Českým Radiokomunikacím zbývá zkoordinovat poslední dva základní vysílače přechodové sítě DVB-T2

3 komentáře 2.11.2017 / Jan Potůček

Operátor čeká už jen na vyřešení otázky vysílacího kanálu pro jihočeské vysílače České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch.

Už jen dvě lokality zbývají zkoordinovat Českým Radiokomunikacím, aby mohly spustit základní síť vysílačů svojí přechodové sítě DVB-T2. Jak upozornil server Český rozhlas Digitální rádio, Český telekomunikační úřad (ČTÚ) tento týden doplnil tabulku zkoordinovaných kmitočtů pro tento přechodový multiplex o další dva vysílače: Jáchymov – Klínovec a Valašské Klobouky – Ploštiny. V prvním případě bude přechodová síť vysílat na kanálu 31 výkonem 50 kW, v druhém na kanálu 22 výkonem 25 kW. Oba vysílače budou tvořit jednofrekvenční síť s dalšími vysílači.

Jáchymovský Klínovec bude vysílat na shodném kanálu jako ústecká Buková hora, chomutovský Jedlový vrch, liberecký Ještěd, plzeňský Krašov či pražské vysílače Žižkov a Cukrák. Moravské Ploštiny vytvoří jednofrekvenční síť se zlínským vysílačem Tlustá hora. Dva nově zkoordinované vysílače by měly začít vysílat v prvním čtvrtletí příštího roku. Do konce letošního roku mají CRA naplánováno spuštění přechodové sítě DVB-T2 z vysílačů Brno – Kojál, Jeseník – Praděd, Zlín – Tlustá hora a Chomutov – Jedlový vrch. Po zprovoznění všech 26 základních vysílačů operátor plánuje vytvořit sekundární síť dokrývačů.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Českým Radiokomunikacím zbývá zkoordinovat poslední dva základní vysílače přechodové sítě DVB-T2”

 1. mirasat napsal:

  Zatím není známo, že by se žádalo o cokoliv jiného, než K42 10kW a K32 100kW. ČRa by chtěly pro PS 12 100kW všesměr, to ale nesplňuje žádná z těchto koordinací.
  ČT musí být asi pořádně napruzená, že jim to ČRa nechtějí spustit bez PS 12ky. K27 pro ČT je finální, 100kW všesměr.
  Jinak ČRa už vysílají na RTéčku pana Brabce (K29 Včelná) info o možnosti přijímat tento program po 1.12.2017 pouze na K57. Migraci celé, nebo části RS 8 z K50 10kW Kleť na K29 1kW Včelná tedy snad nic bránit nebude.

 2. vedro napsal:

  K27 pro CT? Snad K26, nebo mi neco uniklo?

 3. mirasat napsal:

  Hlavička článku hovoří o:
  „České Budějovice – Kleť a Vimperk – Mařský vrch“.
  Já také.

Napsat komentář