Prima Krimi získala vysílací licenci, odstartovat by měla 1. dubna

9 komentářů 21.2.2018 / Jan Potůček

Udělení licencí pro pozemní, satelitní, kabelové a internetové vysílání potvrdil serveru Český rozhlas Digitální rádio předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ivan Krejčí.

Programovou nabídku volně šířených pozemně vysílajících televizí v Česku brzy rozšíří další, již šestý bezplatný kanál skupiny FTV Prima. Společnost získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro pozemní, satelitní, kabelové a internetové vysílání programu Prima 8. Serveru Český rozhlas Digitální rádio to potvrdil předseda RRTV Ivan Krejčí. Název Prima 8 je pracovní, ve skutečnosti se program bude jmenovat Prima Krimi a zaměří se na detektivní seriály a krimi žánr. Pro FTV Primu půjde o důležitý zdroj reklamních časů, jehož se na současných programech skupiny již nedostává.

Český rozhlas Digitální rádio uvádí, že stanice by měla odstartovat 1. dubna. Doplní tak programy Prima, Prima Cool, Prima love, Prima Zoom a Prima Max, které provozuje sama FTV Prima, a také Prima Comedy Central, jemuž Prima pouze propůjčila název, ale provozuje jej společnost Viacom. Podle informací serveru Televizníweb.cz by se Prima Krimi měla objevil v některém z celoplošných multiplexů DVB-T, které jsou však aktuálně zcela zaplněny, a také v jedné ze tří přechodových sítí DVB-T2. Pravděpodobnější je dohoda s Českými Radiokomunikacemi, z jejichž celoplošného multiplexu 3 v dubnu odejde veřejnoprávní dětský program ČT Déčko.

Vstup do Diskuse

9 komentářů: “Prima Krimi získala vysílací licenci, odstartovat by měla 1. dubna”

 1. Aleš napsal:

  Takže ty x-krát protočený kriminálky z primy, primy love, primy cool se budou ždímat na dalším kanálu? Dočkáme se opět první série Komisaře Rexe? Nebo se snad Prima pochlapií a bude mít nové akvizice? Odpověď už bohužel tuším.

 2. Petr napsal:

  Komisař Rex pojede od př.týdne od začátku na Primě

 3. Janek napsal:

  O jé to zase bude Kriminálka Miami, las vegas, stará vražda napsala, colombo, kojak a další recykláty, taky si myslím, že nic nového neuvidíme, jelikož novinky se vysílají na hlavní Primě.

 4. Dejf napsal:

  Nejlepší na primě je prostřeno 😀

 5. petr napsal:

  pujde prima krimi site
  nedate mux 3
  misto dečka artu prič

  • Nonic napsal:

   Časově by to odpovídalo tj. jakmile se v dubnu zapne PS-11 tak mohou vypnout v MUX-3 ten Decko/art a nahradit Primou… Zrovna tak i ve MUX-7 až Čt odejde s virtuálním „MUX-1a“ bude místo pro nové programy a nabízí se i otázka zda nebude nahrazeno jiným virtuálním operátorem tj. tím co má Mňau a Mňam s připravovanými dalšími stanicemi o které si požádal licenčně i do svého oznámeného nového MUXu na který ale nemá kmitočty… takže by se mohl naroubovat obchodní dohodou datovými toky na Pařízka…

 6. Jose napsal:

  Kdo se na tom opět přiživuje, je Skylink.
  Nehne prstem, ale milióny přicházejí samy.
  A možná i nějaký politik a jeho rodina, příbuzní, kteří na přístrojích vydělají , i na kartách i …
  Smutné, jak politici konají, jakoby každý měl jejich příjmy !

Napsat komentář