Česká televize spustí HD vysílání v DVB-T2 již 29. března, na 22 vysílačích včetně Kletě

69 komentářů 12.3.2018 / Jan Potůček

UVNITŘ HARMONOGRAM – Přechodová síť ČT bude mít od prvního dne pokrytí 98,7 procenta obyvatel České republiky, všech 26 základních vysílačů zprovozní do 10. května 2018.

O dva měsíce dříve, než slibovala, dokončí Česká televize výstavbu základní sítě vysílačů svojí přechodové sítě pro pozemní digitální televizní vysílání nové generace DVB-T2, v níž nabídne všech šest programů ve Full HD rozlišení. Veřejnoprávní přechodový multiplex odstartuje již ve čtvrtek 29. března a od tohoto dne bude dostupný z 22 vysílačů velkého výkonu včetně hlavního jihočeského vysílače Kleť, přičemž dosáhne pokrytí 98,7 procenta obyvatel České republiky. V druhé etapě, která bude následovat 20. dubna, ČT spustí vysílač Vimperk – Mařský vrch a konečně 10. května poslední tři vysílače základní sítě, konkrétně Chomutov – Jedlovou horu, Trutnov – Černou horu a Zlín – Tlustou horu, čímž zvýší pokrytí na 99,6 procenta populace. Původně chtěla ČT dokončit výstavbu všech 26 základních vysílačů až v červenci.

TABULKA: Harmonogram spouštění vysílačů Přechodové sítě 11 České televize

Mění se i priority ČT ohledně přednostního pokrytí konkrétních regionů. Oproti původnímu harmonogramu v rámci první etapy spustí vysílání DVB-T2 i v jižních Čechách z hlavního vysílače České Budějovice – Kleť. Kvůli komplikované mezinárodní koordinaci kmitočtů ale veřejnoprávní přechodová síť DVB-T2 bude muset z Kletě vysílat sníženým výkonem 10 kW, což odpovídá někdejšímu výkonu vysílače Regionální sítě 8, kterou bylo možné na kanálu 50 naladit do konce loňského roku. Nyní se na stejném kanálu 50 objeví Přechodová síť 11. Jihočeští diváci, kteří měli naladěnou společnou televizní anténu na příjem Regionální sítě 8, tak budou moci hned od startu naladit vysílání ČT ve standardu DVB-T2 – ovšem za předpokladu, že mají televizor nebo set-top-box s tunerem DVB-T2 a kodekem HEVC.

Mapa pokrytí Přechodové sítě 11 v den jejího spuštění 29. března 2018 (Zdroj: Česká televize/CRA)

Déčko odejde k 31. březnu z multiplexu 3

Kdo bude mít naopak v první fázi spouštění přechodové sítě ČT smůlu, jsou diváci v Krkonoších a Broumovském výběžku. Trutnovský vysílač Černá hora jim veřejnoprávní programy v DVB-T2 nabídne až od 10. května. V celkové mapě pokrytí přechodového multiplexu ke dni jeho spuštění je největší bílá plocha právě v Krkonoších a na Broumovsku. Horší signál budou mít i diváci na Zlínsku, Chomutovsku a Vimpersku. Určitý čas po spuštění Přechodové sítě 11 odejde dětský kanál ČT Déčko a kulturní ČT art z Přechodové sítě 12 provozované Českými Radiokomunikacemi (termín ještě nebyl určen) a 31. března rovněž z celoplošného multiplexu 3 Czech Digital Group. Ve standardu DVB-T tak bude možné Déčko s Artem naladit v Regionálních sítích 7, 10 a 20 s celkovým pokrytím okolo 85 procent obyvatel České republiky. Většina lokalit s chybějícím pokrytím DVB-T2 tak bude pokryta Regionálními sítě 7, 10 a 20, takže diváci o signál nepřijdou.

