Česká televize spustila své HD kanály v DVB-T2. Vysílá 1080p, podívejte se na galerii

UVNITŘ FOTO – Nejočekávanější událost přechodu na DVB-T2/HEVC, start veřejnoprávní přechodové sítě České televize, je tady. Od dnešních deseti hodin ji může naladit drtivá většina obyvatel, což jsme také hned vyzkoušeli.

Nové kanály Přechodové sítě 11 jsem ladil na televizoru Hisense H55NU8700 a set-top boxu VU+ Zero 4K C/T2 (3 990 Kč, HbbTV, test v přípravě). Nacházím se v místě, kde má stávající multiplex DVB-T České televize slabší pokrytí, což dělá problémy zhruba třetině set-top boxů a zcela zanedbatelnému počtu televizorů. Byl jsem proto zvědav, jak se obě zařízení poperou s dnes spuštěným vysíláním v DVB-T2/HEVC u kterého je hlášeno pokrytí 98,7 % obyvatel Česka, přičemž se šíří z 22 vysílačů vysokého výkonu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Operace „ČT HD pro všechny zadarmo“ začíná. Všech šest programů startuje v DVB-T2

Jak můžete vidět ve fotogalerii, set-top box VU+ Zero 4K C/T2 vůbec Přechodovou síť 11 České televize nenaladil a na DVB-T2 je tu pouze ČT Déčko vysílané v rámci Přechodové sítě 12. I když se u tohoto set-top-boxu mluví o vysoké citlivosti, zatím se u mě nepotvrdila ani v DVB-T, a to právě na multiplexu České televize. Jak je vidět, přeladil jsem raději dvakrát, ani citlivost tuneru DVB-T2 není právě vysoká.

TIP: Mapy pokrytí jednotlivých vysílačů Přechodové sítě 11 České televize

Podle mého názoru vynikající a mimochodem právě doprodávaný televizor Hisense H55NU8700 (model 2017) prokázal své kvality i v tomto případě a svižně naladil celý multiplex, včetně ČT24 HD a ČT Déčka. Na všech stanicích ČT šířených v DVB-T2/HEVC a v rozlišení Full HD, 1080p pracovalo jak EPG, tak HbbTV a co jsem mohl z krátkého zkoušení posoudit, bez jakýchkoli potíží.

Vstup do Diskuse

11 komentářů: “Česká televize spustila své HD kanály v DVB-T2. Vysílá 1080p, podívejte se na galerii”

 1. VITEK2442 napsal:

  V článku není nic psáno o 960×540! Čti pořádně!

 2. Mira napsal:

  no v jednom ze screenů je uvedeno rozlišení 960×540 !

 3. Stanislav Hlaváček napsal:

  Hraje to velmi dobře,jenom škoda,že v usti atd. nejsou rovnou finální kanály a bude se muset znova přeladovat mně to nevadí,ale ti kdo mají v STA vložky aby se

  zblázdnili,to samé samozřejmě platí i pro PS13 a PS12.Ještě by měly vypadnout nova,cinema,ard,atd z PS12.Myslím,že full Hd není bonus,alev 21 století standart.

 4. Jan Novák napsal:

  Z Javořice bezvadný příjem PS 11 v HD kvalitě. Mám set-top-box za pár stovek a spokojenost. Škoda, že i jiné programy nejsou v HD, v dnešní době, kdy se stále častěji mluví o 4K, by HD mělo být standard. Bohužel rozhodují peníze a soukromé televize zadarmo ani ň. Jde spíš o princip, než že by člověk přišel o nějaký kvalitní obsah.

 5. dva napsal:

  V Blansku PS 11 podle počasí. Jeden den TV udává sílu signálu 80% a kvalitu 100% a vše je OK, druhý den síla signálu 70-80%, ale kvalita kolísá od 0 do 100% a obraz kostičkuje.

Napsat komentář