Česká televize požádala ČTÚ o individuální oprávnění pro kmitočty DVB-T2

4 komentáře 7.2.2018 / Jan Potůček

Veřejnoprávní přechodová síť DVB-T2 využije 26 základních vysílačů, které budou shodné s vysílači přechodového multiplexu Českých Radiokomunikací (CRA).

Žádost o vydání individuálních oprávnění pro kmitočty veřejnoprávní přechodové sítě DVB-T2 podala u Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Česká televize. Celkem jde o 26 individuálních oprávnění pro základní vysílače Přechodové sítě 11, které chce ČT začít spouštět na přelomu března a dubna. V rozhovoru pro Televizníweb.cz, který vyjde příští týden, to řekl vedoucí úseku strategie a rozvojových projektů ČT Pavel Hanuš. Na 22 vysílačích velkého výkonu bude přechodová síť ČT vysílat na kanálu 26, na čtyřech využije přechodný kanál 50 (v severních a jižních Čechách).

Individuální oprávnění musí operátor sítě, v tomto případě ČT (technicky pro ni provoz multiplexu zajistí CRA), využít do půl roku od jejich přidělení, jinak propadnou. Kavčí hory již dříve nastínily, že chtějí všechny vysílače DVB-T2 velkého výkonu spustit nejpozději do konce letošního června. Otazník visí nad sekundární sítí dokrývačů, pro které ještě nebyly zkoordinovány kmitočty. Česká televize bude ve svojí přechodové síti DVB-T2 šířit všech šest programů v HD kvalitě. Nepočítá s tím, že by přechodu na nový vysílací standard oddělila na dvě samostatné pozice dětský kanál ČT Déčko a kulturní ČT art.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Česká televize požádala ČTÚ o individuální oprávnění pro kmitočty DVB-T2”

 1. VITEK2442 napsal:

  Tak to si počkám až se objeví v databázi ČTÚ.

 2. Pevy napsal:

  No a přesně tohle se původně od ČT čekalo už asi tak loni v záři, říjnu…..

 3. Josef Zavřel napsal:

  Hezký večer.
  Už hodně pamatuji,ale už se těším a snad se dožiji momentu,až na Kojálu spustí K26 a já budu mazat K29.Zdraví J.Z.

 4. Bohumil napsal:

  proč přestal vysílat kanál tvo2 free na televizi a jestli bude obnoven a kdy!!!!!

Napsat komentář