Odchod Déčka z multiplexu 3 byl dlouhodobě domluvený a vázal se na termín spuštění přechodové sítě ČT. Navíc na pozici, kterou Déčko uvolní, 2. dubna odstartuje nový program skupiny FTV Prima, na detektivní žánr zaměřeného kanálu Prima Krimi. Ten by se rovněž mohl objevit v Přechodové síti 12. Déčko bude v pozemním vysílání od dubna zachytitelné nejlépe v přechodové síti DVB-T2 České televize i v druhé přechodové DVB-T2 sít CRA . V končícím standardu DVB-T mělo původně pokračovat pouze do posledního kvartálu letošního roku, kdy Kavčí hory stáhnou všechny své programy z regionálních sítí DVB-T. Déčko tak mělo sehrát důležitou roli při motivaci diváků ke koupi přijímačů DVB-T2. Česká televize ale tento svůj plán přehodnotila a přichystala ještě jeden programový veletoč v multiplexech. Déčko koncem letošního května nahradí v multiplexu 1 program ČT Sport, který v této síti skončí. Déčko tak bude v DVB-T pokračovat až do doby jeho skončení v roce 2020.

Mapa Přechodové sítě 11 po spuštění všech 26 základních vysílání 10. května 2018 (Zdroj: Česká televize/CRA)

Koncem tohoto roku zmizí ČT Sport z DVB-T

„Po dokončení spuštění všech vysílačů přechodové DVB-T2 sítě ČT a po skončení mistrovství světa v hokeji na konci května dojde ke změně současného obsahu multiplexu 1 vysílajícího ve standardu DVB-T a program ČT Sport bude nahrazen programem ČT :D/art. Od konce května 2018 tak bude program ČT Sport dostupný v zemském vysílání pouze ve vysokém rozlišení v přechodovém multiplexu ČT ve standardu DVB-T2/HEVC s pokrytím 99.6%, v rozšíření multiplexu veřejné služby MPX1a/RS7 ve standardu DVB-T/MPEG4 a v regionálních DVB-T sítích 7, 10 a 20, s pokrytím vyšším než 85%,“ sdělila Česká televize. Souběžné šíření ČT Sport HD v regionálních sítích DVB-T však budou pouze dočasné, sportovní kanál ČT v nich ukončí vysílání v posledním kvartálu letošního roku. Společně s ČT Sport HD v nich skončí i programy ČT 1 HD, ČT 2 HD a ČT Déčko s ČT art.

Od posledního čtvrtletí 2018 tak bude Česká televize šířit terestricky svoje programy pouze ve dvou celoplošných sítích. Multiplex 1 ve standardu DVB-T bude obsahovat programy ČT 1, ČT 2, ČT 24 a ČT Déčko/ČT art ve standardním rozlišení a Přechodová síť 11 bude šířit všechny své stanice ve vysokém rozlišení – ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 24 HD, ČT Sport HD, ČT Déčko HD a ČT art HD. Multiplex 1 bude v novém obsahovém složení fungovat pouze rok, již v listopadu 2019 totiž Česká televize zahájí vypínání jeho vysílačů. První přijde na řadu Praha, a to v listopadu 2019. Další regiony budou následovat od ledna do května 2020. Poslední vysílače multiplexu 1 budou vypnuty k 31. květnu 2020. Stane se tak měsíc před ostatními třemi celoplošnými multiplexy DVB-T s programy komerčních televizí.

Výhodou přechodové DVB-T2 sítě ČT je fakt, že se jedná o finální DVB-T2 síť, která se v době přechodu kromě několika málo úprav už nebude měnit. To znamená, že od května tohoto roku ČT fakticky disponuje s finální DVB-T2 sítí.

Vstup do Diskuse

69 komentářů: “Česká televize spustí HD vysílání v DVB-T2 již 29. března, na 22 vysílačích včetně Kletě”

 1. Michal Kubeček napsal:

  „Původně chtěla ČT dokončit výstavbu všech 26 základních vysílačů až v červenci.“ — Záleží na definici „původně“. Někdo by mohl říct, že původně to mělo být do vánoc…

  „Déčko koncem letošního května nahradí v multiplexu 1 program ČT Sport, který v této síti skončí.“ — No, tak to je rána. Rozumím-li tomu dobře, až do 10. května budu s ČT sport odkázán výhradně na nepříliš spolehlivou RS7.

 2. Petr napsal:

  Super prechodove sit 11. Spouštění 29.3.2018. Rád děkuju.

