Ptejte se Pavla Hanuše na plány České televize s vysíláním ve standardu DVB-T2

21 komentářů 5.2.2018 / Jan Potůček

Televizníweb.cz připravuje rozhovor s vedoucím projektové kanceláře České televize o druhé televizní digitalizaci. Položit otázku můžete i vy.

Česká televize ohlásila na přelom března a dubna start svojí přechodové sítě DVB-T2 s kompletní programovou nabídkou ve Full HD rozlišení. V jakých lokalitách tento multiplex odstartuje nejdříve a kde se ho dočkají jako poslední? Co všechno bude možné ve veřejnoprávní přechodové síti naladit? Jak Česká televize vyřeší regionální odpojované vysílání v DVB-T2, když téměř v celé republice bude vysílat na jediném kanálu 26? Na tyto a další otázky se Televizníweb.cz zeptá v rozhovoru Pavla Hanuše, vedoucího projektové kanceláře ČT. Šanci položit mu otázku máte i vy.

Pokud chcete, aby váš dotaz zazněl v rozhovoru s Pavlem Hanušem, zašlete nám jej formou e-mailu na adresu jan.potucek@taktiq.com nebo ho napište do komentáře pod tuto aktualitu, a to nejpozději do úterý 6. února do 15:00 hod. Rozhovor s Pavlem Hanušem zveřejníme v průběhu příštího týdne.

Vstup do Diskuse

21 komentářů: “Ptejte se Pavla Hanuše na plány České televize s vysíláním ve standardu DVB-T2”

 1. jindřich Číž napsal:

  Dobrý den, kdy je plánované spuštění čt dvb-t2 ve Vsetíně. Děkuji za informace

 2. mirasat napsal:

  Dobrý den, měl bych několik dotazů.
  Jak konkrétně bude v T2 (přechodové i finální síti) probíhat regionální vysílání ČT ?
  Jakým výkonem a s jakým vyzařovacím diagramem bude vysílat z Kletě K50 a později K39 ?
  Přibudou nějaké dokrývače na Lipensku oproti současnému stavu ?
  Bude ČT iniciovat pokus o změnu zákona ohledně odstranění Českého Rozhlasu z veřejnoprávního multiplexu DVB-T2 ? Tedy vlastně jeho přeměnu na multiplex veřejné ,,televizní,, služby ? Rozhlas má přece svou plnohodnotnou digitální síť DAB+, za jejíž skandálně opožděný start nenese ČT odpovědnost.
  Děkuji za odpovědi.

 3. dráťák napsal:

  Dobrý den, v jakém kompresním poměru bude váš multiplex vysílat? Bude datový tok podobný multiplexu ČRa a bude se přechodový multiplex ČT nějak lišit od finálního? Chystáte vysílat ve 4K? Jaký máte harmonogram spouštění dokrývačů? Budou všude tam, kde jsou nyní DVB-T? Děkuji

 4. lukas.oliwa napsal:

  Dobrý den, plánujete spustit DVB-T2 síť ČT z Mářského Vrchu? Kdy a na jakém kanále? Děkuji

 5. Michal Kubeček napsal:

  Není to sice otázka na plány, ale přesto bych se rád zeptal, proč nám ČT do poslední chvíle tvrdila, že se se spuštěním její přechodové sítě čeká jen na schválení „diginovely“, když prakticky všechny skutečnosti, které poté uvedla jako důvod odložení na jaro, museli znát předem (téměr nic z toho nebyla překvapivá novinka, která by se z ničeho nic vynořila v září nebo říjnu).

 6. Janek napsal:

  Kdy bude spuštěn Mikulov-Děvín nebo Brno Kojál? A plánujete do budoucna nějaký nový program? Nebo když budete vysílat ve FullHD a nový program neplánujete, tak bylo by možné vysílat třeba 1 program v UHD? Nebo co plánujete provést s volnou kapacitou v muxu?

  • mirasat napsal:

   S volnou kapacitou nepočítej.
   Pokud tam budou chtít nacpat 5x 1920×1080 progresivně (s nějakým smysluplným datovým video tokem) s HbbTV teletextem, více audio stopami a k tomu muset nacpat ještě Český rozhlas.
   To ještě nevíme, jak to bude s regionální náplní.
   Také nepočítej s méně robustními modulačními parametry, které by sice zvětšily celkovou kapacitu, ale dále zhoršily příjmové možnosti oproti současné přechodové síti 12 ČRa.

 7. Rybka J. napsal:

  Proč se stále mluví o šesti kanálech když se v podstatě jedná o pět kanálů. ČT Art a ČT D jsou půlkanály! V kteroukoliv denní či noční hodinu vysílá pouze 5 kanálů!!! Děkuji za odpověď.

 8. Pevy napsal:

  Myslím, že jediné, co diváky nyní zajímá, je plán spouštění sítě. Takže které vysílače přijdou první na řadu a kdy ?

 9. Pavel napsal:

  Dobrý den, dá se ve finální sítí ČT předpokládat, vysílání dalších dvou programů, které pan ředitel někdy před rokem ohlašoval? Jeden z nich by měl být zaměřený na archiv ČT. Kdy ČT předpokládá regionální vysílání?

 10. Jarek Plocz napsal:

  Budou všechny HD programy ČT hned o začátku v přechodové síti vysílat 1080p?

 11. David napsal:

  Kdy je v plánu rozdělit ČT 😀 a ČT Art na samostatné programy jak již bylo řečeno před pár lety?

 12. Nonic napsal:

  Vážený pane Hanuši,
  Jihočeši mají stále smůlu…
  Dle ČTÚ dokumentu projednaném s Německem v březnu 2016 je uvedeno pro finální síť Čt
  v Jižních a Východních Čechách 27k
  a na Severozápadě 33k a v Praze 46k

  ale dle poslední dobou zveřejněných info je zas vše jinak? tj. Jihočeši mají mít PS-11 na 50k a finální MUX-21 na 39? kanále

  tak jako Severozápad má dočasně dostat 50k a pak finální 33kanál ve DVB-T2

  a zbytek celé republiky jak přechodně, tak i finálně má vysílat na 26kanále….

  Vyjasněte to lidem, hlavně na jihu jsou dost očekáváním rozčarovaní… že neví jak bude vypadat koordinační dohoda o všech 6 finálních sítích…
  Něco dalšího je nastíněno i v lonském roce na podzim sepsanou dohodou ČTÚ s Polákama…

 13. Mirek napsal:

  Pane Hanuši, proč ČT při startu kanálu ČTart/:D mluvila o oddělení obou kanálů po zahájení vysílání v DVB-T2 s vyšší kapacitou? Nedostatečná kapacita byla před 5 lety přeci jediným důvodem, proč oba kanály nevysílaly odděleně. Chystá se k tomu v budoucnu, až budou definitivně jisté zkoordinované sítě pro ČT. Děkuji

 14. ivovi napsal:

  CTU pridelil identifikatory pro programy CT v DVB-T2. Nepridelil ale identifikatory pro regionalni verze CT1 (JM,SM). Jak planuje CT sirit regionalni vysilani v DVB-T2?

Napsat komentář