TV Nova se ke svému vstupu do DVB-T2 vyjádří po Novém roce

10 komentářů 28.12.2017 / Jan Potůček

Původně mělo být jasno do Vánoc, nový termín potvrdil Martin Šnýdr z tiskového oddělení skupiny Nova serveru Parabola.cz.

Až po Novém roce bude jasno, zda a kdy vstoupí programy skupiny Nova do přechodových sítí DVB-T2. Serveru Parabola.cz to řekl Martin Šnýdr z tiskového oddělení Novy. „K tomuto tématu se oficiálně vyjádříme až na začátku roku 2018,“ uvedl. „Do té doby téma nebudeme komentovat.“ Nova podmiňovala svůj vstup do přechodových multiplexů DVB-T2 vyřešením otázky obchodních podmínek vysílání v novém standardu po přechodu na DVB-T2 a vypnutí stávajících multiplexů DVB-T. Odmítla v pozemním vysílání šířit HD verze svých programů a nastolila téma zpoplatnění příjmu svých programů v terestrice.

Nova je jedinou velkou tuzemskou komerční televizní skupinou, která dosud v přechodových sítích DVB-T2 nevysílá. Volné programové pozice pro ni drží České Radiokomunikace v Přechodové síti 12, která pokrývá přes 97 procent obyvatel České republiky. Část programů Novy by se mělo objevit také v Přechodové síti 13 provozované společností Digital Broadcasting, která dosud vysílá pouze v Praze. Programy, které Nova nyní šíří v celoplošném multiplexu 2 (Nova a Nova Cinema) by se měly objevit v Přechodové síti 12, programy šířené v multiplexu 4 (Nova 2, Nova Action a Nova Gold) zase v Přechodové síti 13.

Vstup do Diskuse

10 komentářů: “TV Nova se ke svému vstupu do DVB-T2 vyjádří po Novém roce”

 1. Adolf.Shitler napsal:

  K čemu je Nově přechodová síť 12, když ty své 2 programy (Nova a Nova Cinema) má v multiplexu 2, který je na tom s pokrytím podstatně lépe, nehledě na to, že k příjmu není potřeba televizor ani set-top-box s HEVC? Leda na zaplácnutí místa.

 2. vedro napsal:

  Nova rekne, ze tuto vec odklada na vyjadreni noveho investora(-u) a neni duvod to ted resit, divakovi Novakovi (o ktereho jim predevsim jde) to stejne nic noveho neprinese, prechazet na T2 se bude az v roce 2020. Pokud se budou porad orientovat pouze na placeny model, neni duvod vysilat v prechodove siti free.

 3. Nonic napsal:

  No vypadá to, že na výročí zapnutí první soukromé celoplošné (pokud nepočítáme tu úplně první FTV Premiéra jen z Prahy co se pak přes regionálky stala později celoplošnou Primou) NOVA v únoru… tj. zapnou to dlouho odkládané nechtěné amíckým šéfem v T-2… Ve které? síti, to je otázkou ale byl už článek, že si chtějí ponechat oba operátory… takže bude jak PS-12 tak i PS-13… ikdyž logičtější by bylo udělat pořádek tj. všechny různé stanice mít pohromadě od každé hlavní s klony v jednom MUXu… Ve DVB-T je bordel… něco je ve dvojce něco ve trojce a něco ve trojce viz zmíněná Prima atd. hlavní stanice a jejich odnože…

 4. Nonic napsal:

  Oprava něco je v 2 něco v 3 a zbytek ve 4 síti od těch soukromých stanic i s jejich klony… Nova má zatím MUX-2 kde dělala fóry kvůli nové smlouvě zapnutím Cinema na nějaký delší čas souběžně i do MUX-4… Kdyby dali vše k Pařízkovi, nic by se nestalo… aspoň by byl konečně pořádek ale zatím není pokrytí PS-13… Ve PS-12 je nacpáno vše co šlo tj. hlavní programy + odnože Prima, Barandov, Óčko atd. proto je ta kvalita horší než by mohla být dokud nebude definitivních 6 celoplošných v nichž se to rozhází a časem i to HD může přijít jako běžný standard… tak jako to považuje za normál Čt a v Německu ty další stanice co jsou mimo Freenet sítě…

 5. Jan. Novák, napsal:

  Pan Shitler se poněkud mýlí, Nova nemá jen programy Nova a Cinema ale také Nova 2, Nova Action, Nova Gold, které vysílají zatím na 4. multiplexu.

Napsat komentář