 3. Vl.K. napsal:

  OK! Budou revitalizovány také Svitavy?

  20.11. 2017 byl zde zveřejněn článek „Podívejte se na zkoordinované kmitočty pro šest celoplošných vrstev DVB-T2 v Česku“, v němž jsou Svitavy uvedeny – v podstatě v SFN s Krásným….mux21 /přechodový 11/ 26, mux22/přechodový 12) 28, mux23 -34, mux26 – 24, mux 25 – 48…Pařízek-mux24 – 21 (přechodový 13, zatím Slatiňany – Chlum – vbrzku Ústí n.O. -24).

  Pro Svitavy je uváděn ERP (v přepočtu) 19,8 kW….
  Počítá se se Svitavami i nadále? Pokud ano, kdy lze předpokládat jejich realizaci?

 4. Marek Svoboda napsal:

  A čím že bude pokryté Lipensko a okolí? Snad ne 10kW z Kletě?
  Směšné a naivní… a díra na Šumavě bude mnohem větší než na mapě.

  • Jan Potůček napsal:

   Lipensko bude pokryto dokrývači, které ČT začne spouštět po 10. květnu 2018 v závislosti na tom, kdy získá kmitočty od ČTÚ.

   • mirasat napsal:

    Dobré ráno.
    1. Chtělo by to co nejdříve oznámit přesný termín vypnutí MUX1a….
    2. To nám chcete říci, že MUX 21, K39 bude vysílat s omezeným diagramem ? Nebo nikoliv a dokrývače potom zlikvidujete ?
    3. Chtěl bych znát podrobnosti ohledně diagramů u problémových vysílačů.
    4. Jak to bude s Kletí K50 od 1.1.2019 ?.
    5. Proč proboha nebylo přidáno Déčko do MUX1 v MPEG4 a neubralo se ČT24, nebo i všem ostatním programům? Protože by se mohl někdo zeptat, proč se to neudělalo už dávno ?

    • vedro napsal:

     1. Bude oznameno po dohode se sitari, po kontrole pokryti PS11, po vydani TPP (pokud nenabere zpozdeni).
     4. Vse zavisi kdy CT dostane definitivni pridel pro tuto oblast, vysilac.
     5. Technicky by to byl problem.
     CT Sport bude tahounem pro prechod na T2, nechteji si brat deti jako rukojmi. rukojmi. Ja tomu rozumim a neni to spatne rozhodnuti. Je jasne, ze CT chce uspisit uspisit vypinani dvbt.

    • Nonic napsal:

     Míro, ono s tím MPEG-4 je jeden velký průšvih a to sice ten, že amortizace tunerů ještě neskončila a tedy velké množství lidí má doma jen MPEG-2 takže by to bylo jen šlápnutí z bláta do louže… což mnohé programy v minulosti věděly… a raději se vrátili k MPEG-2… ač teď v RS-8 jsou opět pokusy s MPEG-4 s mizerným pokrytím jako kdysi měl MUX-4 pod patronací O2 než z toho později udělal Pařízek celoplošný a vypl HD našlapáním úpravy kompresí co nejvíce SD tak jako to udělal i MUX-3…
     Nyní je situace taková, že tedy se lidem vnutí už rovnou DVB-T2 se H.265 (HEVC) a po nějakém čase kdo ví? když se otevřeně píše už i o H.266 atd vývoji… Nic už nemáme na věky… a né každý je ochoten ve celém světě pořád v čím dál kratších časech kupovat… co konzumní společnost vymýšlí za trendy… některé se neuchytily…

     • mirasat napsal:

      KRISTA BOHA !!!!!!!!!
      Tak holt 5×3 Mbit/t v MPEG-2.
      TY TO VÍDÍŠ……

     • Nonic napsal:

      Vypnout i rádia a bude lépe…

     • vedro napsal:

      CT1 a CT Sport na 3 Mbit/s v MPEG-2? To bych si nevzal na triko. Dnes jiz jsou bezne zobrazovace 42″ a vice.
      Tim, ze neco vezmou z DVBT a budou to vysilat jen v T2 je rozumne reseni jak lidi rychle a „nenasilne“ prevekslovat na T2. Chci videt tu kampan kdy a jak ty sachy narodu oznami.

