Druhý kanál Šlágru odstartuje 25. listopadu v Regionální síti 8, později se objeví i v DVB-T2

7 komentářů 21.11.2017 / Jan Potůček

Program zaplní poslední volnou pozici v Regionální síti 8, která pokrývá signálem DVB-T všechna krajská města a jejich okolí.

Poslední volnou programovou pozici v pozemní Regionální síti 8, krajském multiplexu Českých Radiokomunikací, zaplní televize Šlágr 2. Stane se tak již tento týden, nový program zahájí vysílání v sobotu 25. listopadu, uvedl na dnešní tiskové konferenci Českých Radiokomunikací obchodní ředitel Šlágr TV Robert Kvapil. „Později tento program zařadíme také do naší přechodové sítě DVB-T2,“ dodal ředitel regulace a strategie Českých Radiokomunikací Marcel Procházka. Přechodový multiplex tak bude nabízet již patnáct programů a zůstanou v něm už jen tři volné programové pozice.

Dvě pozice v přechodové síti DVB-T2 zatím CRA blokují pro televizi Nova, s níž operátor podle Procházky intenzivně vyjednává. O poslední zbývající programovou pozici má zájem dětský kanál Tuty TV, který již vysílá ve standardu DVB-T v Regionální síti 8. Vysílat v DVB-T2 chce i nově vznikající Seznam.cz TV, ale vzhledem k tomu, že jí CRA nemohou nabídnout žádnou pozici ve stávajících multiplexech DVB-T, nemohou ji zařadit do svojí přechodové sítě DVB-T2. „Naše multiplexy (DVB-T, pozn. red.) jsou v tuto chvíli plné,“ potvrdil na dnešní tiskové konferenci generální ředitel CRA Martin Gebauer.

Vstup do Diskuse

7 komentářů: “Druhý kanál Šlágru odstartuje 25. listopadu v Regionální síti 8, později se objeví i v DVB-T2”

 1. Štěpán napsal:

  At‘ se vyprdnou na nějakou potížistku N@vu a nechají dohnít v T1 … 😀

  • BIDLO napsal:

   Taky bych se na ně vybodnul. Vždyť tuhle větu: „Dvě pozice v přechodové síti DVB-T2 zatím CRA blokují pro televizi Nova, s níž operátor podle Procházky intenzivně vyjednává.“ už slyšíme snad rok nebo i víc?
   Za takovou dobu „intenzívního“ vyjednávání už snad museli stihnout ty vysílače i pozlatit.

 2. vedro napsal:

  Taky se divim co CRa s Novou nacvicuji… Nova nechce v DVBT2 vysilat zdarma tak je ji ke cti, ze nevysila zdarma v prechodove T2, aby neuvedla sve divaky v omyl a za par let ukonci FTA vysilani a bude za poplatek i v pozemaku nebo vubec. Pokud budou placene Primy a Barrandovy tak jsem zvedav jak to pak zduvodni, ze v prechodove siti T2 vysilaly a ve finalnich sitich ne. Mozna maji pripraven plan, ze 1-2 stanice nechaji volne a zbytek za poplatek.
  Byt na miste CRa dam Nove termin dokdy ma zacit vysilat nebo misto zaplni jinymi programy. Smytec!

 3. Kocuruj napsal:

  Jestli bude nova placena tak se nani nebudu divat,jim nestaci penize za reklamu zani maji nekolik milijard,proc chcou jeste penize od divaku

 4. VITEK2442 napsal:

  Takže ne až v sobotu ale už dnes vystartoval Šlágr 2 v RS 8. Právě se na něj dívám.

 5. Miroslav Stehlík napsal:

  poznamka k clanku …tv vysila s kodekem h.264 (nalazeno v Ostrave)

Napsat komentář