupné, mohlo by to podle něj vést k prohloubení stávající stagnace placené televize na českém trhu. „Stagnace bude tím větší, o co větší bude počet neplacených televizních stanic nabízených prostřednictvím DVB-T2,“ věří Leoš Pohl. Již nyní podle něj placeným televizím konkuruje nabídka téměř 40 programů volně šířených v sítích DVB-T.

„Zvýšený počet relativně kvalitních neplacených programů může vést ke sníženému zájmu o placenou televizi. Byť z hlediska velikosti trhu je nereálné provozovat až sto TV programů financovaných z reklamy,“ dodal Leoš Pohl v rozhovoru pro MediaGuru.cz. Československá filmová společnost provozuje placené i neplacené televizní kanály. Free-to-air vysílá stanici Kinosvět, v placené nabídce pak CS Film, CS mini, Horor Film, TV WAR a internetovou stanici Film Popular. Leoš Pohl stojí také za společností Prague Digital TV, která je provozovatelem pražské pozemní Regionální sítě 4 ve standardu DVB-T.

Vstup do Diskuse

7 komentářů: “100 televizí se v DVB-T2 neuživí, jeden až dva multiplexy musí být placené, míní majitel CS Filmu”

 1. BIDLO napsal:

  S jedním či dvěma placenými multiplexy nemám problém. Samozřejmě kvalitními. Kdo chce platí, kdo nechce neplatí. Ovšem bojím se toho že především komerční stanice vymyslí geniální systém spočívající v tom že jejich SD verze budou FTA a HD placené čímž namísto těch kvalitních pouze zaplácají nesmyslnými duplikáty drahocenný prostor.

 2. Janek napsal:

  A kdo jako chce 100 SD programů? Je normální? V roce 2018? Když světový trend je přechod na HD. Divák by radši kvalitu než kvantitu. Raději cca 50 programů v HD nebo FHD než nějaké SD mazanice. A placený mux ať si strčí do zadní části těla, tady o to nikdo nestojí.

  • peti napsal:

   Kdo chce 100 SD programů? Obyčejný divák – toho zajímá, aby si mohl vybrat pořad, který ho zajímá. HD je možná tak dobré na péčko, aby sis mohl počítat chloupky.

   • Janek napsal:

    Neděláte náhodou na Nově, že se Vám zdá HD něco vyjmečného v dnešní době? 😀 Obyčejný divák určitě nepotřebuje 100 TV. Už jste někdy přepínal 100 tv za sebou a bavilo Vás to? 100 TV je stejně jak na satelitu 1000 zbytečnost. Divák si vybere stejně tak 5-10 stanic které sleduje pravidelně z té 100vky, takže mu je nějakých 90 stanic k ničemu, na satelitu mu pak je i 1000 programů k ničemu 😀

 3. Michal Kubeček napsal:

  Vešlo by se tam 100 SD kanálů… a 100 televizí se neuživí… takže je všechno špatně. Že nemusejí být všechny v SD (ona by vlastně nemusela být žádná), to se velkoryse „přehlédne“ (a navíc tam pro posílení efektu na chvilku ze sto kanálů udělá sto televizí). Ten člověk by se měl dát na politiku, má na to talent. 🙂

 4. PeVy napsal:

  „Zvýšený počet relativně kvalitních neplacených programů může vést ke sníženému zájmu o placenou televizi.“
  No to asi Leoš myslel tu „kvalitu“ ve srovnání s u nás nabízenými placenými programy (typicky z jím nabízeného portfolia).

 5. Marek napsal:

  Vysíláte kulový i na pozemním vysílání i na satelitu. Kde je televize Supermax? Kde je Hercules Legendary Journeys? Kde je Anime která není zdaleka jen pro děti jak si myslí čeští důchodci? Když je v televizi konečně něco pořádnýho jako třeba Pán prstenů tak je tam tolik reklam až hrůza! Přitom jsou to už vlastně starý filmy.

Napsat komentář