Programové prohlášení vlády opomíjí DVB-T2, slibuje nezávislost veřejnoprávních médií

2 komentáře 19.12.2017 / Jan Potůček

Největší změna v televizním vysílání za poslední léta má proběhnout během funkčního období této Poslanecké sněmovny i budoucí vlády.

Druhá televizní digitalizace a uvolňování kmitočtového pásma 700 MHz, které by mělo umožnit vznik čtvrtého mobilního operátora v České republice, se vůbec nedostaly do programového prohlášení vlády premiéra Andreje Babiše (ANO). Kabinet v pondělí schválil návrh svého programového prohlášení, v němž jsou elektronická média zmíněna jen velmi okrajově a pouze v souvislosti s veřejnoprávní Českou televizí a Českým rozhlasem. V části věnované kultuře tak vláda chce deklarovat zachování nezávislosti médií veřejné služby, která premiér Babiš v minulosti opakovaně tvrdě kritizoval.

„Budeme věnovat pozornost proměnám audiovizuálního sektoru za účelem naplnění kulturních, společenských a sociálních služeb. V oblasti veřejnoprávního vysílání budeme důsledně podporovat nezávislost médií prostřednictvím Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rad České televize a Českého rozhlasu,“ uvádí vláda ve svém prohlášení. Druhá televizní digitalizace, již dokument zcela pomíjí, má vyvrcholit v polovině roku 2020 vypnutím stávajících sítí DVB-T. Funkční období současné Poslanecké sněmovny má skončit v říjnu 2021, pokud tedy nebudou vypsány předčasné parlamentní volby.

Vstup do Diskuse

2 komentáře: “Programové prohlášení vlády opomíjí DVB-T2, slibuje nezávislost veřejnoprávních médií”

  1. Michal Kubeček napsal:

    Rozumím: „prostřednictvím RRTV, RČT a RČR dohlédneme na to, aby tato média byla správně nezávislá“.

  2. BIDLO napsal:

    Co na to říct? Prostě se na to vykašlal.

Napsat komentář