Hledáte přijímač pro FM/DAB a internet v komponentové šířce? Chystá se Technisat DigitRadio 140

Zřejmě ve druhém čtvrtletí 2018 by měl i na český trh dorazit vyspělý kombinovaný rozhlasový Hi-Fi přijímač s přehrávačem CD představený na podzimním veletrhu IFA 2017. Známa je už i jeho cena.

TechniSat Digitradio 140 je provedeno v komponentové šířce, tedy 430 mm, a je tudíž určeno do klasické A/V věže. Zklamu hned ty, kteří si – stejně jako já – myslí na „stříbrnou“ verzi. Bohužel se zatím plánuje pouze v černé barvě. Vedle zmiňovaného CD přehrávače a příjmu FM, DAB+ a internetových stanic je tu USB a také streamování audia za pomoci Bluetooth a DLNA/UPnP (domácí síť). K dispozici je Spotify Connect, funkce Multiroom a také ovládání pomocí mobilní aplikace TechniSatu.

Zabudován je barevný TFT displej s úhlopříčkou 8,1 cm (3,2″) jdoucí v podstatě přes celou výšku přijímače, jehož rozměry jsou 430 x 72 x 266 mm a hmotnost 3,32 kg. Nechybí výstup na sluchátka, digitální optický audio výstup, připojení klasické antény či integrovaná Wi-Fi. A česká cena? Pod šest tisíc korun, nejpravděpodobněji 5990 Kč.

Jak bylo řečeno, DigitRadio 140 by mělo být uvedeno na německý a také český trh ve druhém čtvrtletí 2018, tedy v podobném termínu jako unikátní zvuková lišta kombinovaná se set-top-boxem, Sonata 1. Zahájení jejího prodeje však už bylo několikrát odloženo, přitom ohlašované vlastnosti jsou opravdu zajímavé: zdvojené tunery mj. pro DVB-T2/HEVC, příjem až do rozlišení 4K, zabudované DAB/DAB+ či třeba podpora HbbTV. Zvukovou část lišty navíc navrhuje společnost Elac.

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Hledáte přijímač pro FM/DAB a internet v komponentové šířce? Chystá se Technisat DigitRadio 140”

  1. vedro napsal:

    Tak to je vcelku zajimava cena. Muj odhad byl 299€.

  2. Michal Kubeček napsal:

    Vypadá to rozhodně zajímavě, jen mne trochu mrzí ten „kitchen sink“ přístup. Na CD mám samostatný přehrávač (Onkyo C-7030), přehrávat z USB mass storage a DLNA umí přímo receiver. Přijde mi trochu hloupé si kvůli DAB přidávat do sestavy třetí přehrávač CD-Audio a čtvrté zařízení schopné přehrávat soubory z USB flashdisku.

  3. Aman napsal:

    Trochu se hloupě optám. Stačí k Technisat DigitRadio 140 připojit reproduktory a bude zařízení hrát, nebo je nutný zesilovač? Díky.

Napsat komentář