České Radiokomunikace zveřejní termíny spuštění dvou až čtyř nových vysílačů DVB-T2

9 komentářů 20.11.2017 / Jan Potůček

Operátor uspořádá v úterý tiskovou konferenci, na které upřesní data zahájení vysílání přechodové sítě DVB-T2 do konce letošního roku.

Zítra by mělo být jasněji, kdy České Radiokomunikace rozšíří vysílání svojí přechodové sítě DVB-T2 do dvou až čtyř lokalit, v nichž chtějí spustit vysílače ještě do konce letošního roku. Právě v úterý operátor v Praze uspořádá workshop, na němž zveřejní novinky z rozvoje vysílání DVB-T2, na trhu televizních přijímačů certifikovaných pro DVB-T2 a nové technologické možnosti v rámci propojení televizního vysílání a internetu a rozvoje inovativních služeb pro diváky. Prezentovat je budou generální ředitel CRA Martin Gebauer a ředitel regulace a strategie CRA Marcel Procházka.

Připomeňme, že během listopadu CRA plánují spustit pozemní digitální televizní vysílání nové generace z vysílačů Brno – Kojál a Jeseník – Praděd, v obou případech na kanálu 28 a výkonem 100 kW. Na prosinec byl avizován start přechodové sítě DVB-T2 z vysílačů Chomutov – Jedlový vrch (kanál 31) a Zlín – Tlustá hora (kanál 22). Pokrytí přechodového multiplexu by tak mělo stoupnout ze současných 83 na více než 95 procent obyvatel České republiky.

Vstup do Diskuse

9 komentářů: “České Radiokomunikace zveřejní termíny spuštění dvou až čtyř nových vysílačů DVB-T2”

 1. PeVy napsal:

  Tak je to jasné, (minimálně) Praděd bude uveden do provozu až během tiskové konference !! To bude přece nejvíce efektní. Co na tom, že už dnes někteří nadšenci zachytili zkušební vysílání, zítra to bude větší bomba. Teprve teď je jasný důvod, proč bylo (po prvních ohlasech o startu Pradědu) zcela ticho po pěšině. Ovace přece přijdou až zítra….

  • O.K. napsal:

   Jenže ti někteří mohli naladit z Pradědu akorát tak pendrek – maxiálně díky počasí nějaký ten náhodný odraz z Ostravy. Ale chápu, že publikování podobné fámy na fanoušokvských i odborných webech může vypadat efektně. To ovšem neznamená, že se to nemůže spustit oficiálně vpodstatě kdykoliv. Náhodně a pokusně nikoliv.

 2. Pajas napsal:

  Bylo by vhodné se na tiskovce také zeptat, jak to vypadá s DVB-T2 Muxem ČT a jak to bude se spuštěním nově přidělených vysílačů Muxu 3. Díky

 3. PeVy napsal:

  Já myslím, že buď bude na tiskovce někdo z ČT a pokud ne, nedozvíme se ani Ň.

 4. PeVy napsal:

  Myslím si, že diváci v okolí Zlína a Chomutova určitě ocení, pokud ČRa spustí „tradičně“ svoji síť DVB-T2 posledního v měsíci. Tož koukejte až po vánocích, no.

Napsat komentář