Seznam.cz odchází z multiplexu 4, od pátku bude mít HbbTV aplikaci pouze v multiplexu 3

1 komentář 22.1.2018 / Jan Potůček

Hybridní aplikace Seznamu nahrazovala klasické televizní vysílání. Nyní je doplňkem televizní stanice Seznam.cz TV, která nedávno odstartovala v multiplexu 3.

Souběžné vysílání hybridní aplikace Seznam.cz ve dvou celoplošných pozemních televizních sítích, multiplexech 3 a 4, skončí tento pátek 26. ledna. Serveru DigiZone.cz to řekla mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová. HbbTV od Seznamu původně využívala prostor v multiplexu 4 a nahrazovala jím klasické televizní vysílání. Po spuštění vlastní televizní stanice Seznamc.cz TV v konkurenčním multiplexu 3 přesouvá své hybridní vysílání do této sítě provozované Českými Radiokomunikacemi. Operátor multiplexu 4, společnost Digital Broadcasting, nyní usiluje o vstup Seznam.cz TV do svojí přechodové sítě DVB-T2.

Seznam.cz TV má jako klient multiplexu 3 nárok na programovou pozici v přechodové síti Českých Radiokomunikací, souběžné vysílání v přechodovém multiplexu Digital Broadcasting ale není vyloučeno. Operátor nedávno zařadil do své sítě DVB-T2 pět volně šířených programů skupiny Nova včetně hlavního kanálu Nova a filmové Novy Cinema, které jinak vysílají v sítích Českých Radiokomunikací a měly by se objevit i v jejich přechodové síti DVB-T2. Prostor pro Seznam.cz TV je v obou přechodových multiplexech.

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Seznam.cz odchází z multiplexu 4, od pátku bude mít HbbTV aplikaci pouze v multiplexu 3”

  1. VITEK2442 napsal:

    A hned ze začátku v T2 dublující se stanice? Nepochopitelné ze strany operátorů!

Napsat komentář