     • mirasat napsal:

      Celou dobu takto vysílali Němci i Rakušáci. Bylo to dobře ošetřené od zdroje, přes headend až po multiplexer. Nebyl s tím problém.

     • Nonic napsal:

      Němci ve DVB-T mají či měli 4 programy SD s robusní sítí tedy i široké pokrytí, něco jako má u nás od ČRa ta Čt ke který se přicucly rádia.
      Něco jiného je ve MUX-2 které bylo kvůli Prima oknům v určitých časech regionalizovatelné a bez rádií má 5 programů…
      Ty další sítě které u nás jsou, víte jak to je nastavené a napěchované… krom těch pidi 10W lokálních RSek jen se 4 programovými pozicemi… tam mají kolem 10 tv SD programů ale mají i jinak nastavené další parametry… čímž pokrytí je slabší než MUX-1

     • ivovi napsal:

      @vedro
      Co je rozumneho na predcasnem nasilnem ukonceni jednoho programu? Naopak pridani Decka do muxu1 jako paty program klidne doprovazene zhorsenim kvality obrazu vidim jako velice rozumne, nenasilne reseni. Tohle reseni ma jednu dalsi velkou vyhodu – muzou vypnout regmux7 treba hned a usetrit.

     • vedro napsal:

      @ivovi
      Proc nedali CT D/Art hned jak byl spusten do mux1?
      Proc pouzili RS site a mux3?
      Duvody byly tenkrat zverejneny.
      Zeptej se pana Hanuse on ti to rad opet vysvetli.

     • ivovi napsal:

      @vedro
      Pokud by byl odkaz, tak si to tad prectu.
      Jinak regmux daval pri spusteni Decka jakysi smysl, protoze tam stejne byly HD CT a zarazeni Decka do muxu1 by opravdu zhorsilo kvalitu. Ale ted jsme v jine situaci, probiha prechod sity horkou jehlou bez informovani divaku, za takovychto nouzovych podminek je napasovani Decka do mux1 idealnim resenim.

 5. Marek Svoboda napsal:

  Vždyť je Lipno a okoli pokryto i na první tzv. březnové mapě.
  Zatím jsou využívané Loučovice a Vítkův Kámen, druhý jmenovaný je naprosto nevhodný pro UHF a Loucovice jsou supralokalní. Jediná šance vyřešit Lipno je Alpská vyhlídka u přehrady plus Bližná. Na Šumavu jsem opravdu zvědav, ale vesměs očekávám velké zklamání. Včetně jižní části JČ.

 6. Lukáš napsal:

  taky by se to mělo zpoplatnit tak jako je tomu na satelitu kde za českou televizi plati distribuci skylink potažmo zakaznici.

  • O.K. napsal:

   Společnosti Skylink platí za distribuci Česká televize, proto máte možnost (pokud jste koncesionář) s Kartou ČT přes satelit přijímat veřejnoprávní programy bez nutnosti plateb servisního poplatku. Servisní poplatek platíte společnosti Skylink pouze pokud chcete přijímat komerční programy.

 7. Jakub Melín napsal:

  V té tabulce vidím dvě zvláštní věci.

  1) Chybí tam Plzeň – Krašov. To opravdu Krašov nebude vysílat, a nebo je to jen chyba?

  2) Praha – Žižkov má 100 kW ERP. Dnes má v DVB-T třetinový výkon. 100 kW je na Prahu docela svářečka, v analogu to jelo 60 kW, v DVB-T trochu přitopili (32 kW má větší efektivní dosah), ale 100 kW? To to opravdu pustí s takovým výkonem?

  • vedro napsal:

   Krasov az v dalsi vlne rozsirovani.
   Zizkov ma mozna povoleno 100kW (i to s otaznikem), ale realny vykon bude mnohem nizsi.

   • Pajas napsal:

    To bych a tím Krašovem netvrdil… Základní vysílací síť= 26 vysílačú, v tabulce je jich 25….

