Hodně zajímavý set-top-box VU+ Zero 4K T2/C pro DVB-T2 s HbbTV přichází i do Česka

UVNITŘ GALERIE – Set-top-box ve variantě pro pozemní a kabelový příjem vstupuje i na náš trh, přičemž už dříve se objevila jeho satelitní verze. Novinka přináší nejen Ultra HD, ale také podporu obsahu s technologií HDR.

Za 3 990 Kč si už nyní můžete u prvních prodejců zakoupit velmi dobře vybavený linuxový přístroj, jakých zatím v této cenové relaci mnoho není, resp. není vůbec žádný. Navíc se dá rozšířit i o originální tzv. PVR kit pro 2,5″ disk (nahrávání).

VU+ Zero 4K T2/C je v případě pozemního vysílání vybaven tunerem DVB-T/T2/HEVC a jde o kompaktního nástupce modelu VU+ Zero. Jak vidíte z názvu, poradí si jak s terestrickým, tak s kabelovým vysíláním s kompresí (kodekem) H.265/HEVC až do rozlišení Ultra HD (4K), tedy do 3840 x 2160 bodů. Ve výbavě najdete i mechaniku PCMCIA (CI+), takže by měl být připraven na případné placené pozemní vysílání. Daleko důležitější je ale nyní ohlašovaná kompatibilita s hybridním televizním vysíláním HbbTV v budoucnu by snad u nás mohla být k užitku i kompatibilita s HDR, konkrétně se systémy HDR10 a HLG, které je určeno primárně pro televizní vysílání.

VU+ Zero 4K T2/C má zabudováno HDMI 2.0, USB 2.0, RJ-45 pro napojení na domácí síť (přijímač je tzv. Wi-Fi Ready) a také digitální optický audio výstup. Vše doplňuje anténní konektor a speciální rozhraní pro vytažení infra čidla. Podporováno by také mělo být tzv. společné ovládání prostřednictvím HDMI (CEC) a jak vidíte z fotogalerie, verze pozemní i satelitní mají také síťový vypínač.

Set-top-box je napájen externím zdrojem, spotřeba je udávána na méně než 10 wattů, spotřeba v pohotovostním režimu na < 0,5 W. Rozměry jsou 140 x 50 x 115 mm, hmotnost 0,6 kg.

Vstup do Diskuse

12 komentářů: “Hodně zajímavý set-top-box VU+ Zero 4K T2/C pro DVB-T2 s HbbTV přichází i do Česka”

 1. Nonic napsal:

  Nevím nechci hanit tento typ ale zkušenosti různých lidí včetně mne s Linux hračkami jsou takové, že pokud vám to někdo přímo v prodejně za tučný prachy nenakonfiguruje různými dodělávkami v příkazových řádcích (prodá vám jen základní obyčejný „hloupý“ železo – stroj z výrobny) tak je to jen ke vzteku a i jednoduše seřazovat stanice též né vždy jde… natož kvalitní návod v Češtině…

 2. dráťák napsal:

  Nonic, umíte být vůbec někdy pozitivní?

  • mirasat napsal:

   Pozitivní je, že je to první vlaštovka s CI…
   Člověk, který tomu nebude chtít věnovat určitý čas, si to nekoupí. Leda, že by mu to nějaký … v obchodě doporučil. Čtyřka je za T2 tuner docela dost. Doufám, že budou i hloupé a levnější s CI, než tento.

   • Nonic napsal:

