Regionálnítelevize CZ zvažuje, že v DVB-T2 bude vysílat v HD rozlišení

3 komentáře 7.12.2017 / Jan Potůček

Stanice by také ráda vstoupila do hybridního vysílání (HbbTV) na chytrých televizorech, zjistil server Český rozhlas Digitální rádio.

Přechod na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2 chce Regionálnítelevize CZ spojit se zavedením vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a vstupem do hybridního vysílání (HbbTV). Serveru Český rozhlas Digitální rádio to řekla ředitelka stanice Eva Stejskalová. HDTV se v sítích DVB-T2 ve větší míře objeví po vypnutí stávajících multiplexů DVB-T a spuštění finálních sítí nové generace v roce 2020. V přechodových sítích DVB-T2 bude v menšině – s výjimkou České televize, která chce ve veřejnoprávním přechodovém multiplexu nabídnout všechny své programy v HD rozlišení.

Hybridní vysílání HbbTV může Regionálnítelevize CZ spustit již dnes, pro jeho příjem divák potřebuje chytrý televizor připojený k internetu, který je „HbbTV ready“. Mezi takové přijímače patří i televizory s certifikací „DVB-T2 ověřeno“. Regionálnítelevize CZ by mohla přes HbbTV nabízet archiv svých pořadů a doplňující informace, texty, fotografie a videa. Nejnovější verze HbbTV 2.0 umožní nabízet i placené služby včetně eshopů nebo prémiového televizního obsahu. HbbTV v České republice využívá zhruba 1,3 milionu diváků.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Regionálnítelevize CZ zvažuje, že v DVB-T2 bude vysílat v HD rozlišení”

  1. Janek napsal:

    Když si nemůže dovolit vysílat Nova v HD v rámci DVB-T2 , tak jak to, že může nějaká regionální televize. Chápu, že každá tv má jiný obsah, ale zase skupina Nova má mnohonásobně větší zisky…

  2. BIDLO napsal:

    Výborný nápad. To současné vysílání je totiž taková matlanice že už na to raději nečučím.

Napsat komentář