V Praze testuje druhý vysílač přechodové sítě DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting

3 komentáře 14.11.2017 / Jan Potůček

Zkušební vysílání probíhá na 24. kanálu a po testech vysílač zvýší výkon. Na stejném kanálu operátor šíří DVB-T2 už z vysílače Praha – Novodvorská.

Druhý pražský vysílač začala testovat Přechodová síť 13, multiplex nové generace pozemní digitální televize DVB-T2 provozovaný společností Digital Brodcasting. Podle serveru Český rozhlas Digitální rádio operátor zahájil zkušební vysílání z lokality Ládví. Signál lze naladit na kanálu 24, který využívá i dosud jediný zprovozněný vysílač této přechodové sítě, Praha – Novodvorská. Spuštění ostrého vysílání z Ládví plánuje společnost v nejbližších dnech, stejně jako start přechodové sítě v Ostravě a Brně. Do konce roku chce začít vysílat ve standardu DVB-T2 na třinácti až patnácti vysílačích.

Přechodový multiplex stále obsahuje pouze dva televizní programy Relax a Rebel v qHD rozlišení (960x540p). „Díky anténě směrované stabilně na sever pozoruje naše redakce výrazné zlepšení signálu, který se dostal na pražských Hájích na místní hodnoty, a to přesto, že je u vysílače použitá horizontální polarizace (anténa je vertikálně),“ uvedl Český rozhlas Digitální rádio. Společnost Digital Broadcasting vlastní individuální oprávnění i pro třetí vysílač DVB-T2 v Praze, který se nachází na budově O2 v Olšanské ulici. Nakonec jej ale pro přechodnou síť DVB-T2 patrně nevyužije.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “V Praze testuje druhý vysílač přechodové sítě DVB-T2 společnosti Digital Broadcasting”

 1. PeVy napsal:

  Tak do vánoc to máme nějakých cca 40 dnů. Jsem zvědav na těch Pařízkových 13-15 vysílačů :-).

 2. BIDLO napsal:

  Nic nebude. Jako tradičně měl nejspíš na tiskovce zase slabou chvilku takže nasliboval hory doly.

 3. Svatopluk Myslík napsal:

  Příjem DVB-T2 12 JE PERFEKTNÍ.
  Příjem DVB-T2 13 je velká bída. Signál vypadává, kvalita je občas i na 0. V lokalitě Říčansko je bohužel podstatně lepší příjem programů Novy na T než na nově provozovaném multiplexu 13. Je to ostuda!

Napsat komentář