    • Jan Potůček napsal:

     Krašov tam chybí nedopatřením, během dopoledne ho do tabulky doplníme.

     • Nonic napsal:

      V životě se dělají různé chyby, takže většina lidí věděla, že jde jen o přehlédnutý překlep protože Krašov je v historii tv vysílání páteřní na velkou plochu… Ostatně i přechod z analogu na digitál též byli zápaďáci v první lajně vysílačů… i ve zkouškách kdysi dávno s DVB-T2 tehdá ještě se H.264 než pak zůstal jen Žižkov…
      Každopádně díky dětem prostě už se nebude dělat mraky duplikátů skoro ve všech MUXech co jsou v éteru… a přesune se do hlavního MUX-1 místo Sportu… což mnozí chlapi zase nepřenesou přes srdce, že si musí koupit nový tuner se T2 pokud kašlali na, či neměli MUX-7 je v identifikátorech tunerů (RS-7 je původní licenční značka) tedy virtuální „MUX-1a“ ale zajímavé je i to, že jak u nás tak i v Německu (satelitně je teď článek u konkurence http://www.rozhlas.cz/digital/televize/_zprava/nemecka-ard-prodlouzila-distribuci-ve-standardnim-rozliseni-na-satelitu-do-roku-2020–1790511 ) většině lidí do roku 2020 v pohodě stačí SD distribuce než se hnát za HD předpokládanou i placenou natož pro UHD hračičkáře fajnovinku…

     • dráťák napsal:

      Ach ty vaše rozumy! Co slovní spojení, to perla.

     • Nonic napsal:

      Dráťáku neurážej a starej se o ty tvý strašácký Rusáky co ti stojí za zády s bajonetem a nařizují ti dle tebe jak máš – máme všichni žít… jinak prý bude zle…

     • dráťák napsal:

      Nonic, ty jsi ale popleta.

     • Nonic napsal:

      Dráťáku popleta si ty když mne neustále urážíš napadáním… tak vracím úder, že prý nás všade hlídají Rusáci což ti nakukal Drahoš jemu zas bez důkazů jeho poradci a ty tomu slepě věříš…

 8. pevy napsal:

  Pro Lukáše: Pokud chceš České televizi přispět nad rámec koncesionářského poplatku, máš možnost. Čísla účtů najdeš na webu ČT. Pokud jde o satelit, je příjem zdarma (Astra23,5), jestli jsi ještě neslyšel o Kartě ČT.

 9. Tomaš napsal:

  A ja dakujem SLOVENSKU že má Dvb t2 TRT Dakujem??????

 10. dirigento napsal:

  V tom prohlášení ČT o ukončení šíření ČT:D/Art je určitý rozpor, zřejmě si to tisková mluvčí po sobě nepřečetla. Jeden odstavec mluví toto:
  „Dva dny po startu „českotelevizní“ přechodové sítě DVB-T2, v sobotu 31. března, odejde její dětský kanál ČT Déčko a kulturní ČT art z Přechodové sítě 12 provozované Českými Radiokomunikacemi (CRA) a rovněž z celoplošného multiplexu 3 Czech Digital Group.“

  A v dalším zase tohle:
  „Déčko bude v pozemním vysílání od dubna zachytitelné nejlépe v přechodové síti DVB-T2 České televize i v druhé přechodové DVB-T2 sít CRA .“

 11. ivovi napsal:

  Podivne reseni, spanta improvizace a z louze do blata.

  U tech divaku, kterych se skonceni Decka v mux3 tyka, to znamena vypadek moznosti prijmu Decka skoro na dva mesice. To je podle meho efektem stejne jako kdyz skonci bez nahrady.

  Navic ted pridavaji vypadek CT Sport ( zase jen u tech kterych se to tyka).

  Takze nastvanych divaku jeste vic.

  To neni CT schopna prijit s chytrejsim resenim?
  Oprvadu je pozice CT tak slaba, ze se v mux3 nemuze prosadit proti komercnim zajmum CRa?

