Televizníweb.cz aktualizoval mapy pokrytí DVB-T2 u přechodových sítí CRA a Digital Broadcasting

5 komentářů 24.1.2018 / Jan Potůček

U Českých Radiokomunikací jde o dva nově spuštěné vysílače v Ústí nad Labem a Mikulově, u Digital Broadcasting o přesnější mapy pokrytí od Českého telekomunikačního úřadu.

Další aktualizaci databáze map pokrytí přechodových sítí DVB-T2 a tabulky spuštěných vysílačů provedl Televizníweb.cz. Změny se týkají především přechodového multiplexu Českých Radiokomunikací, který se v úterý rozšířil na dva nové vysílače Ústí nad Labem – Buková hora a Mikulov – Děvín. U přechodové sítě Digital Broadcasting redakce vyměnila mapy pokrytí Prahy, Brna a Ostravy poskytnuté operátorem za přesnější mapy od Českého telekomunikačního úřadu. Jediným operátorem přechodových sítí DVB-T2, který dosud nespustil vysílání a tudíž Televizníweb.cz u něj nevede žádné mapy pokrytí, je Česká televize.

Kromě map pokrytí a tabulky spuštěných vysílačů redakce pravidelně aktualizuje i seznam televizních programů zařazených do jednotlivých přechodových sítí DVB-T2. V případě Českých Radiokomunikací šlo tento týden o stanice Nova, Nova Cinema, ČT Déčko a ČT art. S další aktualizací databáze map pokrytí počítáme v únoru, kdy CRA zahájí vysílání DVB-T2 z lokalit Jáchymov – Klínovec a Valašské Klobouky – Ploštiny. Na březen avizují spouštění dalších vysílačů DVB-T2 operátoři Digital Broadcasting a Česká televize.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Televizníweb.cz aktualizoval mapy pokrytí DVB-T2 u přechodových sítí CRA a Digital Broadcasting”

 1. VITEK2442 napsal:

  Přijímám v Havířově na ITA odražený signál z vysílače Ostrava-Lanová K45 MUX 4 a na K38 RS 7. U muxu 4 (10kW) je v mém směru vyzářen výkon 6,3 kW- útlum 2dB, u RS 7 plných 10 kW, ale u PS 13 (10 kW) ani ťuk. A to je pro mne záhada. Že by v mém směru byl větší útlum a menší výkon? Možné to je.Předpokládal jsen, že PS 13 bude mít stejný vyzařovací diagram jako MUX 4. Zjevně tomu tak není. A z mapek na dtv.ctu.cz není možné odhadnout jaký je vyzařovací diagram.

 2. dirigento napsal:

  Na Lanové se vysílají všechny MPXy do jednoho (všesměrového) AS firmy Sira, typ UTV11/4, takže nemůže být rozdílné potlačení u různých multiplexů do různých směrů! Problém s K31 hledej proto u sebe a ne na vysílači!

 3. VITEK2442 napsal:

  Jestliže je AS na Lanové všesměrový proč tedy ve směru na Havířov je na K45 vyzářen výkon 6,3 kW a ne 10 kW. A není ten útlum jenom na Havířov. Jetli máš možnost se podívat na http://www.mapavysilacu.cz a v liště rozvinout Mapy/mapy pokrytí a zadat MUX 4 Moravskoslezský kraj /ostrava-Lanová a tam je znázorněn diagram vysílače.

 4. dirigento napsal:

  Nesmíš věřit všemu co se na kdejakém webu publikuje! Na Lanové je výše uvedený AS, který jakékoliv potlačení do různých směrů u různých MPXů neumožňuje už z principu, jedná se totiž o anténu typu superturnstile (někdy také označovanou OMNI)! Stejná, akorát od fy Kathrein je i na vedlejším objektu na Okrajní ul. ze které vysílají své MPXy 1 až 3 ČRa. Proto všechny všechny vysílané MPXy z Lanové (MPX4, RS7/MPX1a, PS13) jsou tudíž šířeny s ERP 10kW a to VŠESMĚROVĚ! Pokud by měl mít K45 v některém směru nějaké potlačení musel by na Lanové být instalovaný pro něj jiný AS! A ten tam zkrátka není!

 5. Petr Kollár napsal:

  Mám dotaz. Jak to je s pokrytím na Vysočině? Hlavně v okolí Žďáru nad Sázavou a Nového Města na Moravě. Respektive Dolní Rožínka a přímo pak obec Rožná.

  Díky za odpověď Kollár

Napsat komentář