Multiplex 4 zlepší pokrytí, získal sedm nových dokrývačů. Regionální síť 7 jeden

4 komentáře 3.11.2017 / Jan Potůček

UVNITŘ TABULKA – Televizní sítě Radima Pařízka dokryjí několik měst. O kmitočty pro vysílání ve standardu DVB-T lze žádat pouze do konce letošního roku.

Celoplošný televizní multiplex 4, který šíří signál tematických kanálů televize Nova a další programy, se rozšíří do sedmi dalších lokalit. Operátor sítě, společnost Digital Broadcasting, získal od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) individuální oprávnění pro využívání kmitočtů v Pelhřimově, Slavičíně, Vrchlabí, Vimperku, Volarech, Vsetíně a Třinci. Sesterská Regionální síť 7, již provozuje společnost Progress Digital, získala od ČTÚ oprávnění vysílat ve Vsetíně. O kmitočty pro vysílání ve standardu DVB-T lze žádat pouze do konce letošního roku, od roku 2018 bude ČTÚ vydávat už jen kmitočty pro sítě DVB-T2.

Dokrytí multiplexu 4 operátor avizoval při podzimní veřejné konzultaci záměru ČTÚ aktualizovat Plán využití rádiového spektra pro pásma 400 až 700 MHz. Ve své připomínce uvedl, že se společně se svými klienty dohodl a dokrytí některých oblastí. Totéž v konzultaci uvedla i televize Nova, která v multiplexu 4 šíří programy Nova 2, Nova Gold a Nova Action. Multiplex 4 dále obsahuje programy Relax a Rebel, které provozuje majitel operátora sítě, ostravský podnikatel Radim Pařízek. Nové dokrývače pro multiplex 4 a Regionální síť 7 mohou vysílat maximálním výkonem několika desítek Wattů (viz tabulka).

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Multiplex 4 zlepší pokrytí, získal sedm nových dokrývačů. Regionální síť 7 jeden”

 1. VITEK2442 napsal:

  Pane redaktore,mux 4 se rozšíří jenom o 5 km.přídělu a Třinec Vrch a Vsetín Lysá hora v databázi jsou už dlouho.
  Taktéž v RS 7 Vsetín Lysá hora.

 2. Michael Štejdíř napsal:

  Já bych nejvíce bral kdyby jste rozšířili multiplex 4 na Brno Kojál. Protože tam je pouze multiplex 1,2,3 a ten multiplex 4 tam nejvíce chybí.

 3. Radek90 napsal:

  A kdy bude MUX4 spuštěn v pelhřimově?

 4. Martin Žilka napsal:

  Dobrý den bude někdy v budoucnu šířen Multiplex 4 z vysílače Kojál? Děkuji

Napsat komentář