  • Nonic napsal:

   Situace je taková že Déčko našlapali lidé z Čt do skoro všeho co ve vzduchu je vysíláno a to je dlouhodobě neudržitelné… ostatně i ten MUX-3 bylo jen vynucené gesto diváky kteří neměli MUX-7 a jinde mají vlastně tj. krátkodobě bude 4 x duplicita (je to i ve PS-12) na pár dní + ještě děti koukají v časových oknech na stejné pohádky i na Čt-2 někdy i Čt-1 což je dlouhodobě finančně neudržitelné když budou mít jeden SD ve DVB-T do roku 2020 a druhý teď HD už ve DVB-T2 takže jim zbejvá řešení – vše ostatní v jiných sítích povypínat a kombinovat programy – nezavděčit se všem… Kdysi bylo mraky nářků na MUX-3 že vyhodil krajské stanice a přitom zbytek kapacity na mnoha místech byl nevyužitý… teď prostě je to podobné… Na RS-8 kvůli mizernému pokrytí velký hráči kašlou a ač MUX-3 též není úplně všade, tak přece jen je celoplošný proto se tam úpravou natěsnal Seznam.cz TV proti očekávání všech se prostě Čt ubralo a spojilo se zbytkem nevyužité kapacity a protože Prima je skutečný soukromník s dostatkem kapitálu, tak prostě si zaplatí a Čt nahradí… ač se to některým kteří nemají pokrytí MUX-3 či MUX-7 nebo čerstvé PS-11 na kterou musí mít nový tuner se T2 nelíbí…

  • dráťák napsal:

   Vás by brali na Radiokomunikacích nebo na ČTÚ.

 12. Janek napsal:

  Zajímavé, sice Déčko a Sport nesleduji, ale opravdu zajímavá zpráva. SPÍŠE BY MĚ ZAJÍMALO JAK TO BUDE S ROZŠÍŘENÍM MUXU3 , NAPŘ. MIKULOV A DALŠÍ LOKALITY MUX3 NEŠÍŘÍ, ALE ZÍSKALI MYSLÍM NĚJAKÉ OPRÁVNĚNÍ NA ROZŠÍŘENÍ TOHO MUXU. KDY TEDY BUDOU SPOUŠTĚT MUX3 V LOKALITÁCH, KDE NYNÍ NENÍ ? TO UŽ SE VÍ?????

 13. Jiří napsal:

  Těch 10kW na Kleti je konečných nebo se bude ještě později navyšovat?

  • mirasat napsal:

   -Není konečných, ale výkon není vše. Záleží na tom, jestli se bude měnit vyzařovací diagram. 10kW kanálu 50 bude do 31.12.2018. Co bude pak ? Ještě nepadlo konkrétní vyjádření.
   -Vimperk – bude vyšší výkon ze současných 20kW kanálu 49, oproti 25kW PS11 na kanálu 50. Jaký bude výkon a diagram finální sítě na kanálu 39 se neví.

 14. Pevy napsal:

  Rozšiřování DVB-T dnes (např. mux3) ? Totální pitomost a vyhazování peněz…

 15. Arnost905 napsal:

  Kde se dá prosím Vás dočíst kdy bude bude ten nový multiplex z dokrývače a s jakými programy na tom dokrývači v Náměšti nad Oslavou? Prodlevy si nějak domyslím …

 16. pevy napsal:

  Včera jsme se dozvěděli termíny startů „velkých“ vysílačů a vy už byste chtěl znát termíny startů dokrývačů ?

 17. Libor napsal:

  Všude se píše o „FULL HD“ vysílání, ale nikde ani slovo o zvuku. Už si konečně budu moci vybrat z originálního zvuku nebo dabingu? A co zvuk v „DOLBY“?

