Televizníweb.cz aktualizoval mapy pokrytí přechodových sítí DVB-T2

4 komentáře 28.11.2017 / Jan Potůček

V databázi spuštěných vysílačů jsou dvě nové lokality přechodového multiplexu Českých Radiokomunikací a jedna u sítě společnosti Digital Broadcasting.

Tři nově spuštěné vysílače pozemní digitální televize nové generace DVB-T2 přidal Televizníweb.cz do svojí databáze map pokrytí přechodových sítí DVB-T2. Ve dvou případech jde o vysílače Českých Radiokomunikací, které počínaje dnešním dnem spustily vysílání DVB-T2 z lokalit Jeseník – Praděd a Brno – Kojál. Třetím vysílačem je pražské Ládví, odkud testuje vysílání přechodová síť DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting. Podrobné mapy pokrytí těchto vysílačů zatím nejsou k dispozici, redakce je do databáze doplní okamžitě poté, co je získá od operátorů multiplexů.

Velkou neznámou zůstává start veřejnoprávní přechodové sítě DVB-T2. Česká televize v ní chce nabídnout všech šest svých programů v HD kvalitě. Kavčí hory využijí vysílače Českých Radiokomunikací, které budou shodné s vysílači jejich Přechodové sítě 12. Termín zahájení vysílání ale ČT nechce komentovat. Jisté je jen to, že veřejnoprávní přechodová síť použije stejné kmitočty, na kterých bude fungovat i po vypnutí vysílání ve standardu DVB-T. Diváci tedy nebudou muset znovu přelaďovat přijímače.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Televizníweb.cz aktualizoval mapy pokrytí přechodových sítí DVB-T2”

  1. Štěpán napsal:

    Už aby to bylo … ČT zaostává 🙂 docela škoda.

    A na Vánoce se bude čumět na programy samozřejmě hodně, takže škoda toho nevyužít – alespoň pro některé diváky.

  2. Michal napsal:

    hlavně ne satelit to je kampelička na peníze raději koukat přes internet .

Napsat komentář