Nejlevnější TechniSat pro DVB-T2 se jmenuje Digipal T2 HD ex+

V Česku se začal prodávat s přehledem nejlevnější set-top box tohoto německého výrobce určený pro náš budoucí národní standard pozemního televizního vysílání. Umí ale i internetová rádia…

Za 1 999 Kč dostanete nástupce DigiPal 2 TX, který je opět určen jak pro příjem současného DVB-T, tak nastupujícího DVB-T2/H.265/HEVC. Přichází, podle Omko Digital, které ho nabízí, s menu lokalizovaným do češtiny a vedle kodeku HEVC má zpracovat i signál s H.264.

A v čem je omezen? Především v tom, že neumí nahrávat, i když funkci TimeShift, tedy přehrávání živého televizního vysílání se zpožděním, má podle stejného zdroje zvládat.

Na internet Digipal napojíte díky konektoru RJ-45 (Ethernet LAN), zabudováno je ještě HDMI, digitální koaxiální audio výstup, audio video výstup (jack) a také USB 2.0. Mechanika přístupové karty (Irdeto) umístěná na boku je určena pro německou službu Freenet TV stejně, jako u dalších podobných výrobků Technisatu.

Set-top-box je napájen externím zdrojem, spotřeba je nižší než 6 wattů, v pohotovostním režimu pak 0,3 W. Rozměry T2 HD ex+ jsou 182 x 40 x 126 mm, hmotnost je 240 gramů a v ceně dostanete i kabel HDMI.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Nejlevnější TechniSat pro DVB-T2 se jmenuje Digipal T2 HD ex+”

  1. vedro napsal:

    Misto ctecky Irdeto mohli dat Hbbtv kdyz se namahali s RJ45. Navic by modla byt i cena nizsi.

  2. Pevy napsal:

    Za velmi mnoho peněz málo muziky…..

  3. Ondra napsal:

    Dobrý den, nelze nějak opravit firmware modelu Digipal 2 TX pro DVB/T2? Nechce se mi kupovat nový přístroj, navíc tomuto recenzovanému chybí SCART. Kupovali jsme si novou televizi (starou velkou těžkou klasiku) ca. v roce 2005, dali jsme za ni asi 30.000 Kč, má velkou úhlopříčku i slušný obraz (ne samozřejmě ani zdaleka HD), bohužel nic z moderních formátů neumí. Tak proto se ptám na tu možnou úpravu stávajícího zařízení. Díky.

Napsat komentář