 18. pendy napsal:

  Proč vysílač Klínovec bude mít výkon na PS11 jen 6,3 kW, když stávající MPX1 vysílá na 50 kW a i Pařízkova RS7 odsud vysílá dnes programy ČT HD s 39 kW výkonu?
  Navíc máte v obou tabulkách harmonogramu uveden u Klínovce pro PS11 kanál 26, ale v povolení ČTÚ je kanál 39. Já doufám, že jde jen o nějakou dočasnou záležitost…

 19. Nonic napsal:

  Boj se spouští… https://zpravy.aktualne.cz/domaci/soukup-zvazuje-zaloby-jeho-pravnici-zacali-kontrolovat-vyrok/r~59046ea0286d11e8bacfac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=editor1&utm_term=position-6
  Říká se, že vdy je na něčem pravdy trochu, tedy nikdo vám neřekne úplnou pravdu… v tomto případě ani Čt a ni Soukup… každý něco očerní a sebe vykreslí v lepším… Jedno je jisté, boj si Čt způsobila sama když mnohem dříve upřednostňovala pouze některé politiky a názorové proudy… Mnohé i cenzůrou prostřihávala účelově… tak prostě je válka mezi televizemi kdo koho kam pozve a koho bude mít u sebe pravidelněji… atd. až umělci atd. jsou naštvaní a svolávají demonstrace a nenávist mezi sebou ve společnosti která nikdy nemůže být nikde ve světě na Zeměkouli na 100% názorově jednotná… ač by si to někteří přáli rozkazem…

 20. Daniel Spišåk napsal:

  Přiliš dlohy soubeh, Rakousko střihem, Nēmecko 6 měsiců a u nas to taky tak neumime? No dobře budiž za 9 měsíců to musí byt bez problemů. Jen se zbytecne utråceji peníze. Vydelaji na tom Ceske radiokomunikace, ktere jiz nejsou stejnak
  česke viz justice.cz

 21. VITEK2442 napsal:

  Nonicu zde se diskutuje o PS 11 tak sem nepleť politiku!

 22. Pavel napsal:

  Včera jsem zkoušel nově zakoupený STB Alma iHD, při testu v čase někdy mezi polednem a třináctou hodinou došlo i k naladění ČT HD z kanálu 26. Programy jeli ve velmi dobré kvalitě. Bohužel to fungovalo jen krátce a pak už signál nedostupný. Zřejmě došlo k zprovoznění a krátkému testu očekávaného spuštění, tak za šest dnů nahodí jističe a už to pofrčí. Signál mohl být buď z Kojálu nebo Děvína. Bohužel nevím, která vložka na STA jej propustila, jaká je na ní antení. Máme na domě antény pro příjem z obou směrů. STB jsem pak bohužel nedopatřením přeladil, tak nemám ani foto, informace o signálu, že bych poskytl.

 23. Jirka napsal:

  Po pravde nechapu nekolik veci:
  1. Proc z Mux 1 neodejde rozhlas (ktery stejne temer nikdo nesleduje, protoze je spousta jinych moznosti ho poslouchat) a bylo by snad volno jak pro sport, tak pro decko.
  2. Ct sport z RS 7 uvidi pouze divaci vlastnici tv s mpeg 4. Spousta domacnosti ma ale zatim tv s mpeg 2. Nejde tedy vyjednat, aby tam bezelo v mpeg 2?
  3. Proc PS 11 z paterniho vysilace CH pojede az od 10.5., ne od 29.3. Copak tenhle 1,5 mesice tomu neco brani?

 24. Michal Pomeisl napsal:

  Ad 1: ČRo z veřejnoprávního muxu prostě a jednoduše odejít nemůže, neb jim vysílání přikazuje zákon o Českém rozhlase č. 484/1991 Sb., §3, odstavec c:
  §3: Český rozhlas naplňuje veřejnou službu v oblasti rozhlasového vysílání zejména tím, že:
  c) provozuje zemské digitální rozhla
  sové vysílání šířením 3 celoplošných rozhlasových programů, uvedených v písmenu a),
  prostřednictvím multiplexu veřejné služby (pozn.: nyní Mux 1);
  kromě těchto rozhlasových programů má Český rozhlas právo šířit prostřednictvím
  multiplexu veřejné služby další rozhlasové pro
  gramy, další multimediální obsah a doplňkové služby; rozhlasové programy, další
  multimediální obsah a doplňkové služby šířené prostřednictvím multiplexu veřejné služby může Český rozhlas digitálně šířit
  rovněž prostřednictvím jiných sítí elektronických kom
  unikací.

 25. borovan napsal:

  Dobrý den, je 2.4.18 a v Písku není signál DVB-T2
  K50 z Kleti.

Napsat komentář