Certifikovaný Sencor SDB 5003T pro české DVB-T2 právě vstupuje do prodeje

UVNITŘ GALERIE – Nedávno oznámený levný set-top-box pro DVB-T/T2/HEVC už zná svoji cenu. Právě byl uveden na český trh.

Sencor SDB 5003T (799 Kč) představuje pokračování modelové řady 5000 určené už ale i pro DVB-T2/HEVC. Novinka je osazena jak rozhraním HDMI 1.3, tak SCART, takže ji napojíte na v podstatě jakýkoli televizor. Nechybí digitální koaxiální audio výstup (cinch), podpora multimédií, nahrávání pořadů, sledování živého TV vysílání se zpožděním (TimeShift) a mimo jiné také sedmidenní programová nabídka EPG.

Příjem je pro DVB-T2/HEVC udáván na maximálních 1080p při 60 snímcích za sekundu, pro setřídění naladěných stanic je možné využít tzv. oblíbených položek. V případě přehrávání multimédií přes rozhraní USB výrobce mimo jiné udává kompatibilitu s JPG, MP3 a FLAC, u videa pak s AVI, TS, MPEG-4 a MKV.

Set-top box pro příjem DVB-T2/HEVC certifikovaný u Českých Radiokomunikací má spotřebu maximálně 6 wattů, v pohotovostním režimu si řekne nejvýše o watt. K dispozici je vstup a výstup anténního signálu, resp. vstup pro anténu s napájením 5 V. Rozměry jsou miniaturní – 168 x 36 x 90 mm.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Certifikovaný Sencor SDB 5003T pro české DVB-T2 právě vstupuje do prodeje”

  1. vedro napsal:

    Pane Herwigu pokud jste mel prijimac v ruce, byl v baleni i navod v CZ jazyce? Dekuji.

  2. peti napsal:

    Bohužel opět bez univerzální čtečky či CI+. A to je špatně, pokud se všeobecně očekává, že ve finální DVB-T2 budou programy kódované. Doporučuji nekupovat a vyčkat na settopbox alespoň se čtečkou, aby se nemusel za 2 roky kupovat další se čtečkou kódovacích karet.

Napsat komentář