    Míro což o to, věnovat čas nastavování kde kdo chce i umí ale když nemá návod co a jak, tak v tom kvantum nastavování html. příkazových řádků tj. dodělávkových softů se nadělá akorát ještě horší paseka než to obyčejné skoro nepoužitelné nastavení z výroby… Jiný výrobci co nemají Linux, tak tam se dá též mnohé nastavovat včetně čteček velmi přehledně a mnohé sehnat z netu na dodělání… já si třeba z kdysi velmi luxusního 2 x sat tuner Vantage softově předělal na Jeepsena tedy ještě o něco lepší něměcký a podpora byla dlouho zachována… tedy pokud mluvíme hlavně u satelitů a combo…
    Já mám půl roku na doporučení do nebes vychvalovaný Linuxáky prodejci Formuler Turbo 4 co má H.265 ve DVB-T2/C + S2 + net ač dopředu někteří diskutéři varovali… bachá nespolupracuje HbbTv jak by mělo… musíte různě přepínat grafické prostředí i spolupráci s net nastavením a různé aktualizace a dodělávky kterých je u Linuxů (použitelné univerzálně patřičnou verzí Enigmy atd. ovladací systém ve všech Linux mašinách) nespočet a velmi časté změny a pokud neznáte angličtinu či tam sice dodavatel základní menu do Češtiny přeložil ale po aktualizaci o něj příjdete… tedy jdete na to stylem pokus omyl tak… Špatná koupě pokud nezajedete přímo k prodejci do krámu a ten vám to osobně na vaše potřeby protože je to jeho živnost (už si to patřičně osahal kam na co a jak sáhnout) nenastaví na konkrétní požadavky, tak nad tím zlomíte akorát hůl a zbavíte se toho dražšího křápu nebo s konstatováním naletěl jsem… hodíte do kouta…
    Je hodně lidí co právem říkají, že Linux v počítačích a kdekoliv jinde je pro programátorské hračičky než pro běžné uživatele a raději nemluvím o tom, že UNI čtečku Sky začíná blokovat (musíte mít spárovanou) takže bude to k ničemu jen v tom DVB-T2 to k něčemu bude pokud ale se to spřaží se zvoleným předplacenkovým systémem… který zatím nikdo nezná jaký bude zvolen… Komerčky jen vyhrožovaly a zatím v PS jdou volně aspoň v SD… co bude po roce 2020 ve 6 celoplošných finálních MUXech nikdo neví…
    Raději raději ani nemluvím o lidmi vychvalovaným KODY softu netové televize… co jsou už v hledáčku autorských práv, ti otevřeně říkají a ukazují případy, že už nepostihují pouze výrobce ale i dohledatelné koncové uživatele různě ve světě…

 3. Michal Pomeisl napsal:

  Představený STB vypadá hodně zajímavě. Docela přemýšlím, že do něj půjdu.
  Vzhledem k tomu, že dlouhá leta používám VU+ Duo2, tak s ovládáním a nastavením nebude nejmenší problém.

 4. vedro napsal:

  Tady je nutno pro zajemce z rad beznych divaku jeste dodat:
  1. je to linux a je potrebne ho nakrmit prislusnym softverem a dalsima programkama (pluginy), ktere zvysuji uzivatelsky komfort. Takze se nejedna o pristroj – koupim, pripojim k antene, zapnu a naladim, pokud tam ty programky nenainstaloval prodejce.
  2.doporucuje se mit to pripojene k internetu napr. prave k zminovanemu Hbbtv (ale na zakladni funkce jako takove to mit vliv nebude)
  3. je to jednotuner, takze nahravani a koukani soucasne jen z jednoho multiplexu
  4.4K je u DVBT2 zbytecne (v nasich podminkach).
  Spis bych upozornil na HD dvoutuner VU+ SOLO SE V2 cerny (1x Dual tuner DVB-T2/T/C). Ma vsechno co treba, jen je „pouze“ HD. Ctectu neberu jako vyhodu, ale CI to ma taky. Navic je dyl na trhu a ma vychytane nedodelky. Cena porovnatelna se 4K jednotunerovym Zerem.

 5. Marek Svoboda napsal:

  Dotaz jeden jediný:
  Zkoušel jste v CI+ nějaký modul teretrické platformy? Například FreenetTV(Německo), nebo SimpliTV(Rakousko)? SimpliTV modul mám k dispozici s aktivací základní balicku(ORFHD).
  Bohužel, v přijímači VU+ UNO4K s image VTI tento modul nedekoduje. Hrají jen FTA programy. Modul jinak v TV Panasonic funguje korektně. Diky za info.

Napsat komentář