Kinosvět upozorňuje na přelaďování Regionální sítě 7, ČT informační lišty neplánuje

4 komentáře 14.12.2017 / Jan Potůček

UVNITŘ GALERIE – Informace o přelaďování šesti vysílačů Regionální sítě 7, z nichž vysílají HD verze programů České televize, jsou dostupné pouze na teletextu a webu ČT.

Přelaďování šesti vysílačů Regionální sítě 7, které začalo dnes a bude pokračovat do pátku, nebude provázet žádná speciální kampaň formou informačních lišt ve vysílání dotčených programů České televize. Naopak dokumentární program Kinosvět, který rovněž vysílá v tomto multiplexu, začal do svého vysílání zařazovat informační texty, které diváky upozorňují na lokality a vysílací kanály, jichž se přelaďování dotkne. Jde o jihočeský vysílač Kleť, klatovskou Doubravu, domažlický Čerchov, jáchymovský Klínovec, jihlavský Jeníkov a Černou Studnici u Jablonce nad Nisou.

Česká televize se rozhodla nepoužít u přelaďovaných vysílačů informační lištu, protože Regionální síť 7 nemá u daných vysílačů remultiplexery a znamenalo by to jednorázovou poměrně vysokou investici. Celoplošné vysílání lišty by zase mohlo zmást diváky v regionech, kde se vysílače přelaďovat nebudou. Hlavním způsobem, jakým ČT informovala diváky o nadcházející změně, tak byla pondělní tisková zpráva a krátké informace ve zpravodajství ČT. Informace se také nachází na teletextu ČT a na jejích internetových stránkách.

Televizní kanál Kinosvět, pro který je Regionální síť 7 primárním způsobem distribuce signálu, je v jiné pozici a informační texty zařazuje do celoplošného vysílání. Takto je zachytil čtenář serveru Televizníweb.cz, který používá přezdívku Nonic:

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Kinosvět upozorňuje na přelaďování Regionální sítě 7, ČT informační lišty neplánuje”

 1. O.K. napsal:

  Nojo, vždyť jsem psal, že běžící titulek může běžet buď v celé síti nebo nikde – žádný vysílač pro takovou možnost není vybaven. Chápu, že zpráva o nějakém přelaďování ve zbývajících čtyřiadvaceti lokalitách (nebo kolik jich je) může být pro neznalé celkem matoucí.

  • mirasat napsal:

   Divák:
   Nejde mi ČT, mám 3 telky.
   Já:
   Nalaďte si kanál 42.
   Divák:
   Takže dám automatické ladění !!!
   Já:
   Ne, ruční, manuální :))
   Divák:
   Mám Samsung ….
   Já:
   Kriste, ne !!!
   Tak, automat, ale původní kanály nesmazávat !!!!!!!!
   Divák:
   To nedám, ten Samsung je jeden velkej chaos :((
   Já:
   Život je boj:
   Divák:
   Ale já to hledal i na webu ČT.
   Fakt to tam nebylo, jinak bych nevolal.
   Divil jsem se, že je to nehraje.

 2. Nonic napsal:

  Tak ten 50k z Klínovce v 1:33 vypli a nahodili na 38k v 1:56… Jen jsem při přeladění přišel o uložené předvolby MUX-2 ze Trutnova který jede též na 38k… takže dálkové přesahové České i zahraniční příjmy budou díky neustálým změnám tj. brzká likvidace 700MHz úseku ve prospěch mobilního LTE a pak 5G netu všade různě v republice kapůto… Pokrok a zlepšeni? nezastavíš…

 3. sonic55 napsal:

  kinosvět diváky upozornil…placená televize na diváky kašle…takže když jsem se chtěl dívat na hokej v hd měl jsem smůlu..česká televize je jeden velkej bordel…kolik lidí čte tiskové zprávy..

Napsat komentář