Přechodová síť 12 pro DVB-T2 je plná, vstoupí do ní už jen Rádio Proglas

6 komentářů 23.1.2018 / Jan Potůček

Dnešním zařazením televizních programů Nova, Nova Cinema a ČT Déčko/ČT art se vyčerpala kapacita pro televizní vysílání v přechodovém multiplexu Českých Radiokomunikací.

Kompletní obsazení všech programových pozic pro televizní vysílání v Přechodové síti 12 určené pro pozemní digitální vysílání nové generace DVB-T2 hlásí její provozovatel, České Radiokomunikace (CRA). Po dnešním zařazení televizních stanic Nova, Nova Cinema a ČT Déčko/ČT art multiplex obsahuje 18 televizních programů, což je počet, který CRA dopředu deklarovaly jako nejvyšší možný. „Je tam ještě trochu místa, ale nebude to už na jednu celou televizi, spíše jedno rádio. Máme zájemce, kterého vysíláme v DVB-T a toho do přechodové sítě zařadíme. Jde o Rádio Proglas,“ upřesnil na dnešní tiskové konferenci ředitel regulace a strategie CRA Marcel Procházka.

Rádio Proglas vysílá v rámci celoplošného multiplexu 3 ve standardu DVB-T. Programům z této sítě a z dalšího celoplošného multiplexu 2 je určena Přechodová síť 12 především. „V současné době v ní vysíláme všechny programy multiplexu 2 a téměř všechny z multiplexu 3. Zbývá Seznam.cz TV, který brzy rovněž zařadíme,“ slíbil Procházka. Pro novou televizi od internetové společnosti Seznam.cz ale bude muset uvolnit pozici dětský kanál ČT Déčko, který se dnes dočasně stal součástí Přechodové sítě 12, ale jen do doby, než na přelomu března a dubna Česká televize spustí vlastní Přechodovou síť 11, v níž nabídne všech šest svých programů v HD kvalitě.

Vstup do Diskuse

6 komentářů: “Přechodová síť 12 pro DVB-T2 je plná, vstoupí do ní už jen Rádio Proglas”

 1. Marek napsal:

  Dobrý den,

  měl bych dotaz. Bydlíme u Náchoda a jediný vysílač, ze kterého můžeme brát signál pozemního vysílání je Krásné v Železných horách. Signál máme celkem silný (obyčejná anténa Maximum UHF 10 LTE ve 2m nad zemí). Nyní řeším nákup nové TV a problém, že na tomto vysílači nejsou dostupné žádné programy v HD (ČT1 apod.). Je nějaká možnost, že při spuštění DVB-T2 na tomto vysílači budou u nás programy v HD na televizi, která zvládá DVB-T2 dostupné? Děkuji Vám za informace

 2. Marek napsal:

  Pane Potůčku, děkuji za rychlou odpověď.

 3. Miroslav Pivoňka napsal:

  Dobrý den,

  máme společnou anténu na bytovce. Je zapotřebí, aby pro příjem 12 přechodového kanálu správce něco upravoval? Nemohu nové kanály nainstalovat. Vysílač Vraní vrch.

 4. Stanislav Hlaváček napsal:

  Dobrý den,od spuštění ps11 z bukové hory 29,3.2018
  dochází na kanále č.31 k výpadkům,síla signálu je stabilní a dobrá,ale obraz se chvílemi rozpadá je velká chybovost,předtím vše OK.

Napsat komentář